Jak wyjść z brązu w Valorant

Tryb rywalizacji FPS 5 na 5 w Valorant podbił społeczność graczy szturmem i w końcu zdecydowałeś się zobaczyć, o co to całe zamieszanie. Ukończyłeś mecze kwalifikacyjne i otrzymałeś swoją rangę startową.

Jak wyjść z brązu w Valorant

„W porządku”, mówisz sobie, „Każdy musi od czegoś zacząć”.

Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu jesteś na poziomie brązowym. Wygląda na to, że bez względu na to, ile meczów ukończysz; po prostu nie możesz przebić się przez ten brązowy sufit.

Niestety, wielu nowych graczy uważa, że ​​rozegranie wystarczającej liczby meczów może pomóc ci wspiąć się po szczeblach, a z Valorantem po prostu tak nie jest. W przypadku strzelanek Riot Games jakość przeważa nad ilością.

Wyjście z brązu może wydawać się ciężką bitwą, ale kluczem jest granie mądrze i skupienie się na mechanice gry. Riot Games jest stosunkowo otwarte na temat tego, które umiejętności przyniosą więcej punktów i pomogą ci wspiąć się w szeregi, jeśli chcesz włożyć w to pracę.

Przydatne wskazówki, jak wyjść z brązu w Valorant

W przeciwieństwie do innych konkurencyjnych strzelanek, Valorant nagradza umiejętności i wydajność, a słabe wyniki mogą kosztować cię rangę. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, które pomogą Ci szybciej awansować i dostać się do następnej rangi:

1. Cel

Możesz pomyśleć, że trafienie to trafienie, ale w Valorant chodzi o strzały w głowę. Jeśli chcesz awansować w szeregach, musisz nauczyć się utrzymywać te celowniki w górze, a może to być trudniejsze, niż się wydaje. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest kolega z drużyny, którego celownik ciągle przesuwa się w poszukiwaniu następnego celu. Trzymaj celownik na wysokości głowy i trzymaj je tam, albo stracisz cenny czas na ponowne dostosowywanie się do każdego nowego celu.

Konsekwentne strzały w głowę to także sposób na zdobywanie punktów podczas meczu, ale uzyskanie idealnego obrazu celowania nie jest czymś, co możesz zrobić, oglądając.

Trzeba ćwiczyć – dużo. Jeśli nie chcesz, aby czas treningu wpłynął na twoją wydajność w rywalizacji, rozważ wejście na zakres treningowy lub wskocz do deathmatchu. Ćwicz, aż strzały w głowę staną się drugą naturą.

Niektórzy gracze uważają Aim Lab za przydatne narzędzie do ćwiczenia celowania i rozwijania pamięci mięśniowej. Niekoniecznie musisz korzystać z trenera celowania, ale musisz ćwiczyć celowanie poza meczami, aby być w tym dobrym.

Pamiętaj, że kluczem do doskonałego celu nie jest tylko umieszczenie celownika. Musisz również upewnić się, że Twoja czułość jest „właściwa”, aby nie dopuścić do nadmiernego ruchu podczas wykonywania mikroregulacji.

Ogólnie rzecz biorąc, wrażliwość na cel jest osobistą preferencją. Jednak wielu profesjonalnych graczy dostosowuje swoje ustawienia do zakresu od 400 do 800 DPI z czułością w grze od 0,2 do 0,7. Nawet jeśli nie używasz tych samych ustawień, co profesjonalni gracze, jest to dobre miejsce na rozpoczęcie wyszukiwania preferencji ustawień.

2. Odrzut pistoletu

Jak wybierasz broń w Valorant? Czy wybierasz najbardziej efektowne kosmetyki lub najwyższe statystyki obrażeń? Twoja broń ma znaczenie w rywalizacji, ale może nie tak, jak myślisz.

Każda broń w Valorant ma określony wzór rozpylania i odrzut. Na przykład Vandal pryska w górę, w prawo, w lewo i z powrotem w prawo, zanim wróci do punktu początkowego. Gdy zrozumiesz wzór strumienia, możesz poruszać się w przeciwnych kierunkach za pomocą mikroruchów, aby kontrolować swój ogień.

