Valorant Mobile: najnowsze szczegóły i informacje o rejestracji w wersji beta

Wydanie Valorant na komputery PC w 2020 roku odniosło ogromny sukces i szybko stało się jedną z najczęściej granych strzelanek FPS w tym gatunku. Chociaż wersja na PC jest najpopularniejszą platformą, wielu graczy chętnie zobaczy ten wpis na swoich telefonach komórkowych. Riot Games odpowiedziało na żądania społeczności, ogłaszając, że Valorant będzie wkrótce dostępny na smartfonach.

Valorant Mobile: najnowsze szczegóły i informacje o rejestracji w wersji beta

Najważniejszym pytaniem jest teraz: kiedy będziesz mógł grać w Valorant w podróży?

W tym wpisie podzielimy się kilkoma kluczowymi informacjami o dacie premiery Valorant Mobile, jak zarejestrować się do wersji beta i czy będzie dostępna gra międzyplatformowa.

Kiedy zostaną wydane aplikacje Valorant na iPhone'a i Androida?

Riot Games ma zapewnić zupełnie inne wrażenia z gry w porównaniu z wersją na PC, umożliwiając fanom FPS zanurzenie się w wypełniony akcją świat, używając tylko opuszków palców.

Jednak Valorant Mobile jest wciąż w fazie rozwoju, a oficjalna data premiery nie została jeszcze potwierdzona.

Obecnie nie jest pewne, czy będą beta testy, ale sądząc po historii innych gier wieloosobowych, jest to bardzo prawdopodobne. Zespół programistów spodziewa się, że Valorant Mobile będzie długotrwałym procesem, więc beta testy mogą nie nastąpić w tym roku. To samo dotyczy zwiastuna rozgrywki.

Chociaż Riot nie podał oficjalnej daty premiery, ma nadzieję, że gra będzie dostępna w drugim roku, w połowie 2022 roku. Jest to jednak tylko spekulacyjna data. Wszelkie grywalne stany FPS, w tym alfa, beta i w pełni uruchomione wpisy, mogą nie pojawić się przed 2023 rokiem.

Chociaż nie ma konkretnych dowodów na zbliżającą się datę premiery, niektóre przecieki sugerują również, że może to nastąpić w trzecim kwartale 2021 r. Testy beta tej taktycznej strzelanki powinny prawdopodobnie rozpocząć się w przypadku początkowe etapy.

Głównym powodem opóźnienia wydania jest proces rozwoju. Mianowicie nie będzie to bezpośredni port z wersji PC na smartfony. Zamiast tego będzie to wyjątkowe doświadczenie mobilne ze specjalnymi poprawkami, aby dostosować się do tego formatu. Twórcy chcą, aby użytkownicy mobilni doświadczali tych samych wrażeń, co gracze na PC, ale rozumieją, że różne funkcje mobilne (np. sterowanie) są różne.

Co więcej, Riot Games najpierw chciało udowodnić, że jest w stanie wypuścić wysokiej jakości, konkurencyjną strzelankę na PC przed przejściem na urządzenia mobilne. Na szczęście osiągnęli ten cel, biorąc pod uwagę 14 milionów graczy, którzy logują się każdego miesiąca. Stanowi to około połowy liczby graczy CS: Global Offensive, największego FPS-a na świecie.

Pomimo niektórych niepowodzeń, możecie być pewni, że Valorant w końcu dotrze do telefonów komórkowych na całym świecie. Będzie dostępny zarówno na iOS, jak i Androida, gdy w końcu nastąpi globalna premiera. To samo dotyczyło wielu wpisów, w tym Wild Rift, Legends of Runeterra i Teamfight Tactics. Nie wiadomo, w jaki sposób Riot przetłumaczy sterowanie Valorant na urządzenia mobilne, co jest niezbędne w grze.

Dobrą wiadomością dla użytkowników smartfonów jest to, że Valorant trafi na ich ekrany, zanim fani konsol będą cieszyć się grą. Wersja konsolowa nie jest jeszcze w fazie rozwoju, głównie ze względu na urządzenia peryferyjne. Deweloperzy twierdzą, że takie platformy mają trudności z utrzymaniem tego poziomu integralności konkurencyjnej, gdzie kontroler jest ogromną przeszkodą. W rezultacie może minąć trochę czasu, zanim użytkownicy Xbox i PlayStation będą mogli doświadczyć emocji związanych z Valorant na swoich konsolach.

