Venmo – jak odzyskać pieniądze

Venmo to świetna platforma do wysyłania i odbierania pieniędzy, która pod względem popularności jest zbliżona do PayPal. Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać pieniądze znajomemu, czy zapłacić za usługi bezpośrednio w witrynie, możesz to zrobić tutaj. Jednak mogą się zdarzyć wypadki i możesz przypadkowo wysłać płatność do niewłaściwej osoby, zostać oszukanym lub po prostu potrzebować zwrotu pieniędzy.

Venmo – jak odzyskać pieniądze

Chociaż na początku może się to wydawać skomplikowane – zwłaszcza dla początkujących użytkowników Venmo – proces zwrotu pieniędzy nie jest nauką rakietową. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o odzyskaniu pieniędzy na konto Venmo. Podzielimy się również typowymi pułapkami, które możesz napotkać w tym procesie, abyś wiedział, czego się spodziewać.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy w Venmo, jeśli zostałeś oszukany?

Dzięki platformie tak popularnej jak Venmo prawie nieuniknione jest napotkanie oszustw. W obiegu są dziesiątki metod oszustwa, a oszuści zawsze znajdują sposób na kradzież cennych informacji i pieniędzy innych osób. Dlatego musisz być bardzo ostrożny przy każdej transakcji, którą wykonujesz lub otrzymujesz.

Jednak możesz zostać oszukany i chcieć odzyskać swoje pieniądze. Niestety, jeśli wpłaciłeś pieniądze na istniejące konto Venmo (oszustwo lub nie), nie można po prostu anulować płatności. Standardowa procedura polega na wysłaniu żądania zwrotu na konto, na które wysłałeś środki i poczekaniu, aż pieniądze zwrócą.

Jednak w przypadku oszustw jest bardzo mało prawdopodobne, że ten scenariusz zadziała. Ponieważ Venmo zazwyczaj nie interweniuje w sporach związanych z oszustwami, będziesz musiał samodzielnie podjąć pewne środki ostrożności, w tym:

 • Wykonywanie regularnych czeków bankowych lub kart kredytowych
 • Zlecenie bankowi anulowania skompromitowanych kart lub wydania nowego numeru
 • Konfigurowanie uwierzytelniania wieloskładnikowego w Venmo
 • Zgłaszanie wszelkich podejrzanych działań do Venmo, aby mogli ostrzec innych klientów

Oto więcej praktycznych informacji o tym, jak uniknąć oszustw na Venmo. Aby uzyskać szczegółowe informacje, sprawdź stronę z popularnymi oszustwami Vemo.

 1. Uważaj na swoje działania. Nigdy nie dołączaj do piramid, koła gotówkowego, kręgu pieniężnego ani innych oszustw na swoim koncie Venmo.
 2. Nie sprzedawaj nieznajomym, chyba że oprogramowanie jest autoryzowane.
 3. Nie kupuj niczego od nieznajomych, chyba że oprogramowanie jest autoryzowane.

Niektóre typowe oszustwa obejmują wiadomości od osoby proszącej Cię o przesłanie niewielkiej kwoty pieniędzy, a w zamian wyślą Ci większą kwotę. Ci oszuści zbierają pieniądze użytkownika, ale nigdy ich nie zwracają. Uważaj, ponieważ ta oferta może również wyglądać, jakby pochodziła od kogoś, kogo znasz. Tak więc każda oferta, która wydaje się zbyt piękna, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.

Wielu użytkowników zgłasza również oszustwa phishingowe za pośrednictwem wiadomości SMS. Otrzymują powiadomienie, że ich konto zostanie obciążone, i muszą szybko się zalogować, aby zapobiec akcji. Logując się, ofiary oszustwa ujawniają swoje nazwy użytkownika i hasła oszustom, którzy następnie mają pełną kontrolę nad swoimi kontami Venmo. Nigdy nie klikaj w linki w SMS-ie, jeśli pochodzą one z podejrzanej domeny, są skrócone, zawierają literówki lub zostały otrzymane jako losowy tekst.

