Recenzja Pinnacle Studio 17 Ultimate

Recenzja Pinnacle Studio 17 Ultimate

Obraz 1 z 4

Pinnacle Studio 17 Ultimate

Pinnacle Studio 17 Ultimate
Pinnacle Studio 17 Ultimate
Pinnacle Studio 17 Ultimate
58 £ Cena w recenzji

Pinnacle Studio było głównym graczem we wczesnych dniach edycji wideo na komputerach PC, często preinstalowanym na nowych komputerach i dołączonym do sprzętu do przechwytywania Pinnacle. Jednak dopiero po wykupieniu przez Avida w 2005 roku chroniczne problemy z niezawodnością Studio zaczęły się rozpraszać. W 2011 roku został przemianowany, a w 2012 roku ponownie zmienił właściciela, tym razem na Corel.

Wersja 17 jest drugą edycją pod Corel, a jej instalacja przypomniała nam, jak daleko zaszła. Testowana przez nas edycja Ultimate zawiera mnóstwo dodatków; jego oś czasu jest prosta i elastyczna w nawigacji; media, efekty, przejścia i inne zasoby są dobrze zorganizowane.

Pinnacle Studio 17 Ultimate

Biblioteki efektów i szablonów nie są już zaśmiecone płatną dodatkową zawartością. Zamiast tego Studio 17 Ultimate zawiera jedne z najlepszych efektów każdego edytora konsumenckiego. Najważniejszym wydarzeniem jest zestaw narzędzi Red Giant Filmmaker Toolkit, zestaw trzech efektów, które zapewniają wyrafinowane metody korekcji kolorów. Inni redaktorzy konsumenci twierdzą, że zapewniają efekty filmowe, ale jakość dostępna tutaj jest w innej lidze.

Kluczową nową funkcją Studio 17 Ultimate jest obsługa wideo 4K. Zaimportowaliśmy materiał 4K z Panasonic Lumix GH4 i GoPro Hero 3 Black Edition, a oprogramowanie nie miało problemu z umieszczeniem ich na osi czasu. Wydajność przedpremierowa na naszym Core i7-870 na PC była jednak niedopuszczalnie niska, z dużą ilością utraconych klatek i długim oczekiwaniem na poruszanie się po osi czasu.

Pinnacle Studio 17 Ultimate

Problemy te zniknęły po uruchomieniu funkcji Playback Optimization oprogramowania, odpowiedzialnej za generowanie serwerów proxy o niższej rozdzielczości zawartości osi czasu. Wygenerowanie tego procesu trwało około dwa razy dłużej niż długość materiału filmowego. Należy również zauważyć, że system Pinnacle opracowuje pliki proxy dla osi czasu, a nie nieprzetworzony materiał filmowy. Jest w stanie ponownie użyć tych samych plików proxy podczas przycinania lub zmiany kolejności klipów, ale stosowanie lub dostosowywanie efektów oraz nakładanie tekstu lub grafiki wymaga przebudowania pliku proxy dla tej sekcji od podstaw. Może to mieć duży wpływ na postęp, zwłaszcza przy wprowadzaniu subtelnych poprawek w efektach intensywnie korzystających z procesora.

Nie jest to łatka na Sony Movie Studio 13 Platinum, jeśli chodzi o obsługę multimediów 4K: oprogramowanie Sony może konwertować multimedia 4K podczas importowania i renderować sekcje osi czasu na żądanie. Co ważniejsze, był w stanie odtwarzać surowy materiał 4K GH4 na naszym testowym komputerze bez utraty klatek.