Jak wyświetlić prywatny profil na Facebooku?

W świecie, w którym prywatność danych staje się coraz rzadsza, ustawienie prywatnego konta Facebooka jest darem niebios. Możesz trzymać swoje posty i większość swoich danych osobowych z dala od użytkowników, którym nie chcesz ich udostępniać.

Jak wyświetlić prywatny profil na Facebooku?

Jednak to inne uczucie, gdy jesteś po drugiej stronie ogrodzenia i nie widzisz czyjegoś profilu. Napotkanie konta prywatnego może być dość frustrujące, ponieważ nie możesz zobaczyć ich interakcji z innymi użytkownikami ani ich reakcji na komentarze lub posty. Wszystko, co możesz zobaczyć, to ich zdjęcie profilowe i być może nazwa użytkownika.

Facebook nie oferuje bezpośredniego wyjścia z sytuacji, nawet jeśli prowadzisz stronę biznesową.

Na szczęście dzięki kilku sprawdzonym obejściom możesz wyświetlić dowolne prywatne konto na Facebooku. W tym artykule pokażemy, jak się do tego zabrać.

Czy jest jakiś sposób na przeglądanie prywatnych profili na Facebooku?

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której chciałbyś mieć nieograniczony dostęp do czyjegoś profilu na Facebooku. Może to być elitarny profesjonalista, od którego chcesz się uczyć i naśladować. A może jest to ktoś, kogo niedawno poznałeś, ale chcesz wykopać kilka szczegółów przed dalszym zaangażowaniem. Może to być nawet jeden z Twoich konkurentów biznesowych i chcesz dowiedzieć się, co robili ostatnio.

Czy można więc przeglądać prywatne konto na Facebooku? Odpowiedź brzmi tak. Kilka narzędzi i sztuczek może pomóc w wyświetleniu prywatnego profilu na Facebooku. Zobaczmy, jak każdy z nich działa.

1. Wybierz główną drogę

Domyślnie prywatne konto na Facebooku mogą być przeglądane tylko przez użytkowników, którzy są znajomymi właściciela konta. Dlatego wysłanie właścicielowi zaproszenia do znajomych jest jednym z najłatwiejszych sposobów na obejście tego ograniczenia. Gdy Twoja prośba zostanie zaakceptowana, będziesz mógł przeglądać ich dane osobowe, aktualizacje statusu, historie i prawie wszystko, co postanowią udostępnić znajomym. Możesz nawet zajrzeć do ich archiwów i przeglądać starsze posty na ich osi czasu.

Problem z tym podejściem polega na tym, że nie wiesz, ile czasu zajmie właścicielowi konta zatwierdzenie Twojej prośby o dodanie do znajomych. Może to zająć dni, miesiące lub tygodnie. Istnieje również szansa, że ​​nigdy nie otrzymasz odpowiedzi, ponieważ Facebook pozwala użytkownikom ignorować zaproszenia do znajomych.

2. Wypróbuj socjotechnikę

Jedną z najlepszych rzeczy w ustawieniach prywatności konta na Facebooku jest to, że można je zaostrzyć lub rozluźnić zgodnie z życzeniem właściciela konta. Podczas aktywacji trybu prywatnego niektóre osoby ograniczają możliwość przeglądania swojego profilu od osób, z którymi nie są znajomymi, ale zezwalają na dostęp „przyjaciołom znajomych”. Oznacza to, że możesz zobaczyć profil swojego celu, jeśli oboje macie przynajmniej jednego wspólnego przyjaciela.

Aby to zadziałało, musisz wysłać co najmniej jedno zaproszenie do znajomych do jednego ze znajomych celu.

Jedynym minusem tego podejścia jest to, że lista znajomych celu może być również ograniczona, co utrudnia znalezienie wspólnych znajomych. W takim przypadku możesz spróbować wysyłać zaproszenia do znajomych do osób, które są znajomymi z celem poza Facebookiem. Większość ludzi używa Facebooka do łączenia się ze swoimi prawdziwymi przyjaciółmi, zanim rozszerzy krąg o celebrytów i osoby, których jeszcze nie poznali.