Inne oznaki oszustwa to:

 • kupujący prosi o przedmiot bez wysyłania ci legalnych pieniędzy;
 • kupujący wysyła zrzuty ekranu e-mail, które sugerują, że wysłał Ci płatność na Venmo, ale strzały wydają się być przerobione, lub
 • twierdzą, że już wysłali środki i że pieniądze trafią na twoje konto Venmo po wysłaniu przedmiotów. Venmo w ogóle nie oferuje tej funkcji.

Ponadto zdarzają się oszustwa, w których oszuści mogą podszywać się pod znajomego, aby poprosić o pieniądze. Mogą zmienić swoją nazwę użytkownika i zdjęcie profilowe oraz korzystać z informacji z kanału publicznego, aby kontaktować się z osobami, które połączyły się z Twoim znajomym, w tym z Tobą.

Za każdym razem, gdy otrzymasz tego rodzaju prośby, sprawdź dwukrotnie u tego znajomego, aby upewnić się, że rzeczywiście je wysłał. Aby mieć pewność, skontaktuj się z tym przyjacielem spoza aplikacji Venmo.

Pamiętać: Dokonuj płatności tylko na autoryzowane konta w Venmo i nie akceptuj ofert, które wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy w Venmo, gdy zapłaciłeś niewłaściwej osobie?

Płacenie niewłaściwej osobie jest jednym z najczęstszych błędów popełnianych na platformach przekazów pieniężnych, takich jak Venmo. Mnóstwo ludzi ma podobne nazwy użytkownika, a rzeczy mogą być jeszcze bardziej zagmatwane, gdy ludzie nie zmieniają domyślnej nazwy użytkownika Venmo z początkowej konfiguracji konta.

Jak już wiesz, wysyłane przez Ciebie pieniądze są automatycznie dodawane do konta użytkownika, który będzie mógł przelać te środki na swoje konto bankowe. Oznacza to, że przed skontaktowaniem się z pomocą techniczną Venmo, powinieneś najpierw zażądać zwrotu środków od osoby, której omyłkowo je zapłaciłeś.

Wykonaj poniższe czynności, aby zażądać zwrotu pieniędzy na swoje konto Venmo:

 1. Uruchom aplikację Venmo.

 2. Przejdź do ekranu głównego i dotknij niebieskiego przycisku „Zapłać lub poproś” u dołu ekranu.
 3. Wpisz nazwę użytkownika osoby, od której chcesz poprosić o zwrot pieniędzy.
 4. Wpisz dokładną kwotę, którą wysłałeś.
 5. Zostaw notatkę wyjaśniającą sytuację i poproś o zwrot pieniędzy, które otrzymali przez pomyłkę.
 6. Stuknij w „Poproś”.
 7. Zobaczysz zielony komunikat z prośbą o potwierdzenie akcji. Dotknij go, aby potwierdzić.

Odbiorca może nie zobaczyć Twojej wiadomości od razu, więc zawsze możesz wysłać mu przypomnienie. Oto jak to zrobić:

 1. Stuknij w trzy paski w prawym górnym rogu ekranu.
 2. Wybierz „Niekompletne”.
 3. Przejdź do sekcji „Prośby”, aby znaleźć listę swoich niezrealizowanych próśb.
 4. Stuknij w przycisk „Przypomnij” pod kwestionowaną prośbą.

Niebieski przycisk „Przypomnij” zmieni się w szary komunikat „Przypomnienie”.

Gdy osoba zaakceptuje Twoją prośbę, pieniądze zostaną odesłane na Twoje konto. Jeśli jednak nigdy nie otrzymasz zwrotu pieniędzy, możesz zwrócić się do Venmo o wsparcie. Pamiętaj tylko, że firma nie gwarantuje, że odzyska Twoje pieniądze. Ale zapewnią Ci najlepsze dostępne opcje.

