Jak grać z innymi regionami w Valorant?

Pokonywanie swoich umiejętności przeciwko graczom z całego świata nie tylko pozwala ci grać ze znajomymi z innych regionów, ale sprawia, że ​​zwycięstwo jest o wiele słodsze, gdybyś mógł zwiększyć swoje statystyki na arenie światowej. Niestety, od aktualizacji 2.06 Riot nie zaimplementował sposobu, w jaki gracze mogą wskoczyć do meczów z rówieśnikami z innych regionów.

Jak grać z innymi regionami w Valorant?

Chociaż Riot Games twierdzi, że trwają prace nad planami odblokowania regionów, plany te jeszcze nie zostały zrealizowane. Do tego czasu dowiedz się, jak ominąć blokadę regionu, a także odpowiedzi na inne pilne pytania dotyczące regionów Valorant.

Korzystaj z VPN z nową rejestracją, aby grać w Valorant w innych regionach

Jak wspomniano wcześniej, nie możesz grać w Valorant z graczami z innych regionów – przynajmniej jeszcze nie. Chociaż twórcy planują odblokować inne regiony, wydaje się, że cofają się wraz z usunięciem opcji regionu na ekranie logowania.

W dzisiejszych czasach utknąłeś w graniu w Valorant w regionie, w którym się zarejestrowałeś… a może jesteś?

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kontach Riot/Valorant, zanim wypróbujesz tę metodę wymienioną w tytule:

1. Twoje konto Valorant jest powiązane z kontem Riot.

Jeśli jesteś starym graczem League of Legends (LOL), być może znasz już tę koncepcję, ponieważ Riot powoli przenosi konta specyficzne dla gry do kont ogólnych Riot. Plusem jest to, że ułatwia to graczom wejście do rosnącego katalogu gier Riot bez konieczności tworzenia nowego konta dla każdego nowego wpisu.

Minusem tego przejścia jest to, że wszystko jest powiązane z jednym kontem, a jeśli nie możesz zmienić regionów, oznacza to również, że nie możesz zabrać ze sobą broni, skórek i umiejętności podczas tworzenia nowego.

2. Riot automatycznie przypisuje Twój region, gdy założysz nowe konto.

W przeciwieństwie do innych gier wieloosobowych, takich jak Apex Legends i Overwatch, nie możesz wybrać swojego regionu podczas zakładania nowego konta. To błogosławieństwo w nieszczęściu dla niektórych nowych graczy, którzy eliminują zgadywanie przy wyborze regionu. Może to również działać na korzyść deweloperów, ponieważ dysponują oni wiarygodnymi danymi, które odpowiednio planują wzrost.

Jeśli jednak planujesz wskoczyć do meczu ze znajomymi z innych regionów, gry Riot nie pozwolą ci wskoczyć na regionalne serwery znajomego — przynajmniej jeszcze nie.

3. Nowe konta z obsługą VPN nie są pozbawione problemów.

Korzystanie z VPN jest obecnie jedynym sposobem na ominięcie blokady regionu, gdy Riot przypisuje nowe konta do serwerów regionalnych. Istnieją jednak pewne wady tworzenia konta w ten sposób, więc warto rozważyć je przed przejściem do instrukcji Valorant VPN. Niektóre wady to:

  • Musisz znowu zacząć od dołu. Żadne z twoich poprzednich umiejętności, broni, skórek ani agentów nie zostaną przeniesione na nowe konto.
  • Utworzenie nowego konta VPN dla Valorant dotyczy tylko jednego regionu. Jeśli masz znajomych z wielu regionów, musisz utworzyć nowe konta dla każdego regionu.

  • Możesz zobaczyć ping wyższy niż zwykle w swoim oryginalnym regionie, w zależności od wybranego regionu. Jednak większość graczy uważa, że ​​jest to słuszny kompromis, jeśli mogą grać ze znajomymi.

Pomimo tych niedogodności wielu graczy nadal uważa, że ​​korzystanie z VPN jest lepsze niż nie granie ze znajomymi w ogóle. Jeśli jesteś gotowy, aby wskoczyć do regionu znajomego z nowym kontem z obsługą VPN, zapoznaj się z poniższymi krokami:

  1. Uruchom VPN i wybierz lokalizację swojego nowego konta Riot. Pamiętaj, że Riot odbierze miejsce, w którym Twoja sieć VPN przekieruje Twój adres IP, gdy po raz pierwszy utworzysz konto, więc wybierz lokalizację odpowiadającą żądanemu regionowi.

