Jak wyświetlić swoje zarchiwizowane zamówienia na Amazon

Kiedy składasz zamówienie na Amazon, jest ono rejestrowane jako część historii Twojego konta. Dzięki temu możesz łatwo znaleźć wcześniejsze zamówienia i ponownie zamówić przedmioty, które wcześniej kupiłeś. Chociaż nie możesz usunąć historii zamówień, możesz je zarchiwizować. Archiwizacja zamówień ukrywa wcześniejsze zamówienia, ale nadal są one przypisane do Twojego konta.

Jeśli zarchiwizowałeś któreś ze swoich zamówień, warto wiedzieć, jak je wyświetlić, na wypadek, gdybyś kiedykolwiek chciał coś z nich ponownie zamówić. Jednak Amazon sprawia, że ​​znalezienie zarchiwizowanych zamówień jest dość trudne.

Na szczęście ich znalezienie jest dość łatwe — wystarczy wykonać kilka kroków, aby się do nich dostać. Przyjrzyjmy się, jak możesz przeglądać zarchiwizowane zamówienia Amazon.

Czym są zarchiwizowane zamówienia?

Zarchiwizowane zamówienia to te, których nie chcesz już widzieć na swoim koncie Amazon. Zamówienia na Amazon nie są automatycznie archiwizowane, więc będziesz musiał je przenosić ręcznie. Proces przenoszenia zamówień jest niezwykle prosty i bezpośredni.

Amazonka

Jeśli kupiłeś tajny prezent dla kogoś, kto również korzysta z konta Amazon, możesz zarchiwizować zamówienie, aby było mniej oczywiste. Jeśli prowadzisz firmę i chcesz usunąć zamówienia, dla których zebrałeś już informacje, jest to opcja dla Ciebie.

Jeśli kupiłeś przedmiot, którego nie chcesz widzieć nikogo innego, użyj tej opcji, aby ukryć szczegóły. Będziesz także musiał usunąć swoją historię wyszukiwania w Amazon, aby zachować tajemnicę.

Archiwizacja zamówień na Amazon nie usuwa informacji, po prostu przenosi je na drugi plan. Archiwizacja również nie jest trwała, masz możliwość przenoszenia zamówień do iz folderu archiwum, jak chcesz.

Jak ukryć zamówienia Amazon

Jeśli już wcześniej składałeś zamówienia na Amazon, zaloguj się na swoje konto i przejdź do strony głównej. Istnieje wiele sposobów na ukrycie zamówienia, ale pozostańmy przy najprostszym – archiwizacji.

Aby zarchiwizować wcześniejsze zamówienie, wykonaj następujące instrukcje:

  1. Zaloguj się do Amazona.
  2. Kliknij Zwroty i zamówienia w prawym górnym rogu.

  3. Przewiń swoje zamówienia, aż znajdziesz to, które chcesz zarchiwizować.
  4. Kliknij Szczegóły zamówienia obok zamówienia, o którym mowa.

  5. Kliknij Zamówienie archiwum.

  6. Potwierdź klikając Zamówienie archiwum Ponownie.

Chociaż jest to szybkie i proste rozwiązanie pozwalające ukryć przedmioty, które zamówiłeś w przeszłości, istnieją inne sposoby na to, aby Amazon trwale usunął informacje o Twoim koncie. Dzięki przepisom dotyczącym prywatności użytkowników firma udostępni Ci szczegółowe informacje o Twoim koncie lub pozwoli na trwałe usunięcie niektórych informacji.

W przeciwnym razie, jeśli chcesz tylko ukryć zamówienia bez usuwania informacji o koncie, ten proces będzie działał dla Ciebie.

Jak znaleźć swoje zarchiwizowane zamówienia na Amazon

Nie martw się, Twoje zarchiwizowane zamówienia nadal tam są. Jak wspomniano wcześniej, nigdy nie znikną, nawet jeśli dezaktywujesz swoje konto Amazon.

Aby uzyskać dostęp do zarchiwizowanych zamówień:

  1. Zaloguj się na swoje konto Amazon.
  2. Najedź na Konta i listy menu rozwijane w prawym górnym rogu.

  3. Wybierać Twoje konto z menu rozwijanego.
  4. Kliknij Zarchiwizowane zamówienia w Zamawianie i preferencje zakupowe podrozdział.