3. Wdróż konia trojańskiego

Czasami wysłanie komuś prośby o odblokowanie profilu może nie działać, zwłaszcza jeśli chcesz być ukryty i nie chcesz ujawniać swojej prawdziwej tożsamości celowi. Tu właśnie pojawia się koń trojański. Ale jak to działa?

Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć „fałszywe” konto na Facebooku, a następnie wysłać do celu zaproszenie do znajomych.

Takie podejście jest obarczone ryzykiem. Jeśli cel ma jakiekolwiek wątpliwości co do Twojej tożsamości, może zdecydować się na zablokowanie Cię, co może sprawić, że nawet ograniczony widok jego profilu „zniknie” na dobre. Możesz również zostać zgłoszony do Facebooka za naruszenie wytycznych użytkownika platformy.

Tak więc, jeśli chcesz, aby ta sztuczka zadziałała, musisz być kreatywny i wyeliminować wszystko, co pachnie oszustwem lub kradzieżą tożsamości. Najlepszym sposobem na to jest podjęcie kroków, które zaimponują celowi i wpłyną na jego decyzję.

Załóżmy na przykład, że są elitarnymi graczami i chcesz być wtajemniczony w wskazówki i triki, którymi dzielą się ze znajomymi na Facebooku. Możesz wypełnić swoją oś czasu postami, które przedstawiają Cię jako najlepszego gracza, wraz ze zrzutami ekranu z niektórych z najpopularniejszych gier wideo. Możesz także publikować posty dotyczące kluczowych problemów w branży gier, takich jak zbliżające się premiery, nadchodzące platformy gier, a nawet sporne kwestie prawne związane z branżą.

4. Wykorzystaj lukę w Polityce Prywatności Konta Facebooka

Wcześniej narzędzia ochrony prywatności kont Facebooka były bardziej wyrozumiałe. Na przykład można było manipulować adresem URL Facebooka użytkownika i natychmiast uzyskiwać dostęp do wybranych danych osobowych, w tym zdjęć i filmów. W dzisiejszych czasach platforma wydaje się działać, aby to zablokować.

Facebook nieustannie zaciska luźne końce, aby utrudnić dostęp do prywatnych profili i danych. Jednak kilka luk nadal działa. Jednym z nich są zdjęcia z tagami.

Jeśli dwie lub więcej osób zrobi zdjęcie i udostępni je znajomym na Facebooku, mogą oznaczyć się nawzajem tagami, aby pomóc innym użytkownikom zidentyfikować wszystkich na zdjęciu po imieniu. Jeśli Twój cel został oznaczony na jakimkolwiek zdjęciu, możesz go łatwo znaleźć za pomocą przycisku wyszukiwania na Facebooku. Aby to zrobić:

  1. Zaloguj się.
  2. Kliknij „Szukaj”.

  3. Wpisz w pole tekstowe: Zdjęcia
    • Na przykład, jeśli Twoim celem jest James Clark, wpisz: Zdjęcia Jamesa Clarka

Gdy to zrobisz, Facebook przeprowadzi obszerne wyszukiwanie i wyświetli wszystkie zdjęcia, na których osoba została oznaczona.

4. Wypróbuj aplikacje przeglądarek innych firm

Jeśli socjotechnika i korzystanie z „fałszywych” kont na Facebooku brzmi jak dużo pracy, możesz skorzystać z dedykowanego narzędzia innej firmy, które wykona całą pracę za Ciebie. Jednym z najpopularniejszych narzędzi jest PictureMate. Ale jak to działa?

PictureMate to rozszerzenie Chrome, które pozwala znaleźć zdjęcia każdego na Facebooku. To świetne narzędzie, gdy chcesz obejrzeć zdjęcia kogoś prywatnie. Za jednym kliknięciem możesz znaleźć zdjęcia dowolnego użytkownika, nawet jeśli zostały przesłane przez kogoś innego. Chociaż możesz nie uzyskać wszystkich informacji, których szukasz, PictureMate przedstawia bezproblemowe narzędzie, które jest nie tylko bezpłatne, ale także stosunkowo bezpieczne w użyciu.

