Jak zdalnie wyświetlić moją kamerę Echo Show z telefonu?

W pewnym sensie Amazon pozwala zabrać kamerę Echo Show, gdziekolwiek jesteś. Dopóki masz dostęp do przyzwoitego połączenia internetowego, będziesz mógł podglądać transmisję na żywo ze swojego urządzenia.

Jak zdalnie wyświetlić moją kamerę Echo Show z telefonu?

Trzeba przyznać, że nie jest to dokładnie intuicyjne i trzeba poprawić kilka ustawień, ale przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji na każdym kroku, abyś mógł szybko połączyć się z Echo, gdziekolwiek jesteś.

Zacznijmy.

Czy mogę wyświetlić moją kamerę Echo Show z mojego telefonu?

Drop In to funkcja, która pozwala innym po prostu pojawiać się na ekranie Echo Show bez zapowiedzi. Nie ma dzwonienia — dzwoniący po prostu pojawia się na ekranie i widzi i słyszy wszystko, co się dzieje.

To wszystko brzmi jak katastrofa prywatności, która ma się wydarzyć, ale jest też pozytywna podszewka. Przede wszystkim funkcja Drop In jest domyślnie wyłączona i nawet po jej włączeniu tylko kontakty, na które zezwolisz, mogą korzystać z tej funkcji. Innymi słowy, kontrolujesz, kto może używać Drop In na swoim Echo.

Pomijając kwestie prywatności, ta funkcja daje możliwość zdalnego połączenia się z Echo i zobaczenia, co dzieje się w określonym pokoju.

Korzystanie z wpadania

Aby rozpocząć, musisz pobrać i zainstalować aplikację Alexa na swoim smartfonie. Jeśli już korzystasz z aplikacji, przejdź do PlayStore lub App Store i upewnij się, że aplikacja jest aktualna.

Pomijając to, możesz przystąpić do konfiguracji Drop In:

  1. Uruchom aplikację Alexa i dotknij ikona hamburgera aby odsłonić menu.
  2. Wybierać Ustawienia i wybierz Echo Show, dla którego chcesz włączyć Drop In. Echa znajdują się pod Urządzenia patka.pokaz echa
  3. W menu Ustawienia wybierz Wpadać funkcja i wybierz Na aby zezwolić kontaktom na Drop In.wpadać
  4. Wróć i naciśnij Rozmowy na dole ekranu i wybierz ikonę osoby, aby uzyskać dostęp Łączność.uprawnienia
  5. Wybierz kontakt i dotknij przycisku obok Kontakty mogą wpaść na moje urządzenia Echo aby go włączyć.

Twoje informacje kontaktowe znajdują się na górze listy kontaktów i może być konieczne ręczne zezwolenie na wrzucenie. Po włączeniu uprawnienia Drop In są przyznawane wszystkim domownikom na danym koncie.

Ta funkcja jest dostępna we wszystkich Echos, nie tylko w serii Show. Jeśli Echo nie ma kamery, system wpada do mikrofonu i głośników.

Jak korzystać z Drop In

Gdy już wszystko ustawisz, wpadnięcie do swojego programu Echo Show jest całkiem łatwe. Otwórz aplikację Alexa i dotknij ikony dymka, aby uzyskać dostęp do menu Konwersacje, a następnie wybierz Wpadnij, a zobaczysz listę wszystkich dostępnych urządzeń. Stuknij w Echo Show, a będziesz mógł oglądać na żywo i słyszeć wszystko, co znajduje się w zasięgu urządzenia.

Oprócz Dropping In ze smartfona możesz to zrobić także między dwoma programami Echo Show. Po prostu powiedz „Alexa, wpadnij do domu / biura / pokoju dziecięcego”, a połączenie zostanie nawiązane w ciągu kilku sekund. Jeśli użytkownik udzieli ci pozwolenia, użyj zamiast tego "Alexa, wpadnij na [nazwa kontaktu]".

Pokaz echa

Upuść funkcje

Drop In oferuje kilka funkcji, które mogą być bardzo wygodne dla właścicieli Echo Show.

Po pierwsze, nie zdziw się, jeśli ekran Drop In zmieni się na kilka sekund po nawiązaniu połączenia. Jest to funkcja bezpieczeństwa, która pozwala drugiej stronie przygotować się, zanim zacznie z Tobą rozmawiać.

Ponadto urządzenia Echo mają również powiadomienie „Ostatnio aktywne”, które wykorzystuje wbudowane czujniki ruchu, aby dowiedzieć się, czy ktoś znajduje się w pobliżu urządzenia. Może się to wydawać kolejnym sposobem naruszenia prywatności, ale może być pomocne ze względów bezpieczeństwa w domu.

Istnieje również możliwość wyłączenia aparatu. Podczas korzystania z aplikacji Alexa wystarczy dotknąć przycisku aparatu, aby ją wyłączyć. Jeśli próbujesz uzyskać dostęp do swojego programu Echo Show z innego echa, po prostu powiedz „Wideo wyłączone”.

Notatka: Echo Show 5 ma fizyczny ekran zakrywający kamerę urządzenia. Upewnij się, że ekran jest wyłączony, gdy chcesz uzyskać zdalny dostęp do urządzenia.

Końcowe przemyślenia

W chwili pisania tego tekstu jedynym sposobem wyświetlenia kamery Echo Show jest funkcja Drop In. Byłoby wspaniale mieć uprawnienia administratora i mieć dostęp do aparatu za jednym dotknięciem, ale na razie jest to najlepsza opcja.

Gdzie trzymasz Echo Show? Czy rozważałeś dodanie inteligentnych kamer bezpieczeństwa do swojego domu? Podaj nam swoje dwa grosze w sekcji komentarzy poniżej.