Jak zweryfikować WhatsApp bez użycia numeru telefonu (2021)

WhatsApp istnieje od lat i nadal jest tak popularny, jak wtedy, gdy został wprowadzony na rynek. Mimo że jest własnością Facebooka, udało mu się zachować niezależność i nie popadł w takie same nawyki związane z gromadzeniem danych, jak jego właściciel. Jedną z rzeczy, która jest powodem do niepokoju dla nowych użytkowników, jest wymóg używania swojego numeru telefonu. Wygląda na to, że WhatsApp używa Twojego numeru telefonu tylko do weryfikacji. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz użyć swojego numeru telefonu, nadal możesz zweryfikować aplikację. Ten samouczek pokaże Ci, jak zweryfikować WhatsApp bez tego numeru telefonu.

Jak zweryfikować WhatsApp bez użycia numeru telefonu (2021)

Korzystaj z WhatsApp bez używania numeru telefonu

Podczas pierwszej instalacji WhatsApp wita Cię ekran weryfikacji telefonicznej. Ten ekran wyświetla zarówno numer telefonu, jak i kraj. WhatsApp wyśle ​​wtedy kod na Twój telefon. Jeśli rejestrujesz się na urządzeniu z numerem telefonu używanym do weryfikacji, WhatsApp odbierze go automatycznie i zweryfikuje Twój telefon.

Jeśli nie odbierze automatycznie SMS-a, możesz po prostu wpisać kod w aplikacji, a zostaniesz zarejestrowany. To prosty system, który działa dobrze, choć czasami może być niewygodny

Istnieją cztery proste sposoby zarejestrowania WhatsApp bez używania numeru telefonu; możesz skorzystać z usługi SMS online, telefonu stacjonarnego, Google Voice lub Skype, automatu telefonicznego lub numeru innej osoby.

SMS-y online

W dzisiejszych czasach w Internecie są setki witryn SMS-owych. Łatwo jest znaleźć dostawcę SMS-ów online i użyć tego numeru do weryfikacji WhatsApp. Jeśli masz numer Skype i środki na koncie Skype, możesz ich również użyć. Texport jest świetnym przykładem i zapewnia niezawodną usługę, która pozwala wysłać do trzech SMS-ów i odbierać nieograniczoną liczbę SMS-ów podczas każdej bezpłatnej sesji. Po prostu dodaj podany numer na ekranie weryfikacji WhatsApp i obserwuj witrynę. Kod weryfikacyjny WhatsApp powinien dotrzeć w ciągu minuty lub dwóch. Gdy to zrobi, wprowadź kod, a aplikacja powinna się zweryfikować.

Telefon stacjonarny

Jeśli masz telefon stacjonarny i nie masz nic przeciwko podawaniu tego numeru, to też powinno działać. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, Twój operator telefoniczny powinien mieć system, który odczyta SMS-y na Twoim normalnym telefonie stacjonarnym. Ta metoda będzie oczywiście zależeć od Twojego operatora, ale większość będzie ją miała, ponieważ jest to funkcja ułatwień dostępu.

Wybierz kraj w WhatsApp i usuń początkowe „0” ze swojego numeru telefonu. WhatsApp automatycznie doda Twój kod kraju i możesz już iść. Powinieneś otrzymać telefon, który mówi kod. Wprowadź ten kod do aplikacji i jesteś zarejestrowany.

Alternatywnie możesz użyć weryfikacji awaryjnej WhatsApp, która obejmuje połączenie telefoniczne. To dobra opcja, jeśli masz telefon stacjonarny, który nie ma wyżej wymienionych funkcji ułatwień dostępu. Niech aplikacja wyśle ​​weryfikację na Twój numer stacjonarny i poczekaj chwilę. Następnie wybierz opcję odebrania połączenia. Zautomatyzowany system zadzwoni do Ciebie i wypowie kod. Wprowadź kod do aplikacji i zweryfikuj. WhatsApp powinien zaakceptować kod i gotowe!

Google Voice lub Skype

Zarówno Google Voice, jak i Skype zapewniają wirtualne numery, z których możesz korzystać online, aby dzwonić w odpowiednich sieciach i wyłamywać się z nich, aby dzwonić na telefon komórkowy lub stacjonarny. Jeśli już to masz, jest to szybki i łatwy sposób na zarejestrowanie WhatsApp bez numeru telefonu.

Proces jest taki sam jak w przypadku telefonów stacjonarnych powyżej. Ustaw kod kraju w WhatsApp i usuń początkowe „0” ze swojego numeru Google Voice lub Skype. Otwórz odpowiednią aplikację telefonu i poczekaj na przybycie SMS-a. Wprowadź kod do WhatsApp i jesteś zweryfikowany.

Zarejestrowałem swoją kopię WhatsApp wiele lat temu z numerem Skype i działał idealnie. Bądź cierpliwy, ponieważ dotarcie numeru zajęło minutę lub dwie, ale weryfikacja nastąpiła niemal natychmiast.

Użyj automatu telefonicznego

Jeśli nadal masz automaty telefoniczne w miejscu, w którym się znajdujesz, możesz użyć stamtąd numeru, aby zarejestrować WhatsApp. Korzystając z tej samej opcji awaryjnej, której używasz w przypadku telefonu stacjonarnego, możesz wprowadzić numer automatu telefonicznego, poczekać, aż weryfikacja SMS-em się nie powiedzie, a następnie wybrać odebranie połączenia.

Nie byłoby dobrze robić tego w zajętym miejscu, ponieważ być może trzeba będzie poczekać do dziesięciu minut, aż weryfikacja SMS-em się nie powiedzie i opcja Zadzwoń do mnie pojawi się w WhatsApp. Gdy to zrobi, wprowadź numer telefonu, odbierz połączenie, użyj sześciocyfrowego kodu i zweryfikuj. Jeśli nie ma automatu telefonicznego, możesz użyć dowolnego numeru telefonu, do którego masz dostęp, z tym samym wynikiem.

Oto sposoby, które znam, aby zweryfikować WhatsApp bez używania numeru telefonu komórkowego. Znasz inne, które działają? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!