Jak wyświetlić historię Venmo

Venmo to platforma należąca do PayPal, która koncentruje się na ułatwianiu płatności mobilnych między użytkownikami. Pomysł polega na stworzeniu środowiska, w którym przyjaciele mogą bezpiecznie przesyłać sobie nawzajem pieniądze.

Jak wyświetlić historię Venmo

Venmo to platforma transakcyjna z funkcjami mediów społecznościowych, które sprawiają, że doświadczenie jest bardziej organiczne i płynne. Czasami jednak będziesz potrzebować dowodu wpłaty. W rzeczywistości zawsze najlepiej jest mieć to gdzieś zapisane, aby być bezpiecznym.

Możesz znaleźć dowód wpłaty, sprawdzając historię płatności Venmo. W tym artykule pokażemy Ci kilka sposobów przeglądania historii transakcji, jednocześnie ukrywając ją przed opinią publiczną.

Venmo przypomina, abyś to zrobił

W zależności od tego, jak aktywny jesteś w Venmo, sama aplikacja co jakiś czas wysyła Ci wiadomość e-mail z przypomnieniem o sprawdzeniu historii transakcji.

W tym e-mailu znajdziesz link, który przekieruje Cię do Twojej historii transakcji. Każdy aktywny miesiąc na Venmo automatycznie zainicjuje jeden z tych e-maili. Bycie aktywnym oznacza dokonanie zakupu, otrzymanie płatności, wykonanie przelewu bankowego lub po prostu otrzymanie zwrotu pieniędzy/kredytów.

Jeśli nie jesteś zbyt aktywny w Venmo, będziesz otrzymywać ten e-mail co najmniej raz na kwartał. Jest to jeden z najczęstszych sposobów sprawdzania historii transakcji przez użytkowników. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do konta e-mail, na którym skonfigurowałeś Venmo, wpisać „Venmo” w pasku wyszukiwania klienta i przewijać, aż pojawi się jeden z tych e-maili.

Nie możesz zrezygnować z otrzymywania tych e-maili, ponieważ federalne przepisy finansowe wymagają od Venmo wysyłania tych powiadomień. To dobrze, ponieważ oznacza to, że Venmo musi zwracać szczególną uwagę na historię transakcji i zakupów.

jadowity

Przeglądanie historii transakcji

Jedną z największych zalet Venmo jest możliwość cofania się i przeglądania poprzednich transakcji. Niezależnie od tego, czy ktoś wysłał Ci pieniądze, czy dokonałeś zakupu, dostępność tej opcji może pomóc w rozliczaniu podatków, pokazywaniu dowodu zakupu i nie tylko.

Gdzie możesz zobaczyć swoją historię

Twoja historia transakcji może być niedostępna w aplikacji. Jednak nadal masz do niego dostęp. Aplikacja oferuje możliwość sprawdzenia zakupów, ale nie przegląd historii transakcji. Wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do pełnej historii, to połączenie internetowe i komputer.

Jeśli chcesz korzystać z telefonu, nadal możesz, ale najpierw musisz przełączyć przeglądarkę w tryb pulpitu. Niezależnie od tego, czy używasz Google Chrome, czy Mozilla Firefox, menu Ustawienia daje możliwość przełączenia się na "Tryb pulpitu".

Jak wyświetlić historię transakcji

Teraz, gdy już wiesz, gdzie się udać, aby wyświetlić swoje wypowiedzi, przejdźmy przez ten proces. Pamiętaj, że te instrukcje będą działać zarówno na komputerze, jak i na komputerowej wersji witryny na Twoim urządzeniu mobilnym.

Kiedy logujesz się do swojego profilu Venmo na swoim komputerze, powinieneś przejść do Oświadczenie Sekcja.

Użyj filtry daty aby pokazać konkretne transakcje. Pamiętaj, że jednorazowo możesz filtrować tylko 90 dni transakcji.

Na tym ekranie możesz wyświetlić całą historię transakcji na Venmo.

zobacz historię venmo

Jeśli chcesz pobrać historię transakcji, kliknij Pobierz plik CSV. Możesz znaleźć ten przycisk w pobliżu wyboru daty. Pamiętaj, że chociaż masz dostęp do całej historii transakcji, możesz jednocześnie przeglądać/pobierać dane przez nie więcej niż 90 dni.

