Jak wyświetlić wszystkie zablokowane numery na Androidzie?

Prowadzisz intensywne życie. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, są telefony sprzedażowe lub, co gorsza, telefony od oszustów. Ale mogą się zdarzać od czasu do czasu.

Jak wyświetlić wszystkie zablokowane numery na Androidzie?

Właśnie dlatego funkcja Blokuj w telefonie jest bardzo pomocna. Odfiltrowuje niechciane połączenia bez konieczności przerywania życia, aby raz po raz sobie z nimi radzić.

Co się jednak stanie, jeśli przypadkowo umieścisz nieznany numer telefonu na liście zablokowanych?

Cóż, istnieje prosty sposób, aby się tego dowiedzieć i łatwo temu zaradzić.

jak wyświetlić zablokowane numery na Androidzie

Wyświetlanie zablokowanych numerów w aplikacji Telefon/Kontakty

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia listy zablokowanych numerów na telefonie z Androidem. Każdy interfejs użytkownika telefonu może mieć nieco inną wersję tych instrukcji. Ale ogólnie jednym z najprostszych sposobów przeglądania listy zablokowanych jest przestrzeganie poniższych instrukcji:

Krok 1 – Otwórz aplikację Telefon/Kontakty

Najpierw przejdź do ekranu głównego telefonu i otwórz aplikację Telefon. Zwykle jest to ikona słuchawki telefonicznej, chyba że spersonalizowałeś ją na coś innego.

Niektóre telefony z Androidem nie mają oddzielnej aplikacji Telefon. Stuknięcie w tę ikonę może automatycznie wywołać listę kontaktów z klawiaturą do wybierania numeru w rogu. To w porządku do tych celów.

Krok 2 – Przejdź do ustawień aplikacji telefonu

Następnym krokiem jest przejście do Ustawień telefonu. Działa to również, jeśli jesteś na liście kontaktów.

Wystarczy dotknąć trzech ułożonych w stos linii w prawym górnym rogu ekranu. Ikona Ustawienia może również pojawić się jako trzy pionowe kropki.

Po dotknięciu trzech linii lub kropek pojawi się kolejne menu. To jest menu Ustawienia Twojego telefonu. Przewiń w dół, aż dojdziesz do opcji Zablokowane numery i wybierz ją.

Niektóre telefony z Androidem wywołują tę samą funkcję blokowania połączeń lub coś podobnego. Stuknij w listę zawierającą słowo Blokuj lub jego odmianę.

Krok 3 – Wyświetl listę zablokowanych numerów

To są zablokowane numery w Twoim telefonie.

Jak widać, możesz również dodawać numery do listy ręcznie, dotykając opcji Dodaj. Nie będziesz otrzymywać połączeń ani SMS-ów z żadnego numeru znajdującego się na tej liście. Ale jeśli zobaczysz numer, który został przypadkowo dodany, jest na to łatwe rozwiązanie.

Stuknij w „X” po prawej stronie numeru telefonu, aby usunąć je z listy zablokowanych numerów lub naciśnij i przytrzymaj numer, a następnie wybierz Usuń na dole. Twój telefon może najpierw poprosić o potwierdzenie usunięcia blokady. Potwierdź usunięcie, a ponownie zaczniesz odbierać połączenia i SMS-y z tego numeru.

Wyświetlanie zablokowanych numerów z aplikacji tekstowej

Innym sposobem przeglądania zablokowanych numerów jest aplikacja Tekst.

Stuknij w menu Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu. Zwykle przedstawia się go jako trzy linie lub trzy pionowe kropki.

Po otwarciu nowego menu Ustawienia zobaczysz listę opcji.

Jeśli Twój telefon ma ochronę przed spamem, możesz zobaczyć opcję wyświetlania spamu i blokowania. Kliknij to, aby zobaczyć potencjalne wiadomości spamowe i powiązane z nimi numery telefonów.

Możesz głębiej zagłębić się w swoje zablokowane numery z tej listy, dotykając ponownie ikony Ustawienia i wybierając Zablokowane kontakty.

Jeśli nie masz funkcji Ochrona przed spamem, Twój telefon może po prostu mieć opcję Zablokowane kontakty. Dotknięcie go powoduje powrót do tej samej strony, którą widzisz podczas przeglądania w aplikacji Telefon.

Z wielką mocą…

Ostatnie słowo na temat umieszczania numerów na liście zablokowanych:

Ten kontakt nie może do Ciebie zadzwonić ani wysłać SMS-a, ale działa to w obie strony.

Nie możesz też do nich zadzwonić ani wysłać SMS-a.

Zanim zdecydujesz się wyrzucić kogoś z listy zablokowanych numerów, dobrze się zastanów. Czy jesteś pewien, że numer należy do tej listy?

Wygnanie kogoś może być na razie łatwym rozwiązaniem. Ale w przyszłości możesz przegapić potencjalnie ważne rozmowy.

Czy kiedykolwiek musiałeś blokować numer na Androidzie? Czy stosowałeś metody opisane powyżej? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.