  2. Wejdź na oficjalną stronę Riot Games dotyczącą Valorant i naciśnij przycisk „Zagraj teraz” w prawym górnym rogu ekranu.

  3. W nowym oknie „Get Set Up to Play” wybierz „Make One”, aby utworzyć nowe konto.

  4. Po wybraniu opcji nowego konta zostaniesz przekierowany na stronę uwierzytelniania i nowego konta Riot. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć nowe konto.

Istnieją różne raporty na temat tego, czy musisz mieć aktywną sieć VPN podczas uruchamiania gry, czy tylko podczas procesu tworzenia nowego konta. Jeśli chcesz zachować ostrożność, aktywna sieć VPN podczas gry nie zaszkodzi, ale niektórzy gracze mogą bez niej rozgrywać mecze w swoim nowym regionie.

Możesz też zawsze poprosić Riot Games o trwałe przeniesienie Twojego konta do innego regionu. Nie ma gwarancji, że otrzymasz żądaną zmianę, ale jeśli masz uzasadniony powód, mogą spełnić Twoją prośbę.

Aby na stałe zmienić region powiązany z Twoim Riot ID, po prostu przejdź do strony pomocy na oficjalnej stronie Riot i prześlij zgłoszenie. Pamiętaj, że jeśli przez przypadek Riot zdecyduje się spełnić Twoją prośbę, zmiana jest trwała. Jeśli okaże się, że chcesz zmienić swój region z powrotem na oryginalny, w dalszej części linii, będziesz musiał poczekać, aż programiści odblokują zmiany regionu w grze lub utworzy oddzielne konto za pomocą VPN.

Często Zadawane Pytania

Jak sprawdzić swój obecny region?

Możesz sprawdzić swój obecny region pod kątem Riot Games, logując się na swoje konto na ich oficjalnej stronie internetowej. Strona docelowa będzie zawierać wszystkie Twoje dane osobowe, w tym identyfikator Riot i slogan.

Przejdź do drugiej sekcji, zatytułowanej „Dane osobowe” i sprawdź pole tekstowe „Kraj/region” pod zarejestrowanym adresem e-mail. To jest twój zarejestrowany region dla twojego konta Riot.

Jak zmieniać regiony?

W przeszłości można było zmieniać regiony na stronie konta Riot we wszystkich ich grach. Jednak odkąd zaktualizowali swój system, usunęli możliwość przełączania regionów, a gracze są teraz zablokowani w regionie, który mieli, gdy początkowo rejestrowali swoje konto.

Twórcy firmy zajmującej się grami twierdzą, że odblokowywanie regionów i danie graczom możliwości ponownego przeskakiwania regionów jest jednym z ich priorytetów i powinno zostać wydane w 2021 roku. Jednak od aktualizacji 2.06 sytuacja zmiany regionu nie uległa zmianie. Jedynym sposobem na „przełączenie” regionów jest utworzenie nowego konta z aktywną siecią VPN.

Niestety nie możesz przenieść swoich postępów ani nagród z jednego konta na drugie. Będziesz musiał zacząć od zera dla każdego nowego konta, które utworzysz.

Możesz kwalifikować się do zmiany konta za pośrednictwem strony pomocy technicznej. Jednak zezwalają na przełączniki tylko wtedy, gdy twój bieżący region jest nieprawidłowy, a przełącznik jest stały. Możesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do zmiany regionu, przechodząc do tej strony pomocy, przewijając w dół i naciskając przycisk „Sprawdź”.

Przeskakuj regiony z zaufanym VPN

Jeśli nie masz jeszcze VPN, w Internecie dostępnych jest wiele zaufanych — i nie martw się o opłaty za VPN. Wielu graczy korzysta z bezpłatnej wersji próbnej VPN, aby zarejestrować nowe konta i po prostu je anulować. Jeśli zdecydujesz się kupić plan, upewnij się, że wykonałeś rozeznanie i dowiedz się, czy wybrany przez Ciebie plan będzie działał na różnych frontach. Nie ma sensu ponosić nowej opłaty miesięcznej za usługę, której możesz nie potrzebować, gdy Riot zmieni politykę blokowania regionu.

Czy używasz kont utworzonych przez VPN, aby grać ze znajomymi w innych regionach? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.