Gdzie mogę się zarejestrować, aby uzyskać mobilną wersję beta?

Riot Games umożliwiło graczom zarejestrowanie się w nadchodzącej wersji beta. Aby to zrobić, musisz odwiedzić TapTap. Po utworzeniu konta zostaniesz powiadomiony o dacie premiery po jego sfinalizowaniu. Ponieważ obecnie znajdujemy się w trzecim kwartale tego roku, miej oko na stronę, aby uzyskać ważne aktualizacje.

Upewnij się, że korzystasz tylko z tej strony, ponieważ jest to jedyna potwierdzona ścieżka rejestracji. Wiele innych fałszywych stron internetowych wygląda na legalne i zawiera obrazy Valorant, ale okazuje się oszustwem. W związku z tym rejestracja na nich może narazić Twoje dane na niebezpieczeństwo lub zainfekować Twoje urządzenie złośliwym oprogramowaniem.

Czy wersja mobilna będzie działać międzyplatformowo z innymi platformami do gier?

Mimo że wielu użytkowników miało nadzieję, że Valorant Mobile będzie wspierać grę krzyżową z innymi platformami, tak nie będzie. Podobnie jak firma zrobiła z Wild Rift i League of Legends, nie będą ryzykować utraty zdolności graczy do pokazania swojej mechaniki i umiejętności.

Przełączanie się między kontami mobilnymi i komputerowymi również nie będzie możliwe i jest ku temu prosty powód. Deweloperzy nie chcą wpływać na obsługę komputera, ponieważ są w pełni zaangażowani w utrzymanie lub zwiększenie komfortu korzystania z komputera. Wprowadzenie innych platform może utrudnić ich wysiłki.

Zamiast tego zobaczysz wersję mobilną, taką jak Wild Rift. Będzie to dobrze wykonana samodzielna gra, precyzyjnie dopasowana do smartfonów, bez utraty istotnych elementów, które definiują wrażenia z gry.

Najprawdopodobniej Valorant Mobile będzie zawierał mechanikę, która nie będzie zbyt trudna do wykonania. Nawet jeśli okażą się trudne (takie jak zestaw Sovy), prawdopodobnie będą miały opcję szybkiego rzucania. Pamiętaj, że to tylko spekulacje i będziesz musiał poczekać na wydanie, aby uzyskać głębszy wgląd we wszystkie funkcje.

Cierpliwość się opłaca

Chociaż Riot Games nie potwierdziło oficjalnej daty premiery, Valorant Mobile powinien wkrótce być dostępny. Proces rozwoju jest już w toku i dobrze, że będziesz musiał poczekać trochę dłużej. Firma inwestuje wiele wysiłku, aby zapewnić Ci taką samą satysfakcję, jaką daje komputer PC, tłumacząc sterowanie bez uszczerbku dla mechaniki. W przeciwieństwie do tego, przyspieszone wydanie byłoby prawdopodobnie wadliwe i pozostawiałoby wiele do życzenia.

Aby upewnić się, że otrzymasz powiadomienia o oficjalnej dacie uruchomienia, dokończ proces rejestracji wstępnej w TapTap dla wersji beta. Staniesz się częścią społeczności Valorant Mobile jeszcze przed premierą i będziesz na bieżąco ze wszystkimi ważnymi aktualizacjami. Gdy gra w końcu ożyje na smartfonie, zapowiada się na ogromny hit obok swoich konkurentów.

Niestety cierpliwość jest teraz kluczem. Więcej informacji o premierze może pojawić się kilka miesięcy później, ale nie ma na czym wiele oprzeć. Na razie powinieneś skupić się na nadchodzących wydarzeniach YR1 i poczekać, aż deweloperzy podadzą nowe szczegóły.

Grałeś w Valorant na PC? Czy uważasz, że korzystanie z urządzeń mobilnych będzie lepsze czy gorsze? Czy planujesz dokonać wstępnej rejestracji lub poczekać na faktyczną premierę przed zarejestrowaniem się w grze? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.