Oto jak korzystać z PictureMate:

  1. Odwiedź oficjalną stronę PictureMate.

  2. Pobierz i dodaj rozszerzenie do przeglądarki Chrome.

  3. Po zainstalowaniu rozszerzenia uruchom ponownie przeglądarkę. To aktywuje PictureMate i powinien teraz pojawić się w prawym górnym rogu przeglądarki.
  4. Aby skorzystać z rozszerzenia, kliknij na nie i wpisz imię i nazwisko osoby, której zdjęcia chcesz obejrzeć.

Wiele innych narzędzi innych firm twierdzi, że odblokowuje dowolne konto prywatne, ale niektóre nie działają zgodnie z obietnicą. Inni mogą narazić Cię na oszustwo lub kradzież danych osobowych. Dlatego ważne jest, aby przed ich użyciem zachować należytą staranność. Na przykład możesz wyszukać dowolne recenzje, które narzędzie ma na wiarygodnych platformach recenzji produktów. Pomoże Ci to ustalić, czy jest to legalne, bezpieczne i skuteczne.

5. Zapłać brokerowi

Jeśli żadna z omówionych przez nas metod nie działa dla Ciebie, możesz zatrudnić brokera danych, aby wykonał tę pracę. Chociaż większość brokerów danych zarabia na zbiorczym gromadzeniu informacji o użytkownikach, a następnie ich sprzedaży, niektórzy mogą pomóc Ci uzyskać dostęp do konkretnego profilu dowolnej osoby, ale musisz również zapłacić za usługę. Mimo to możesz uzyskać dostęp tylko do wybranych plików, takich jak zdjęcia i filmy.

Takie podejście jest zalecane tylko wtedy, gdy jest legalne w Twoim stanie lub kraju zamieszkania. Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli jesteś uwikłany w sprawę prawną i szukasz dowodów, wszelkie informacje uzyskane w ten sposób mogą być niedopuszczalne w sądzie.

6. Wypróbuj Google

Wysłanie komuś prośby o odblokowanie profilu i obejrzenie jego postów, zdjęć, filmów i aktualizacji statusu może pozostawić Cię w ciemności. Nie możesz powiedzieć, kiedy cel zareaguje. Mogą nawet zlekceważyć prośbę. Indeksowanie Google może zaoferować wyjście.

Indeksowanie to proces analizy treści na stronie internetowej w celu uwzględnienia jej w algorytmach wyszukiwania. Google indeksuje Facebooka, aby znaleźć wszelkie informacje, które użytkownik Facebooka mógł udostępnić odbiorcom ustawionym na „publiczne”.

Ta metoda działa, ponieważ niektórzy ludzie nie ustawiają swoich odbiorców na Facebooku jako „prywatnych” natychmiast po otwarciu konta. Niektórzy modyfikują swoje ustawienia prywatności dopiero po zdobyciu sporej liczby obserwujących lub po zawarciu kilku tysięcy znajomych.

Aby przeszukać dowolne treści, które użytkownik Facebooka mógł udostępnić swoim odbiorcom jako „publiczne”, po prostu wpisz ich nazwę w polu wyszukiwania i dodaj „Facebook” w zapytaniu, aby zawęzić wyniki. Google następnie przeszuka wszystkie archiwa Facebooka i wyświetli wszelkie znalezione informacje.

Zachowaj bezpieczeństwo

Istnieje wiele sposobów przeglądania prywatnego konta na Facebooku. Musisz jednak wybrać narzędzie, które jest nie tylko skuteczne, ale także nie zagraża bezpieczeństwu Twoich danych.

Czy są jakieś prywatne konta na Facebooku, które udało Ci się odblokować? Jak to zrobiłeś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.