Jak wyświetlić wszystkie transakcje Zelle

Zelle to platforma oferująca innowacyjny sposób dokonywania płatności — wszystko, czego dwie osoby potrzebują do natychmiastowego wysyłania/odbierania pieniędzy, to konta Zelle. Przeniesienie następuje niemal natychmiast, co jest głównym punktem sprzedaży usługi.

Jak wyświetlić wszystkie transakcje Zelle

Podobnie jak w przypadku każdej platformy, która zajmuje się transakcjami pieniężnymi, najlepiej wiedzieć, jak to wszystko działa i co musisz zrobić, aby Twoje pieniądze były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Ten środek ochronny oznacza, że ​​powinieneś okresowo przeglądać wszystkie transakcje Zelle, aby upewnić się, że nie ma nieznanych transferów. Ten artykuł wyjaśnia, jak przeglądać transakcje Zelle, a także zawiera przydatne informacje na ich temat. Zacznijmy.

Wyświetlanie wszystkich transakcji Zelle

Dzięki Zelle możesz przeglądać swoje transakcje w dowolnym momencie. Jednakże, nie możesz przeglądać transakcji Zelle w aplikacji lub na stronie internetowej. Aby wyświetlić wszystkie swoje przelewy, musisz odwiedzić każdy bank, z którego korzystasz z Zelle i zobaczyć tam transakcje. Ten wymóg sprawia, że ​​przed przystąpieniem do kontaktu z obsługą w sprawie np. podejrzanej aktywności należy zawsze zalogować się na odpowiednie konto bankowe i najpierw sprawdzić transakcje. W ten sposób nie tylko możesz być pewien, że po prostu nie zapomniałeś o przelewie, ale możesz także uniknąć konieczności radzenia sobie z pomocą techniczną Zelle, która poprosi Cię o zrzut ekranu transakcji.

Aby wyświetlić historię transakcji Zelle, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz aplikację bankowości mobilnej lub konto online i zaloguj się.
  2. Nawigować do "Wysyłaj pieniądze z Zelle®.”
  3. Kliknij "Czynność."
  4. W opcji widoku wybierz „Po.”

Powyższe kroki zawierają listę wszystkich transakcji Zelle przetworzonych przez ten konkretny bank. Powtórz kroki dla każdego banku związanego z Twoim kontem. Posiadanie konkretnych referencji w przypadku podejrzanych transakcji ma kluczowe znaczenie.

zelle

Jak widać, w przeważającej części Zelle działa jak i oferuje to, co robi większość instytucji finansowych. Pozwala jednak na dokonywanie natychmiastowych płatności, czego nie wszystkie banki robią lub gwarantują. Chociaż Zelle to genialna usługa, która wnosi coś nowego do stołu, należy zachować ostrożność podczas korzystania z niej i nie zapominać o bezpieczeństwie.

Czy używasz Zelle? Czy Twój bank to obsługuje? Zachęcamy do zadawania pytań lub dzielenia się wskazówkami dotyczącymi Zelle w sekcji komentarzy poniżej.

Gdzie mogę znaleźć Zelle?

Jak wspomniano wcześniej, głównym celem Zelle jest umożliwienie wysyłania/otrzymywania niemal natychmiastowych płatności za pomocą prostej, progresywnej aplikacji. Jedynym warunkiem jest to, że zarówno ty, jak i osoba, z którą przeprowadzasz transakcje, jesteście na Zelle.

Możesz być na Zelle, korzystając z banku, który oferuje Zelle lub używając go jako samodzielnej usługi. Na północ ze 100 instytucji finansowych na całym świecie faktycznie obsługuje Zelle – więc najprawdopodobniej robi to również Twój bank. Użyj dedykowanej aplikacji swojego banku, aby zarejestrować się w Zelle, a następnie połączyć Zelle z kartą debetową lub kontem bankowym. Z drugiej strony, jeśli Twój bank nie oferuje Zelle, zawsze możesz skorzystać z samodzielnej aplikacji i połączyć ją bezpośrednio z kartą debetową.

Jak szybko to jest?