Oto jak skontaktować się z obsługą Venmo:

 1. Stuknij w trzy poziome paski w prawym górnym rogu ekranu.
 2. Wybierz „Uzyskaj pomoc” z menu opcji. To ostatni wybór na liście, tuż obok znaku zapytania.
 3. Wybierz „Skontaktuj się z nami”, a następnie „Napisz do nas” lub „Porozmawiaj z nami”, w zależności od preferowanego sposobu komunikacji. Jeśli wolisz zadzwonić, dotknij sekcji „Sprawdź nasze godziny”, aby uzyskać numer, pod który możesz zadzwonić.

Aby przyspieszyć ten proces, najlepiej mieć pod ręką informacje o płatności. Upewnij się, że masz pod ręką kwotę i datę płatności oraz nazwę użytkownika odbiorcy. Pomocne może być również podanie nazwy użytkownika, numeru telefonu i adresu e-mail osoby, której zamierzałeś zapłacić w pierwszej kolejności.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy w Venmo, jeśli zapłaciłeś konto, które nie istnieje?

Może przypadkowo błędnie wpisałeś nazwę użytkownika i Twoja transakcja zakończyła się na nieistniejącym koncie. Jeśli adres e-mail lub numer telefonu, na który zapłaciłeś, nie jest aktywny w Venmo, możesz anulować płatność i otrzymać zwrot pieniędzy.

Płatność powinna pojawić się w sekcji „Nieukończona” w sekcji „Oczekująca”. Oznacza to, że zapłaciłeś konto, które nie jest powiązane z Venmo, lub odbiorca nadal nie zweryfikował swojego profilu (pieniądze pojawią się na saldzie odbiorcy tylko wtedy, gdy zweryfikuje swoje konto w międzyczasie). Jeśli tak nie jest, możesz odzyskać pieniądze bez konieczności kontaktowania się z Venmo.

Wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. Zaloguj się do aplikacji Venmo.

 2. Dotknij trzech poziomych pasków, aby otworzyć menu opcji.
 3. Przejdź do zakładki „Niekompletne”.
 4. Twoja płatność powinna pojawić się w sekcji „Płatności” lub jako „Oczekująca” w pliku danych.
 5. Stuknij w przycisk „Odbierz” pod daną płatnością.

Fundusze zostaną teraz zwrócone do pierwotnego źródła finansowania. Jeśli do płatności użyłeś karty kredytowej lub bankowej, otrzymasz tam pieniądze. A jeśli wysłałeś środki za pomocą salda Venmo, powinieneś zobaczyć tam zwrot.

Jeśli jednak osoba, do której chciałeś wysłać pieniądze w pierwszej kolejności, chce je zaakceptować, powinna zarejestrować się lub dodać inny ważny adres e-mail do swojego konta Venmo.

Dokładnie sprawdź swoje płatności Venmo

Jeśli przypadkowo zapłaciłeś niewłaściwej osobie lub wysłałeś pieniądze na nieistniejące konto Venmo, zawsze możesz poprosić o zwrot lub odzyskać pieniądze za pośrednictwem aplikacji. A jeśli sprawy się skomplikują, wsparcie Venmo jest po to, aby pomóc. Jednak platforma nie zajmuje się oszustwami, co oznacza, że ​​musisz zachować szczególną ostrożność podczas wysyłania pieniędzy lub podawania poufnych informacji.

Tak czy inaczej, zawsze powinieneś dokładnie sprawdzić informacje o płatności przed każdym transferem środków, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Co najważniejsze, bądź na bieżąco informowany o trwających kampaniach oszustw, abyś mógł natychmiast je rozpoznać, jeśli pojawi się na Twojej drodze.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na wszystkie Twoje pytania dotyczące odzyskiwania pieniędzy od Venmo. Jeśli chcesz zapytać o coś jeszcze, podziel się swoimi pytaniami lub przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.