Jak wyświetlić historię Amazon Fire Stick?

Podobnie jak wszystkie urządzenia Amazon, Firestick śledzi również filmy, gry sportowe, programy telewizyjne i wszystko, co oglądałeś. Jeśli chcesz wrócić do filmu, który obejrzałeś kilka miesięcy temu, zawsze możesz go znaleźć w swojej Historii. Możesz także sprawdzić, czy Twoje dzieci oglądały coś, czego nie powinny. Zobaczmy, jak sprawdzić historię w Firestick i przeprowadzić podstawową konserwację.

Jak wyświetlić historię Amazon Fire Stick?

Wyświetl swoją historię Firestick

Powiedzmy, że szukasz filmu, który obejrzałeś jakiś czas temu, ale nie możesz go znaleźć. Oto jak wyświetlić historię na Firestick i ją znaleźć.

 1. Zaloguj się na swoje konto Amazon z amazon.com.
 2. Kliknij przycisk Konta i listy w prawym górnym rogu strony.
 3. Kliknij Prime Video, a następnie Oglądaj historię.

Znajdziesz tam wszystko, co kiedykolwiek oglądałeś w Prime Video. Przejrzyj listę i kliknij film, który chcesz ponownie obejrzeć. Możesz także usunąć elementy, których nie chcesz już pojawiać na liście. Co najlepsze, ta lista zawiera wszystko, co oglądałeś na tym konkretnym koncie, niezależnie od platformy.

Powód, aby przejrzeć historię Firestick

Dobrze jest okresowo przeglądać historię Firestick. Możesz natknąć się na dawno zapomniany faworyt lub film lub program telewizyjny, który trzymasz blisko serca.

Jeśli miałeś zły dzień lub dziwny nastrój i oglądałeś coś, czego teraz się wstydzisz, nie musisz tego widzieć. Możesz usunąć tę pozycję z listy. Okazjonalny audyt pomaga również wykryć, czy ktoś włamał się na Twoje konto Amazon i oglądał filmy bez Twojej wiedzy.

Warto również od czasu do czasu sprawdzać historię, jeśli z urządzenia w domu korzysta wiele osób. Jeśli masz partnera i znajdziesz w historii oglądania jakiś wątpliwy materiał, być może będziesz musiał poważnie z nim porozmawiać.

Jeśli masz dzieci, powinieneś monitorować historię Firestick. Może to pomóc w ustaleniu, czy prawidłowo ustawiłeś kontrolę rodzicielską na urządzeniu. Jeśli nie, może to być przypomnienie, aby je ustawić. Witryna Amazon może przeprowadzić Cię przez całą konfigurację.

Istnieje możliwość audytu i wyczyszczenia historii oglądania na dowolnym urządzeniu Amazon. Obejmuje to Firestick, tablet Fire, Kindle i inne.

ognisty kij

Wyczyść pamięć podręczną

Dobrze jest również wyczyścić pamięć podręczną Firestick. Aby urządzenie działało dobrze i aby zminimalizować awarie aplikacji i opóźnienia, należy co jakiś czas czyścić pamięć podręczną. Jest to łatwe i zajmuje tylko kilka szybkich kroków.

 1. Przejdź do menu Ustawienia i wybierz Aplikacje.
 2. Przejdź do Zarządzaj zainstalowanymi aplikacjami.
 3. Wybierz aplikację, a następnie wybierz opcję Wyczyść pamięć podręczną.
 4. Powtórz to dla każdej aplikacji, którą chcesz wyczyścić.

Możesz po prostu wyczyścić wybrane aplikacje, jeśli sprawiały Ci problemy, lub możesz chcieć wyczyścić je wszystkie i zacząć od nowa. Jeśli problemy będą się powtarzać, zawsze możesz zresetować Firestick do ustawień fabrycznych i zacząć od nowa.

Inne wskazówki dotyczące Firestick

Podobnie jak ludzie, musisz zarządzać swoją elektroniką i dbać o ich dobre samopoczucie. Obejmuje to aktywne unikanie rzeczy, które mogą wpłynąć na wydajność. W przypadku urządzenia takiego jak Firestick jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać urządzenie w dobrym stanie.

Jak już wspomniano, regularne czyszczenie pamięci podręcznej jest świetne, aby urządzenie działało jak najlepiej. Inne rzeczy, które mogą pomóc urządzeniu, to wyłączenie niektórych funkcji w tle, które mogą spowolnić działanie.

 1. Jeśli nie grasz w gry, wyłącz Gamecircle.
 2. Wyłącz opcję Zbieraj dane użytkownika aplikacji.
 3. Wyłącz automatyczne aktualizacje aplikacji.
 4. Usuń wszystkie aplikacje, których nie używasz aktywnie.

Te małe wskazówki mogą ogromnie poprawić wydajność Firestick lub dowolnego innego urządzenia.

historia Firestick

Poznaj swoją historię

Dobrą praktyką jest okresowe sprawdzanie historii oglądania na Firestick. Możesz natknąć się na stare ulubione, a nawet znaleźć rzeczy, które wymagają rozmowy. Ponadto wyczyszczenie historii jest dość łatwe za pośrednictwem konta na stronie Amazon. Możesz także od czasu do czasu usunąć pamięć podręczną urządzenia, aby zapewnić jej płynne działanie. Oprócz tych rzeczy możesz także usunąć rzeczy, których nie używasz, i zatrzymać automatyczne aktualizacje.

Czy regularnie przeglądasz historię Firestick? Czy kiedykolwiek znalazłeś coś, czego nie powinno tam być? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.