Ok, więc Zelle jest stosunkowo szybka. Ale jak szybko to jest? Ponieważ jego dwie główne cechy, skuteczność i wydajność, są filarami Zelle, płatności są w większości przypadków całkowicie natychmiastowe. Ewentualnie zajmują kilka minut – ale to bardzo rzadkie. Generalnie jest to świetna sprawa, ale szybkość przetwarzania płatności jest jeszcze większym powodem, aby zwracać uwagę na weryfikację na miejscu. Sprawdź trzykrotnie wszystkie informacje i kwotę pieniędzy, zanim klikniesz Wyślij.

Upewnij się, że weryfikujesz adres e-mail i numer telefonu odbiorcy, nie tylko ze względu na legalność. Zelle używa adresu e-mail i numeru telefonu osoby, aby ją zidentyfikować. Jeśli podany adres e-mail i numer telefonu są fałszywe na ich koncie Zelle, mogą pojawić się problemy, których chcesz uniknąć.

Ile muszę zapłacić?

Jeśli Twój bank obsługuje Zelle i chcesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem banku, to dany bank ustala opłaty, a nie używa samodzielnej aplikacji. To powiedziawszy, w większości banków aplikacja jest przede wszystkim bezpłatna – rejestracja, wysyłanie/otrzymywanie żądań oraz wysyłanie/otrzymywanie środków. Oczywiście sprawdź opłaty przed podjęciem decyzji o korzystaniu z Zelle za pośrednictwem konkretnej instytucji finansowej.

Alternatywnie, jeśli zdecydujesz się na używanie Zelle jako samodzielnej aplikacji, nie ma żadnych opłat za rejestrację ani wysyłanie/otrzymywanie pieniędzy/wniosków.

Ile mogę wysłać?

Kwota, którą możesz wysłać, zależy od banku/konta bankowego/karty, z której korzystasz. Podobnie jak w przypadku opłat, banki ustalają maksymalne limity wysyłania. Jeśli korzystasz z samodzielnej aplikacji, skontaktuj się z wystawcą karty debetowej w sprawie ograniczeń.

Co się stanie, jeśli wyślę niewłaściwą kwotę lub do niewłaściwej osoby?

Według Zelle: „Płatność jest nieodwołalna. Kiedy ta płatność przepadnie, nie możesz jej odzyskać. Tak, oznacza to, że nie ma gwarantowanego sposobu na odzyskanie pieniędzy po ich wysłaniu. Jedyny sposób, w jaki możesz spróbować odzyskać swoje pieniądze, to skontaktować się z rzeczywistym odbiorcą i mieć nadzieję na najlepsze.

Niektórzy ludzie nie zgadzają się z tą polityką Zelle, ale na razie tak pozostanie. Zelle to usługa P2P i, podobnie jak w przypadku większości usług płatniczych P2P, nie ma gwarancji, że możesz odzyskać przypadkowo wysłane pieniądze.

Czy jestem chroniony przed oszustwami, kradzieżą, utratą i innymi zagrożeniami?

Przede wszystkim, a przede wszystkim, Zelle nie oferuje żadnego programu ochronnego do dokonywania transakcji z osobami, których nie znasz, tak jak każda inna instytucja finansowa. Taka sytuacja oznacza, że ​​korzystanie z Zelle jest zalecane tylko z osobami, z którymi dokonywałeś już transakcji poza platformą oraz z osobami, które znasz osobiście.

To powiedziawszy, jeśli ktoś nieautoryzowany użyje Zelle lub Twoje konto bankowe zostanie zhakowane, powinieneś otrzymać zwrot pieniędzy od wystawcy karty bankowej/debetowej. Ten proces może potrwać do 10 dni w trakcie dochodzenia, więc pamiętaj, że prawdopodobnie nie będziesz mieć dostępu do wysłanej kwoty pieniędzy w tym okresie. Inna sprawa: prawo może nie chronić przed wadliwymi zakupami lub oszustwami. Dlatego dokładnie przyjrzyj się temu przed wysłaniem pieniędzy.

transakcje zelle