Jak usunąć wiadomości w Viber

Czy kiedykolwiek przypadkowo wysłałeś niezręczną wiadomość? Prawdopodobnie masz i znasz to okropne uczucie szoku i wstydu. Najgorsza część? Czekam, aż odbiorca odpowie po wyjaśnieniu, co się stało.

Jak usunąć wiadomości w Viber

Wiele popularnych serwisów komunikacyjnych zaczęło wprowadzać opcję usuwania wiadomości. Ta funkcja była wcześniej dostępna w większości usług, ale usunęłaby wiadomość tylko dla Ciebie. Większość platform umożliwia teraz usunięcie wiadomości dla wszystkich, a Viber nie jest wyjątkiem.

Różne platformy

Viber to aplikacja dostępna na wielu platformach. Oznacza to, że urządzenia z systemem iOS i Android mają dedykowaną aplikację Viber. Aplikacje dla każdego z dwóch systemów operacyjnych są identyczne, więc oto szczegółowy przewodnik po usuwaniu wiadomości na iOS i Androidzie.

wibrować

Jak usunąć wiadomość indywidualnie

Jeśli przypadkowo wysłałeś wiadomość do niewłaściwej osoby, możesz ją łatwo usunąć. W tej sekcji dowiesz się, jak usunąć pojedynczą wiadomość dla siebie i wszystkich.

Notatka: Te instrukcje mogą się nieznacznie różnić w przypadku użytkowników systemów iOS i Android.

  1. Najpierw musisz otworzyć Viber. Następnie dotknij Czaty w lewym dolnym rogu ekranu Viber na telefonie lub tablecie.

  2. Zobaczysz listę swoich czatów Viber. Wybierz ten, w którym chcesz usunąć wiadomość, dotykając go.
  3. Znajdź wiadomość, której dotyczy problem, a następnie dotknij i przytrzymaj ją. Otworzy się bar z Odpowiedź, Kopiuj, Do przodu, Kasować, oraz Udział opcje.

  4. Uzyskiwać Kasować.
  5. To wyświetli monit z Usuń wiadomość okno. ten Usuń dla siebie opcja usunie wiadomość tylko dla Ciebie. Wybierz Usuń dla wszystkich opcja lub kliknij Anuluj wrócić.

Pamiętaj, że ogólny tekst „użytkownik usunął wiadomość” będzie wyświetlany wszystkim, więc wszyscy na czacie będą wiedzieć, że go usunąłeś. Jednak sama wiadomość nie będzie dostępna.

Jak usunąć historię czatów

Być może nadszedł czas, aby wyczyścić aplikację Viber. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby usunąć historię czatów.

  1. Na głównym ekranie aplikacji Viber, w prawym dolnym rogu, zobaczysz ikonę „…” (dla iPhone'a) lub trzy poziome linie (dla Androida), która jest Jeszcze patka.

  2. Dotknij tutaj i przejdź do Ustawienia menu.

  3. W menu Ustawienia znajdź Połączenia i wiadomości i dotknij go. W tym menu zobaczysz Wyczyść historię wiadomości opcja.

  4. Po dotknięciu tej opcji, a Usuń historię wyskoczy okno z dwiema opcjami: Jasne oraz Anuluj.

Wybierać Jasne aby potwierdzić usunięcie historii. Spowoduje to usunięcie wszystkich wiadomości z każdej rozmowy. Pamiętaj, że usunięcie historii wiadomości nie spowoduje usunięcia historii wiadomości dla uczestników konwersacji, ale tylko dla Ciebie. Uzyskiwać Anuluj wrócić.

Kiedy nie usuwać

Gdy wyślesz wiadomość na Viber, natychmiast pojawi się w niej znacznik wyboru. Ten znacznik wyboru oznacza, że ​​wiadomość nadal jest wysyłana. Dwa znaczniki wyboru wskazują, że wiadomość została dostarczona, co oznacza, że ​​odbiorca został powiadomiony. Gdy dwa znaczniki wyboru zmienią kolor na fioletowy, oznacza to, że osoba, do której wysłałeś wiadomość, ją widziała.

Jest to ważne, gdy zastanawiasz się, czy usunąć wiadomość. Czasami w takich przypadkach znacznie lepiej jest wyjaśnić, dlaczego przypadkowo wysłałeś wiadomość, niż ewidentnie ją usunąć, pozostawiając odbiorcę zdezorientowanego. Jeśli osoba, do której przypadkowo wysłałeś wiadomość, jeszcze jej nie widziała, prawdopodobnie zechcesz ją usunąć.

Jeśli przypadkowo wyślesz nieistotne emoji (ponieważ emoji odgrywają ogromną rolę w Viber), możesz czuć się zmuszony do usunięcia tej wiadomości. Podobnie jak wszystkie inne wiadomości w Viber, emotikony można usunąć w taki sam sposób, w jaki usuwa się wiadomość. Pamiętaj jednak, że spowoduje to również pozostawienie powiadomienia o usunięciu, które odbiorca (odbiorcy) będzie mógł zobaczyć. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i konieczności wyjaśnienia, że ​​wiadomość była nieistotnym emoji, rozważ po prostu powiedz im, że wysłałeś emoji przez przypadek.

Często Zadawane Pytania

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące usuwania czatów Viber.

Czy odbiorca będzie wiedział, że usunąłem wiadomość?

Tak. Jeśli usuniesz wiadomość, pojawi się powiadomienie, że coś usunąłeś. Ale na szczęście odbiorca nie będzie mógł zobaczyć treści tej wiadomości.

Czy mogę usunąć wiadomość w grupie Viber?

Tak. Wszystko, co musisz zrobić, to długo nacisnąć wiadomość i dotknąć „Usuń”, tak jak zrobiliśmy to powyżej. Czaty grupowe dają również możliwość usunięcia wiadomości dla wszystkich.

Uważaj, co piszesz

Aby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji konieczności usunięcia wiadomości i zaryzykowania, że ​​nie zrobisz tego wystarczająco szybko, pamiętaj, aby dokładnie przemyśleć wysyłanie wiadomości Viber. Chociaż Viber oferuje opcję usunięcia wiadomości dla wszystkich w rozmowie, powiadomienie, że usunąłeś wiadomość, będzie tam i może sprawić, że rzeczy będą potencjalnie niezręczne.

Niezręczna treść nie musi być tylko w formacie tekstowym. Co gorsza, może się zdarzyć, że wyślesz szefowi nieodpowiednie zdjęcie, które zaplanowałeś dla swoich znajomych. Twój szef będzie w twoim Czaty wypisz, czy używają Vibera, więc ryzyko jest zdecydowanie tam.

Usuwanie wiadomości na Viber

Niezależnie od tego, czy posiadasz iPhone'a, iPada, telefon z Androidem czy tablet z Androidem, możliwe jest trwałe usuwanie wiadomości Viber dla wszystkich. Jest to bardzo proste i intuicyjne, ale pamiętaj, że wszyscy na Twoim czacie będą wiedzieć, że usunąłeś wiadomość, niezależnie od jej typu.

Czy kiedykolwiek musiałeś usunąć wiadomość czatu Viber? Czy to było niezręczne? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.