Jak wyświetlić historię wyszukiwania w Google

Chcesz znaleźć stronę internetową lub witrynę odwiedzoną jakiś czas temu, ale nie pamiętasz, gdzie się znajdowała? Być może znalazłeś go wtedy na swoim telefonie, ale masz problem ze znalezieniem go ponownie na swoim komputerze. Na szczęście Google śledzi wszystkie witryny i linki, które kiedykolwiek otwierałeś.

Możesz użyć funkcji historii, aby znaleźć dowolną eksplorowaną stronę internetową i ponownie ją odwiedzić, tak jakbyś nigdy jej nie zgubiła w cyberprzestrzeni — lub w mózgu. Oto jak korzystać z funkcji historii wyszukiwania Google.

Uwaga: możesz uzyskać dostęp do historii swojego konta Google w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia, o ile Twój profil Gmail jest zsynchronizowany na wszystkich Twoich urządzeniach. Google przechowuje szczegółową historię wyszukiwań w internecie i produktach, oglądanych obrazów, obejrzanych filmów, używanych aplikacji i przeczytanych postów na blogu.

dane i personalizacja

Przeglądanie historii wyszukiwania Google na koncie Google

Możesz uzyskać dostęp do historii swojego konta Google z dowolnego urządzenia z przeglądarką, takiego jak komputer z systemem Windows, komputer Mac, telefon komórkowy lub tablet. Proces jest bardzo prosty, ponieważ potrzebujesz tylko swojej nazwy użytkownika i hasła. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę i załaduj stronę główną Google. Kliknij na Zaloguj przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu (jeśli nie jesteś aktualnie zalogowany) i wprowadź swoje dane uwierzytelniające.

 2. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu i wybierz Zarządzaj swoim kontem Google.

 3. Wybierz Dane i personalizacja patka.

 4. Przewiń w dół do Aktywność i oś czasu sekcji, a następnie kliknij Moja aktywność.

 5. Przewiń stronę w dół, aby użyć ogólny pasek wyszukiwania albo Filtruj według daty i produktu (Android, Mapy, YouTube itp.) lub po prostu przewiń listę i przeglądaj według daty i godziny.

Korzystając z różnych opcji widoku powyżej, otrzymujesz listę zawierającą witryny, aplikacje i/lub aktualizacje dla wszystkich urządzeń powiązanych z Twoim kontem Google. Pasek wyszukiwania umożliwia znajdowanie określonych działań, aplikacji lub witryn internetowych. Filtrowane opcje obejmują sortowanie według daty, zakresu dat i aplikacji.

Strona aktywności użyta powyżej zapamiętuje wszystko, co zrobiłeś na swoim koncie Google od ostatniego usunięcia historii, jeśli w ogóle.

Przeglądanie historii wyszukiwania Google na Androidzie

Mimo że proces przeglądania historii Chrome na komputerze i telefonie jest podobny, przyjrzyjmy się, jak to zrobić.

 1. Otwórz Chrome i kliknij Jeszcze.
 2. Teraz kliknij Historia.

Jeśli jesteś zalogowany w Google na swoim urządzeniu i chcesz uzyskać szczegółowy widok swojej Historii, przejdź do Mojej aktywności, jak pokazano powyżej.

Wyświetlanie historii wyszukiwania Google na iPhonie lub iPadzie

 1. Otwórz Chrome i dotknij Jeszcze.
 2. Teraz kliknij Historia.

Biorąc pod uwagę standardy i projekt Google, większość aplikacji ma podobny układ na różnych urządzeniach. Ułatwia to dokumentowanie i ułatwia klientom korzystanie.

Ręczne usuwanie historii konta Google

Możesz usunąć całą historię lub tylko określone działania. Możesz usunąć jeden element na raz, klikając trzy kropki obok każdej czynności. Możesz także usunąć je zbiorczo, określając, jak daleko wstecz chcesz usunąć działania.

Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę i napisz „Moja aktywność” na pasku wyszukiwania, aby uzyskać dostęp do strony aktywności.

 2. Google Moja aktywność powinna pojawić się jako najwyższy wynik. Jeśli nie, znajdź go i kliknij.

 3. Tam wybierz Kontrola aktywności po lewej stronie.

  kontrola aktywności

 4. Zobaczysz, że działania na koncie Google są podzielone na kilka grup. Każdą funkcję można usunąć osobno. Obejmują one wyszukiwania i historię w internecie, lokalizacje, informacje o urządzeniu, aktywność głosową i dźwiękową oraz historię YouTube. Jeśli klikniesz mały przełącznik obok opcji, Google nie zapamięta Twoich przyszłych działań.

Możesz także usuwać elementy według czasu. Po lewej stronie Aktywność w internecie i aplikacjach pojawi się kilka opcji. Kliknij Usuń aktywność przez aby wybrać, jak daleko wstecz chcesz usunąć swoją aktywność.

kasować

Może to być konkretna data lub możesz wybrać jedną z wstępnie zaprojektowanych opcji i usunąć wszystko co tydzień, miesiąc lub z powrotem do utworzenia konta. Możesz także wybrać typ danych do usunięcia.

Automatyczne usuwanie

Możesz jednak również wybrać automatyczne usuwanie historii. U góry tej samej strony zobaczysz opcję, która mówi Wybierz automatyczne usuwanie. Pozwala to włączyć funkcję automatycznego usuwania, dzięki czemu nie musisz samodzielnie usuwać rzeczy.

aktywność w sieci n

Przejrzyj swoje działania w dowolnym momencie

Funkcja historii konta Google może być przydatna, jeśli nie pamiętasz nazwy witryny, którą chcesz ponownie odwiedzić, lub jeśli chcesz dwukrotnie sprawdzić, czy zaktualizowałeś swoje urządzenia. Google zapisuje wszystko dla Ciebie i w każdej chwili możesz szybko wrócić do dowolnego linku. Możesz także usunąć swoją historię aktywności, aby wyczyścić lokalizacje, aktualizacje urządzenia i inne elementy.

Czy wolisz przechowywać historię działań na koncie Google? Z jakich opcji śledzenia korzystasz? Powiedz nam, co myślisz o tej funkcji w sekcji komentarzy poniżej.