Jak wyświetlić swoich obserwujących na Twitchu i dlaczego powinieneś?

Twitch jest obecnie bez wątpienia najpopularniejszą platformą do transmisji na żywo. Od graczy i YouTuberów po muzyków i nauczycieli, tłum transmitujący na Twitchu jest bardzo zróżnicowany.

Jak w przypadku każdej platformy mediów społecznościowych, Twitch skupia się na tym, kto Cię obserwuje. Tak, platforma pozwala zobaczyć swoich obserwujących. Z tego artykułu dowiesz się, jak przeglądać swoich obserwujących na Twitchu, aby budować swoje obserwacje i powiększać grono odbiorców. Dowiesz się również kilku cenniejszych rzeczy na temat przesyłania strumieniowego w tej popularnej usłudze.

Jak wyświetlić swoich obserwujących na Twitchu z iPhone'a lub urządzenia z Androidem?

Początkowo ludzie najczęściej używali Twitcha na komputerach stacjonarnych/laptopach. Możesz oglądać transmisje lub streamować z komputera. Aplikacja Twitch ewoluowała od czasu jej powstania i ostatecznie pojawiła się w sklepach z aplikacjami na urządzenia mobilne i tablety. Na początku aplikacja umożliwiała dostęp i strumieniowanie treści ulubionych streamerów.

Gdy aplikacja zaczęła zyskiwać na popularności, twórca zdecydował, że użytkownicy powinni mieć możliwość przesyłania strumieniowego wideo na żywo ze swoich telefonów. Więc tak, możesz stamtąd przesyłać strumieniowo.

Co to ma wspólnego z obserwującymi? Cóż, chociaż możesz przesyłać strumieniowo wideo na żywo z telefonu/tabletu, lista opcji nie jest tak obszerna, jak na komputerze. Ta korzyść wynika głównie z pulpitu nawigacyjnego, który jest dostępny w wersjach Twitch na komputery i przeglądarki.

Jedynym sposobem przeglądania listy obserwujących jest korzystanie z tego pulpitu nawigacyjnego.

Dlatego nie możesz przeglądać swoich obserwujących na Twitchu za pomocą aplikacji na iPhone'a/Androida, ale możesz ich przeglądać w inny sposób. Oto jak to zrobić.

  1. Otwórz aplikację Twitch.

  2. Przejdź do swojego zdjęcia profilowego i dotknij go.

  3. Ponownie stuknij swoje zdjęcie profilowe.

  4. Powinno to wywołać widok profilu z liczbą obserwujących pod Twoim zdjęciem.

Pokażemy Ci, jak to zrobić na różnych platformach.

Jak wyświetlić swoich obserwujących na Twitchu na komputerze Mac, Windows lub Chromebook?

Twitch ma Maca i aplikację Windows, które możesz zainstalować. Nie ma jednak aplikacji na Chromebooka.

Jednak aplikacja komputerowa i aplikacja internetowa są prawie identyczne. Niezależnie od tego, czy używasz aplikacji komputerowej, czy aplikacji internetowej, wszystko jest prawie takie samo. Chodzi o to, że zostaniesz przekierowany do domyślnej przeglądarki, aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego Twitch.

Oto, jak uzyskać dostęp do swoich obserwatorów na Twitchu z komputerów Mac, Windows lub Chrome OS.

  1. Otwórz aplikację komputerową lub przejdź do „twitch.tv”.

  2. Zaloguj się, używając swoich danych logowania Twitcha.

  3. Przejdź do prawego górnego rogu ekranu, a następnie kliknij swoje zdjęcie profilowe.

  4. Pojawi się lista opcji. Wybierz „Panel kreatora”.

  5. W menu po lewej stronie wybierz "Społeczność."Wybierz „Lista obserwujących” wejście.

  6. Zobaczysz wtedy listę użytkowników, którzy obserwują Cię na Twitchu.

Dlaczego zwracanie uwagi na swoich obserwujących może być ważne

Jeśli jesteś znanym streamerem Twitcha z tysiącami obserwujących, prawdopodobnie nie możesz nadążyć za poszczególnymi obserwującymi. Kto mógłby cię winić?

Jeśli jednak chcesz zwiększyć swoją obecność na Twitchu i mieć skromnych obserwatorów, traktowanie swoich zwolenników z ostrożnością i indywidualną interakcję z nimi może być kluczem do sukcesu.

Jako drobny streamer nie możesz sobie pozwolić na korzystanie wyłącznie z aplikacji mobilnej. Ten scenariusz przekłada się na inne aspekty Twitcha — dostępny pulpit nawigacyjny zapewnia wiele dodatkowych funkcji i korzyści. Możliwość zobaczenia, kto Cię obserwuje, to tylko jedna.

Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na konta, które przestały Cię śledzić. Ten scenariusz nie powinien zniechęcać, ale pozwala na doskonalenie rodzaju filmów, które tworzysz i tworzysz w oparciu o typy widzów.

Typy obserwatorów na Twitchu

W mediach społecznościowych zawsze można zapłacić za obserwujących. Chociaż ogólnie odradza się korzystanie z botów, ludzie nadal stosują te metody, aby zdobyć więcej obserwujących. Nie jest to jednak naturalne podążanie i niewiele więcej niż możliwość popisania się. Twitch rozpoznaje taką aktywność i może okresowo usuwać z listy Twoich obserwujących. Poza tym płacenie za obserwujących tylko po to, by zarabiać na Twitchu, jest nieetyczne.

