Jak przejść przez wideo klatka po klatce za pomocą VLC Media Player

Jeśli chodzi o darmowe odtwarzacze multimedialne, VLC jest niekwestionowanym królem. Odtwarza wszystko — pliki, dyski, kamery internetowe, strumienie, a nawet będzie działać z dziwnym zaszyfrowanym plikiem, który pobrałeś z jakiejś witryny w Europie Wschodniej (ale proszę, nie pobieraj dziwnych plików z witryn w Europie Wschodniej). Działa na każdej platformie: Windows, Linux, Mac OS X, Unix, iOS i Android. Jeśli więc nie dodałeś go jeszcze do systemu Windows 10 lub innej platformy, z której korzystasz, kliknij Pobierz VLC na tej stronie. Jedną z przydatnych funkcji oferowanych przez VLC jest Klatka po klatce, co umożliwia odtwarzanie wideo krok po kroku. Może to być przydatne, jeśli chcesz przechwytywać migawki z filmów lub po prostu chcesz dokładnie przejrzeć każdą klatkę tego chorego skoku na deskorolce, który uchwyciłeś smartfonem.

Jak przejść przez wideo klatka po klatce za pomocą VLC Media Player

Aby odtworzyć wideo klatka po klatce, możesz nacisnąć klawisz skrótu. Najpierw otwórz wideo w VLC, wybierając Głoska bezdźwięczna >Otwórz plik; a następnie odtwórz klip. Teraz naciśnij klawisz E. Film zostanie wstrzymany. Teraz każde dodatkowe naciśnięcie klawisza E przesunie wideo o jedną klatkę do przodu. Aby ponownie rozpocząć wideo, po prostu naciśnij spację.

E jest domyślnym klawiszem skrótu dla Klatka po klatce opcja, ale możesz dostosować ten skrót klawiaturowy i inne. Kliknij Narzędzia >Preferencje > Skróty klawiszowe aby otworzyć listę skrótów klawiaturowych, jak poniżej. Następnie przewiń w dół do Następna ramka w tym oknie. Kliknij dwukrotnie, aby otworzyć okno pokazane poniżej.

Następna klatka3

Po prostu naciśnij nowy klawisz skrótu dla Następna ramka aby go skonfigurować. Kliknij Zapisać w oknie Proste preferencje. Następnie możesz nacisnąć nowy Klatka po klatce skrót klawiszowy.

Możesz również aktywować Następna ramka z przyciskiem paska narzędzi. Jeśli nie ma go jeszcze na pasku narzędzi odtwarzania, kliknij Narzędzia > Dostosuj interfejs aby otworzyć okno pokazane poniżej. Przewiń listę elementów paska narzędzi, aż znajdziesz Klatka po klatce opcja. Przeciągnij ten przycisk gdzieś do wiersza 2, aby wybrać opcję na pasku narzędzi odtwarzania.

Następna klatka2

Teraz możesz przeglądać wideo klatka po klatce za pomocą skrótu klawiszowego lub przycisku paska narzędzi. Tak czy inaczej, ta opcja umożliwi przechwytywanie określonych migawek z wideo za pomocą narzędzia do wycinania lub VLC Zrób zdjęcie opcja. Aby uzyskać więcej informacji na temat przechwytywania zrzutów ekranu w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym artykułem Tech Junkie.