Jeśli chcesz przenieść swoje zamówienie z powrotem na stronę zamówień standardowych, po prostu kliknij „Przywróć zamówienie” w lewym dolnym rogu. Nie musisz tego potwierdzać, po kliknięciu opcji Twoje zamówienie wróci na właściwe miejsce w zakładce zamówienia.

Jak ukryć historię wyszukiwania Amazon

Chociaż powyższa metoda usunie Twoje zamówienia z listy „ostatnie zamówienia”, Twoja historia przeglądania na Amazon nadal będzie pokazywać Twoje wyszukiwania, co ułatwia komuś podglądanie Twoich zamówień.

Aby usunąć historię Amazon, zaloguj się na swoje konto, a następnie znajdź link „Historia przeglądania” w prawym górnym rogu strony głównej Amazon. Jeśli masz problem ze znalezieniem tego linku, kliknij Ctrl + F i wpisz słowa „historia przeglądania”, aby wyszukać frazę na bieżącej stronie.

Po kliknięciu tej opcji zobaczysz listę ostatnich wyszukiwań. Być może trzeba będzie kliknąć „Zarządzaj historią” w prawym rogu, aby pojawiły się opcje rozwijane. Kliknij „Usuń” z widoku dla każdego elementu, który chcesz usunąć z historii wyszukiwania.

Możesz także wyłączyć „Historię przeglądania”, przełączając przełącznik z pomarańczowego na szary.

Często Zadawane Pytania

Chociaż składanie zamówień na Amazon jest niezwykle proste, znalezienie większej ilości informacji o tych zamówieniach może być nieco trudniejsze. Dlatego zamieściliśmy tutaj odpowiedzi na więcej Twoich pytań!

Nie widzę przycisku Archiwizuj zamówienie. Gdzie to jest?

Wielu naszych czytelników zwróciło uwagę, że po prostu nie widzą opcji zamówień archiwum podczas wykonywania powyższych kroków, chociaż przetestowaliśmy to i zobaczyliśmy, coś innego może być nie tak z twoim kontem. Na szczęście jeden z naszych czytelników podał tę pomocną wskazówkę: wpisz Zamówienia archiwalne w pasku wyszukiwania i powinny się pojawić! u003cbru003eu003cbru003eNa stronie głównej Amazon wpisz „Zarchiwizowane zamówienia” w pasku wyszukiwania u góry (ten sam pasek wyszukiwania, którego używasz do robienia zakupów produkty). Pojawi się nowa strona z niebieskim hiperłączem „Twoje zarchiwizowane zamówienia”. Kliknij tutaj.

Co mogę zrobić, jeśli nie pojawiają się żadne zarchiwizowane zamówienia?

Jeśli szukasz zamówienia, które nie pojawia się na ekranie Zarchiwizowane, musisz wyszukać je we wszystkich swoich zamówieniach. Po prostu kliknij „Wyświetl wszystkie zamówienia”. Ta opcja pojawia się na środku ekranu, gdy nie pojawiają się żadne zamówienia.u003cbru003eu003cbru003eNastępnie użyj menu rozwijanego w lewym górnym rogu, aby przełączać się między latami. Zawęź listę za pomocą tej funkcji, aby szybko przejść do zamówienia, którego szukasz. Chociaż może to zająć trochę przewijania, jest to kolejna metoda znajdowania zamówienia złożonego w historii konta Amazon.

Końcowe przemyślenia

Archiwizacja zamówień jest zazwyczaj najlepszym sposobem na ukrycie zamówień przed innymi osobami, które mają dostęp do Twojego konta Amazon. Należy jednak pamiętać, że te zamówienia są nadal dostępne.

W zależności od tego, co zamawiasz, zawsze możesz utworzyć dodatkowe konto, aby zachować prywatność. Chociaż wymaga to kolejnego członkostwa Prime, jeśli chcesz zachować korzyści. Najlepszym sposobem zachowania tych informacji w tajemnicy jest wyrzucenie z konta Prime każdego, kto nie chce mieć dostępu do swoich zamówień.