Istnieje możliwość zakupu prawdziwych obserwujących, co nie jest złym pomysłem. Ci prawdziwi obserwujący będą rozpowszechniać informacje o Twoim strumieniu, co z kolei może zapewnić Ci więcej obserwujących. Jednak te typy obserwujących nie tworzą twoich odbiorców.

W końcu najlepszym typem obserwatora jest obserwator organiczny. Taki, który naprawdę dba o Twoje treści i uważa je za interesujące. Nie ma sztucznego sposobu na zdobycie tego typu obserwatorów, ponieważ muszą lubić to, co robisz.

Jak zdobyć więcej obserwujących

Najważniejszą rzeczą, na której powinieneś się skupić, jest tworzenie odpowiednich, interesujących treści. Treści, których ludzie chcą, to treści, które przyciągają pieniądze lub odbiorców. Niezależnie od tego, czy grasz w gry wideo, miksujesz muzykę, rozmawiasz, czy udzielasz wywiadów, musisz wyróżnić się z morza przeciętnych streamerów. Mimo to nawet przeciętność może zdobyć wystarczającą liczbę obserwujących, aby otrzymać zapłatę.

Drugą rzeczą, która może zapewnić większą ekspozycję, jest pomoc innych sieci mediów społecznościowych. Ten scenariusz oznacza wykorzystanie Facebooka, Instagrama i Twittera — świętej trójcy mediów społecznościowych. Ta korzyść jest niesamowita, ponieważ te platformy są bezpłatne. Jeśli robisz coś wspaniałego, twoi znajomi podzielą się zawartością. Ich przyjaciele też będą i tak dalej. Twoje obserwacje na Twitchu zaczynają się szybko rozprzestrzeniać i dzieje się to bez płacenia ani grosza.

Korzystanie z YouTube to także świetna taktyka. Jeśli masz już dobrych obserwujących na YouTube, zaproś ich do Twitcha, aby uzyskać wyjątkowe treści, do których nie mają dostępu przez YouTube. Tam, gdzie YouTube prawdopodobnie nie zapłaci ci wyłącznie na podstawie twojej popularności, Twitch działa inaczej.

Ilu obserwujących wystarczy?

Oprócz tego, że na Twitchu więcej znaczy lepiej, istnieje minimalna liczba osób, za które trzeba zapłacić. Oficjalnie jest to zaledwie 50, jak wspomniano wcześniej. Ale ile pieniędzy możesz się tu spodziewać?

Jeśli nie poświęcisz całego dnia Twitchowi, co zasadniczo czyni go Twoim pełnoetatowym zawodem, możesz spodziewać się od 100 do 1000 USD. To nie jest zła liczba dla dodatkowego dochodu, który pomoże ci przetrwać.

Aby jednak zarabiać na Twitchu, będziesz potrzebować co najmniej 100 obserwujących. Nie jest to oficjalna liczba, ale żaden pełnoetatowy streamer Twitch nie będzie miał mniej niż 100 obserwujących.

Czy powinieneś podążać za swoimi obserwującymi?

Nie musisz, ale możesz. Nie ma żadnych zasad dotyczących obserwowania innych użytkowników Twitcha. Upewnij się, że Twój strumień Twitch zawiera tylko rzeczy, które są dla Ciebie istotne. Zaśmiecanie użytkowników Twitcha, których obserwujesz, nikomu nie pomoże.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę zobaczyć, którzy obserwujący oglądają mój bieżący strumień?

Kiedy streamujesz na Twitchu, masz łatwy dostęp do swoich obecnych widzów. Jeśli więc znajdziesz na liście konto, które Cię obserwuje, będziesz mógł powiedzieć, że obserwujący ogląda Twój bieżący strumień. Jednak nic nie wyświetla obserwatorów, którzy aktualnie oglądają Twój strumień. Niezależnie od tego możesz stwierdzić, czy osoba, która ogląda Twój strumień, jest obserwatorem, czy nie.

Czy istnieje limit liczby obserwujących, których mogę mieć?

Kilka lat temu istniał limit obserwujących. Ale tak już nie jest. Obserwatorzy na Twitchu są na równi z wyświetleniami, komentarzami i polubieniami w YouTube. Ogranicz to, a ograniczasz swoich użytkowników. Więc nie, limit obserwujących na Twitchu nie istnieje.

Czy kupowanie obserwujących na Twitchu jest bezpieczne?

Chociaż możesz kupować obserwujących na Twitchu i wykorzystywać tę taktykę, aby powiększać swoją publiczność, kupowanie jednego obserwatora Twitcha narusza Warunki korzystania z usługi. Ta akcja dotyczy zarówno obserwujących prawdziwych, jak i obserwujących boty. Być może uda ci się to ujść na sucho, ponieważ szanse na to, że Twitch cię złapie od razu, są niewielkie, ale w każdej chwili mogą być mądrzy. Więc zamiast kupować obserwujących, skup się na naturalnym zwiększaniu liczby obserwujących.