Czy Venmo może wysyłać pieniądze do systemu PayPal?

Venmo jest bardzo podobny do PayPala, jest jak jego współczesny kuzyn. Te dwie usługi rzeczywiście dobrze współistnieją, chociaż nadal nie mają bezpośredniego połączenia. Aby odpowiedzieć na pytanie w tytule, Venmo nie może wysyłać bezpośrednio do PayPal, ale istnieje obejście tego problemu.

Czy Venmo może wysyłać pieniądze do systemu PayPal?

Możesz połączyć jedno konto bankowe z obydwoma usługami, więc gdy otrzymasz pieniądze od Venmo, możesz z nich korzystać w systemie PayPal. Może to zabrzmieć mylnie, ale w rzeczywistości jest to dość proste. Weź jedno konto bankowe i używaj go do Venmo i PayPal.

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji i krótką instrukcję dotyczącą tego prostego zadania.

Czego potrzebujesz

Zakładamy, że wiesz, że Venmo działa. Istnieje aplikacja online, zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS, którą można pobrać, klikając podane linki. Venmo jest połączone z kontem bankowym, w tym przypadku tym samym, z którego korzystasz w systemie PayPal.

Poza tym potrzebujesz środków na tym samym koncie bankowym. Możesz to zrobić, przelewając pieniądze z Venmo na swoje konto bankowe za pomocą aplikacji Venmo. Wyjaśnimy to również w następnej sekcji. Zwykle przekazanie pieniędzy zajmuje do trzech dni roboczych, ale jeśli nie możesz czekać, możesz uiścić opłatę w wysokości 1%, a pieniądze zostaną natychmiast przelane.

Potrzebujesz również aplikacji PayPal na Androida lub iOS, ponieważ przelewy Venmo nie będą działać w wersji PayPal na komputery stacjonarne. Może się to jednak zmienić w przyszłości, spójrz na oficjalną stronę pomocy PayPal, aby uzyskać szczegółowe informacje.

PayPal

Szybkie instrukcje dla Venmo

Oto jak działają przelewy pieniężne na Venmo:

Kiedy otrzymujesz pieniądze

Jeśli chcesz otrzymywać pieniądze za pośrednictwem Venmo, musisz podać konto bankowe:

 1. Uruchom aplikację Venmo.
 2. Stuknij w trzywierszowe menu u góry.
 3. Stuknij w Metody płatności.
 4. Wybierz opcję Dodaj bank lub kartę, a następnie Bank.
 5. Wpisz informacje o swoim koncie bankowym. Nie martw się, Venmo jest bardzo bezpieczny.

Nie musisz potwierdzać swojego konta bankowego, ale powinieneś. Następnie możesz wysłać pieniądze z Venmo do swojego banku.

Wysyłając pieniądze

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wysłać pieniądze z Venmo na swoje konto bankowe:

 1. Uruchom Venmo na swoim urządzeniu.
 2. Stuknij w trzy linie u góry.
 3. Stuknij w Zarządzaj saldem, Przelej pieniądze lub Przelej do banku. To wszystko są opcje dla różnych urządzeń.
 4. Wybierz kwotę, którą chcesz wysłać, oraz sposób wysłania (zwykły lub natychmiastowy).
 5. Potwierdź, że chcesz przelać pieniądze. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić informacje o koncie bankowym.

Teraz, gdy wysłałeś pieniądze z Venmo na swoje konto bankowe, możesz wykorzystać te pieniądze na PayPal.

Venmo Wyślij do PayPal

Wysyłanie pieniędzy z Venmo do PayPal

Wszystko, co pozostaje do zrobienia po wysłaniu pieniędzy z Venmo na to samo konto bankowe, z którego korzystasz w systemie PayPal, to przelanie środków. Postępuj zgodnie z instrukcją:

 1. Być może będziesz musiał poczekać do trzech dni, jeśli wybierzesz zwykłą metodę przelewu z Venmo. Po otrzymaniu pieniędzy uruchom aplikację PayPal na swoim telefonie.
 2. Może być konieczne założenie konta PayPal Cash lub Cash Plus, jeśli jeszcze go nie masz. Skonsultuj się z oficjalną stroną pomocy PayPal, jeśli potrzebujesz pomocy.
 3. W aplikacji PayPal wybierz Dodaj lub przelej pieniądze tuż pod saldem.
 4. Wybierz kwotę, którą przelałeś za pomocą Venmo.

To wszystko, pieniądze będą na Twoim koncie PayPal w mgnieniu oka. W ten sposób przelewasz pieniądze z Venmo do PayPal. Nie martw się, nie ma żadnych dodatkowych opłat ani podatków, więc otrzymasz dokładnie tę samą kwotę. Może to zająć kilka dni, ale warto.

Możesz przyspieszyć ten proces, płacąc natychmiastową opłatę Venmo, ale to zależy od Ciebie. Jeśli wysyłasz dużo pieniędzy, rozważ chwilę poczekania, zamiast płacić za dużo.

Nie idealne, ale działa!

Wysyłanie pieniędzy z Venmo do PayPal nie jest najszybsze, ale działa. Wszystko czego potrzebujesz to wspólne konto bankowe dla dwóch usług przekazów pieniężnych. Mamy nadzieję, że Venmo i PayPal pozwolą w przyszłości na przelewy bezpośrednie, co znacznie ułatwiłoby wszystkim sprawę.

Do tego czasu ta metoda jest do Twojej dyspozycji i powinieneś się do niej dość szybko przyzwyczaić. To nic wielkiego, ale czekanie na pieniądze do trzech dni roboczych może być uciążliwe. Skorzystaj z sekcji komentarzy poniżej, aby podzielić się swoimi doświadczeniami.