Jak przeglądać wiadomości na Discordzie

Mimo że przeglądanie wiadomości na Discord jest stosunkowo proste, dodano kilka opcji rozszerzających funkcjonalność wiadomości. Wiedza o tym, jak skorzystać z tych opcji, byłaby bardzo pomocna dla każdego nieustraszonego menedżera społeczności.

Jak przeglądać wiadomości na Discordzie

W tym artykule pokażemy Ci tajniki przeglądania wiadomości Discord i podpowiemy Ci, jak zmaksymalizować ich użyteczność.

Discord Wiadomości

Platforma do przesyłania wiadomości Discord ma wiele podobieństw do innych popularnych aplikacji do przesyłania wiadomości. Wpisujesz wiadomość w polu tekstowym, naciskasz enter, a wiadomość pojawia się w oknie.

wiadomość o niezgodzie

Członkowie kanału mogą zrobić to samo, chyba że ograniczysz im możliwość wysyłania wiadomości.

Możesz usunąć każdą wysłaną wiadomość, najeżdżając kursorem na tekst, aż pojawią się ikony edycji.

jeszcze

Pierwsza ikona pozwala dodać emotikon. Druga daje możliwość edycji wiadomości, którą właśnie wpisałeś. Ostatni oferuje kilka dodatkowych funkcji, jak pokazano na poniższym obrazku:

Usuń wiadomość

Funkcje każdej opcji są następujące:

 1. Edytuj wiadomość: Umożliwia edycję wiadomości.
 2. Przypnij wiadomość: wprowadzenie wiadomości oznacza, że ​​jest ona ważna. Każdy, kto wejdzie na serwer, na którym przypięta jest wiadomość, zostanie o tym powiadomiony. Kliknięcie ikony przypiętych wiadomości w lewej górnej części okna wiadomości pozwala zobaczyć wszystkie przypięte wiadomości.

  przypięte wiadomości

 3. Cytat: Kopiuje wiadomość do pola wprowadzania tekstu. Obejmuje to również nazwisko autora wiadomości. Daje to łatwy sposób na udostępnienie wiadomości wpisanej przez innego użytkownika.

  niezgody wiadomości

 4. Oznacz jako nieprzeczytane: oznacza wiadomość jako nową. Jeśli włączyłeś alerty o nieprzeczytanych wiadomościach, na ikonie Discord na pasku zadań pojawi się czerwona kropka.

  jak wyświetlić wiadomość niezgody

 5. Kopiuj łącze do wiadomości: To daje hiperłącze do wiadomości, kopiując ją do schowka. Możesz wkleić ten link nawet poza Discordem. Każdy, kto kliknie link, zostanie wysłany na stronę Discord i do samej wiadomości.
 6. Usuń wiadomość: usuwa wiadomość.

Bezpośrednie wiadomości

Istnieje inny typ wiadomości, który oferuje niezgody, zwany DM lub Direct Messages. Są to prywatne wiadomości wysyłane od jednego użytkownika bezpośrednio do drugiego. Bezpośrednie wiadomości nie pojawiają się na czacie serwera i zamiast tego można uzyskać do nich dostęp w osobnym oknie.

Aby uzyskać dostęp do okna DM, kliknij ikonę Strona główna, która jest Twoim portretem w lewym górnym rogu. Spowoduje to wyświetlenie listy znajomych i wiadomości bezpośrednich, które aktualnie posiadasz.

Dodaj znajomego

Kliknięcie portretu znajomego otworzy okno wiadomości bezpośredniej. Stąd możesz przejść do prywatnej rozmowy z tą osobą.

Pamiętaj jednak, że wiadomości bezpośrednie mogą być blokowane przez innych użytkowników. Jeśli inny użytkownik lub nawet znajomy uniemożliwił DM, nie możesz wysłać mu bezpośredniej wiadomości.

Aby zrobić to samodzielnie, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij ikonę koła zębatego obok swojej nazwy użytkownika, aby otworzyć Ustawienia użytkownika.

  ustawienia użytkownika

 2. W menu po lewej stronie wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.

  Bezpieczeństwo prywatności

Wybierz żądane ustawienie.

Discord skanuje zawartość w poszukiwaniu potencjalnie niebezpiecznych treści służbowych. Opcja Przechowuj mnie w bezpiecznym miejscu przeskanuje wszystkie otrzymywane wiadomości. Moi znajomi to fajna opcja, która skanuje każdą wiadomość, która nie pochodzi od Twoich znajomych z listy. Opcja Mieszkam na krawędzi niczego nie skanuje i przepuszcza wszystkie wiadomości.

Kliknięcie opcji Zezwalaj na bezpośrednie wiadomości od członków serwera w menu Domyślne ustawienia prywatności serwera spowoduje zablokowanie lub zezwolenie na wiadomości od innych osób.

Oznacz wiadomości jako przeczytane

Czasami możesz mieć zbyt wiele wiadomości, że czytanie ich osobno byłoby niewygodne. Discord zapewnia rozwiązanie, umożliwiając użytkownikom oznaczenie całych serwerów jako przeczytanych. Oto jak:

 1. Przejdź do listy serwerów po lewej stronie.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy serwer, który chcesz oznaczyć jako przeczytany
 3. Wybierz Oznacz jako przeczytane.

  Lista serwerów

Możesz to zrobić dla wszystkich serwerów, które mają nieprzeczytane wiadomości. Jeśli na serwerze nie ma nowych wiadomości, opcja będzie wyszarzona.

Wzmianki

Discord ma inny rodzaj alertu wiadomości o nazwie Wzmianki. Podczas pisania wiadomości możesz ostrzec inną osobę, że odnosisz się do niej konkretnie lub chcesz zwrócić jej uwagę na swoją wiadomość. Aby to zrobić, wprowadź symbol @, a następnie imię osoby, o której wspominasz.

Wpisanie @ w polu wprowadzania daje listę osób, o których możesz wspomnieć:

wzmianki

Jak pokazano, @everyone powiadomi wszystkich członków kanału, @here wszystkich członków, którzy są obecnie online, a @, po którym następuje nazwa użytkownika, powiadomi konkretnego użytkownika.

Możesz uzyskać dostęp do wszystkich wiadomości, w których wspomniano o Tobie, klikając kartę wzmianki na Discordzie. To jest symbol @ w lewym górnym rogu okna Discord. Wszelkie wiadomości, o których wspominasz, pozostaną w tym oknie przez maksymalnie siedem dni, po czym zostaną usunięte.

przeglądaj wiadomości niezgody

Wszechstronne narzędzie komunikacji

Aplikacja Discord sprawdziła się jako wszechstronne, niezawodne narzędzie do komunikacji dla tysięcy grup internetowych. Wiedza o tym, jak poruszać się po opcjach przesyłania wiadomości, pomaga zarówno członkom serwera, jak i administratorom skutecznie zarządzać swoimi społecznościami.

Czy znasz inne sposoby przeglądania wiadomości Discord? Czy masz opinie na temat systemu przesyłania wiadomości, którymi chciałbyś się podzielić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.