Przeglądanie historii zakupów

Historia zakupów jest nieco inna. Przede wszystkim jest dostępny z aplikacji na telefon/tablet. Historia zakupów jest dostępna tylko dla Ciebie, chyba że udostępniasz ją przy każdym zakupie.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do tej historii za pomocą aplikacji Venmo, po prostu dotknij trzech poziomych linii w prawym rogu i dotknij "Zakupy".

Jeśli potrzebujesz dowodu zakupu, możesz przejść do Oświadczenie i pobierz plik historii transakcji CSV. Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście zrobienie zrzutu ekranu z zakupu i dodanie znacznika czasu.

Prywatność

Jeśli chodzi o transakcje, Venmo udostępnia je wszystkim. Tak, Twoje transakcje są widoczne dosłownie dla każdego, kto chce rzucić okiem. Co więcej, Venmo nie jest zobowiązane do uzyskania Twojej zgody na udostępnienie tego i nie musisz nawet mieć aplikacji Venmo, aby uzyskać dostęp do historii transakcji innej osoby. W rzeczywistości jedyną rzeczą, którą musisz to zrobić, jest interfejs API dla programistów aplikacji.

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że każda transakcja zawiera zdjęcie i imię nadawcy, a także inne informacje, takie jak data i godzina transakcji, cel płatności, a nawet dowolny tekst zawarty w transakcji. Tak, emotikony też.

Ustawianie historii jako prywatnej

Choć może to być przerażające, tak naprawdę nie jest to problem z Venmo. Jednak to normalne, że podchodzimy sceptycznie do historii transakcji, która jest dostępna dla wszystkich. Chociaż z pewnością rodzi to więcej niż kilka pytań, istnieje łatwe obejście tego problemu.

Zasadniczo powodem, dla którego twoje transakcje są obecnie prawdopodobnie publiczne, jest to, że jest to domyślne ustawienie Venmo. Na szczęście możesz ustawić swoje transakcje (przyszłe i przeszłe) na prywatne.

Po wejściu do aplikacji Venmo dotknij Ustawienia, i przejdź do Prywatność. Zobaczysz Domyślne ustawienia prywatności opcja, która prawdopodobnie jest ustawiona na Publiczny. Dotknij go i zmień na Prywatny.

Teraz przejdź do Jeszcze i kliknij Przeszłe transakcje. Wybierać Zmień wszystko na prywatne. Tak, to takie proste. Nie jest wymagane żadne wsparcie techniczne, żadne aplikacje innych firm ani żadne fantazyjne dostosowywanie związanych z tym ustawień.

Pamiętaj, aby wybrać "Zapisz ustawienia" przed przejściem na inną stronę, w przeciwnym razie Twoje konto pozostanie publiczne.

Niezwykłe i podejrzane transakcje w historii

Niezależnie od tego, czy właśnie otrzymałeś powiadomienie o podejrzanym zakupie dokonanym na Twoim koncie, czy właśnie zauważyłeś nietypową transakcję w kwartalnej wiadomości e-mail z historią transakcji, ważne jest, abyś skontaktował się z pomocą techniczną Venmo za pomocą e-maila lub rozmowy telefonicznej.

Może się to okazać zwykłym błędem w aplikacji, ale możesz też stać się ofiarą oszustwa. Łatwo jest paść ofiarą światowych oszustów, ponieważ ustawienia historii transakcji Venmo są domyślnie publiczne.

Dlaczego jest to publiczne?

Tak, zdecydowanie wydaje się dziwne, że firma należąca do PayPala domyślnie udostępnia historię transakcji każdego. To na pewno wygląda na coś więcej niż przeoczenie. Widzisz, jest to aplikacja społecznościowa, podobnie jak narzędzie do transakcji płatniczych.

Zasadniczo dostajesz się do Venmo, aby dokonywać szybkich transakcji między przyjaciółmi, ale także aby zobaczyć, co robią, transakcyjne i zakupowe.

Przeglądanie historii Venmo

To, czy wiedza o transakcjach innych ludzi jest moralna, czy nie, nie jest tutaj tematem. Przeglądanie historii transakcji i zakupów jest łatwe w Venmo, a Ty i Twoi znajomi możecie to zrobić. Jeśli chcesz zachować tajemnicę swoich transakcji, zmień ustawienia na prywatne. Proste.

Czy nadal używasz Venmo? Zależy Ci na prywatności transakcji? Co sądzisz o domyślnych ustawieniach prywatności transakcji publicznych? Zapraszam do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.