Jak sprawdzić, ile razy aplikacja została pobrana?

Przy milionach dostępnych obecnie aplikacji trudno jest odfiltrować te, które byłyby dla nas przydatne. Na przykład, jeśli chcesz pobrać aplikację fitness, znajdziesz w Internecie tak wiele aplikacji, że z pewnością Cię zmyli.

Jak sprawdzić, ile razy aplikacja została pobrana?

W takim scenariuszu istotnym wskaźnikiem staje się liczba pobrań aplikacji. To świetny sposób, aby dowiedzieć się, jak popularna jest dana aplikacja. Ponadto, jeśli jesteś programistą aplikacji, dobrze byłoby sprawdzić, jak podobne aplikacje działają w wybranym przez Ciebie regionie docelowym.

Zobaczmy, jak znaleźć liczbę pobrań aplikacji.

Statystyki pobierania aplikacji w sklepie Google Play

Na szczęście dla twórców aplikacji uzyskanie danych do pobrania aplikacji jest proste. Google zachęca twórców i zapewnia najbardziej szczegółowe analizy, dzięki którym możesz zrozumieć, co działa, a co nie.

Oto kroki, które musisz wykonać, aby dowiedzieć się, ile razy aplikacja została pobrana. Pamiętaj, że nie możesz sprawdzić danych pobierania aplikacji, których nie utworzyłeś tą metodą.

ile pobrań ma aplikacja
  1. Zaloguj się do swojego Google Play konsola
  2. Będziesz teraz na stronie pulpitu nawigacyjnego swojej aplikacji. W prawym górnym rogu strony wybierz Dożywotni opcja.
  3. Wszystkie szczegóły znajdziesz na tej stronie. Statystyki dotyczą okresu istnienia Twojej aplikacji, co oznacza, że ​​prezentowane dane obejmują czas od pierwszego uruchomienia aplikacji do daty, którą sprawdzasz. Możesz zobaczyć różne dane, w tym między innymi instalacje według użytkownika, odinstalowania według użytkownika, średnią ocenę, awarie i błędy ANR.
  4. Jeśli chcesz być jeszcze bardziej szczegółowy, przejdź do karty konkretnej kategorii, a znajdziesz opcję Eksportuj raport w prawym dolnym rogu. Kliknięcie tej opcji pokaże więcej szczegółów w odpowiedniej kategorii.

Ale nie jestem twórcą aplikacji, więc co mam zrobić?

Cóż, jeśli nie jesteś twórcą aplikacji i nadal chcesz znać liczbę pobrań dla konkretnej aplikacji, Google Ci nie pomoże. Nie ma oficjalnego sposobu sprawdzenia dokładnej liczby pobrań aplikacji, chyba że korzystasz z zasobów zewnętrznych.

Google Play podaje jednak przybliżoną liczbę pobrań dla każdej aplikacji dostępnej w sklepie. Uruchom aplikację sklepu ze smartfona i wyszukaj aplikację, którą chcesz sprawdzić.

Stuknij w nią, gdy pojawi się w wynikach wyszukiwania, a przeniesie Cię na stronę pobierania. Liczba pobrań będzie znajdować się nad przyciskiem Instaluj oraz obok rozmiaru i klasyfikacji wiekowej aplikacji.

Sensor Tower to zewnętrzny zasób, za pomocą którego możesz sprawdzić, ile razy aplikacja została pobrana. Jest to bezpłatna platforma, która twierdzi, że ma dokładne dane, ale niestety tego twierdzenia nie można zweryfikować. Jednak sukces platformy prowadzi do przekonania, że ​​ich dane nie są zbyt chybione.

Notatka: Zwróć uwagę na ikonę obok nazw aplikacji na powyższym zrzucie ekranu. Te z ikoną Androida należą do Google Play Store, a te z ikoną Apple to aplikacje, które można pobrać z Apple App Store.

Aby sprawdzić liczbę pobrań za pomocą Sensor Tower, musisz najpierw utworzyć bezpłatny profil przy użyciu swojego adresu e-mail. Gdy to zrobisz, możesz zalogować się do witryny na komputery Sensor Tower. W górnym menu kliknij Produkty opcja. Teraz wybierz Analiza aplikacji z menu rozwijanego.

Możesz teraz wyszukać aplikację na pasku wyszukiwania w prawym górnym rogu strony. Poniżej znajduje się zrzut ekranu Sensor Tower pokazujący dane dla HBO NOW.

zobacz, ile pobrań ma aplikacja

Jak widać, nie tylko wymieniono i wyśrodkowano podział przychodów, ale także liczbę pobrań pod paskiem wyszukiwania. Całkowite przychody z aplikacji są obok niej.

Sensor Tower oferuje więcej szczegółów, ale aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnej aplikacji, musisz wykupić subskrypcję.

A co z App Store?

Podobnie jak Google, Apple nie udostępnia swoich danych, w tym liczby pobrań konkretnej aplikacji, od razu. Jeśli jesteś programistą i chcesz poznać szczegółowe statystyki, zalecamy skorzystanie z oficjalnej analizy aplikacji.

To świetna platforma, która pozwala użytkownikom analizować każdy element danych dotyczących ich aplikacji. Lista obejmuje między innymi pobrania użytkowników, zaangażowanie, odesłania do stron internetowych i aplikacji, wskaźniki awarii.

Podobnie jak w przypadku Sklepu Play, możesz użyć wieży Sensor Tower, aby uzyskać informacje o liczbie pobrań, ale odradzamy to. Jeśli jesteś programistą, dobrze zrobisz, aby uzyskać informacje prosto z pyska konia.

Niestety App Store nie pokazuje szacunkowych pobrań, tak jak robi to Sklep Google Play.

Prawda jest gdzieś tam

Jeśli jesteś programistą i chcesz wiedzieć, jak działa Twoja aplikacja, możesz skorzystać z konsoli Google Play lub App Analytics odpowiednio na Androida i iOS.

Jeśli jednak nie jesteś programistą i mimo wszystko chcesz poznać szczegółowe statystyki aplikacji, zalecamy skorzystanie z bezpłatnej platformy, takiej jak Sensor Tower. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie ich dane są dostępne bezpłatnie, a jeśli chcesz uzyskać jakąś konkretną informację, być może będziesz musiał zapłacić.

Jeśli znasz jakieś wskazówki lub sztuczki, aby uzyskać dostęp do danych pobierania aplikacji, podziel się nimi ze społecznością Alphr.