Korzystając z przykładowego wzoru natryskiwania wandali, przesuniesz się nieco w dół, w lewo, w prawo i z powrotem w lewo, aby utrzymać względnie wyśrodkowany ogień.

Pamiętaj, że Riot Games ma półlosową mechanikę poziomego rozpylania zaimplementowaną dla większości broni. Możesz zrozumieć wzór poziomego kołysania broni, ale to, jak długo pozostaje ona w jednym kierunku przed przełączeniem, jest całkowicie losowa.

Na szczęście istnieje wizualny wskaźnik, kiedy broń kołysze się w lewo lub w prawo. Jeśli przyjrzysz się swojej broni uważnie, zobaczysz, że porusza się w kierunku rozprysku, co daje ci czas na skompensowanie ruchu.

3. Informacje o aktualizacji

Informacje o łatkach to świetny sposób, by dowiedzieć się o nowych agentach i przepustkach bojowych, ale także informują o tym, co się zmieniło w nowej aktualizacji.

Czy osłabili określone zdolności agenta? Zwiększono obrażenia zadawane przez broń lub wprowadzono zmiany w trybie rywalizacji? Dostaniesz miejsce w pierwszym rzędzie dla wszystkich tych zmian, jeśli przeczytasz informacje o aktualizacji wydawane przy każdej aktualizacji.

Na przykład łatka 3.0 ogłosiła wydanie nowego agenta Kay/O. Wprowadzono jednak również pewne zmiany w systemie dobierania graczy w trybie rywalizacji, aby poprawić dokładność systemu. Riot Games wprowadziło również pewne zmiany w dystrybucji rang.

Gra ewoluuje z każdą aktualizacją, dlatego ważne jest, aby śledzić te zmiany i ich wpływ na rozgrywkę.

4. Agent

Być może odblokowałeś wszystkich agentów w Valorant, ale każdy z nich ma mocne i słabe strony, które mogą poprawić lub zniszczyć twoje statystyki, w zależności od tego, jak ich używasz. Nie chodzi o wybranie Agenta, który zadaje najwięcej obrażeń lub jest najpopularniejszy.

W trybie rywalizacji musisz wybrać agenta, którego chcesz lubić używać i być z nim bardzo dobry. Każdy agent pełni określoną rolę w dynamice twojego zespołu, więc musisz zrozumieć, kim jest twój agent i w czym się wyróżnia, abyś mógł wykorzystać mocne strony swojego agenta.

Wybierz też kilku alternatywnych agentów, których będziesz używać na wypadek, gdybyś nie mógł użyć swojego głównego agenta. Kluczem jest skupienie uwagi na niewielkiej garstce agentów, którymi grasz bardzo dobrze, zamiast na dużej grupie agentów, z której ledwo umiesz korzystać.

5. Praca zespołowa i komunikacja

Praca zespołowa jest kluczem do sukcesu w trybie rywalizacji Valorant. Riot Games chce, abyś rozmawiał z kolegami z drużyny i współpracował, aby osiągnąć cel, ale nie zajdziesz daleko, jeśli nie nauczysz się objaśnień.

Jednym z najprostszych sposobów na zapoznanie się z objaśnieniami jest przejście do dopasowań niestandardowych i przyjrzenie się każdemu dopasowaniu. Możesz zobaczyć tagi dla każdego obszaru objaśnień na mapie, ale jest lepszy sposób na poznanie objaśnień: rozpocznij dopasowanie niestandardowe i przejdź do poszczególnych obszarów. Zapamiętaj kluczowe punkty każdego obszaru, aby być dobrze przygotowanym, gdy musisz udać się na wezwanie w ogniu bitwy.

Chcesz również mieć pewność, że robisz swoją część, aby stworzyć przyjazne i pozytywne środowisko. Bądź takim kolegą z drużyny, jakiego chciałbyś w meczu.

Valorant ma swój udział w toksycznych środowiskach i jeszcze bardziej toksycznych kolegach z drużyny, które mogą prowadzić do złych gier, ale możesz nadać ton meczowi z pozytywnym nastawieniem. Dawaj komplementy, gdy są należne, uspokajaj kolegów z drużyny, którzy odnieśli cios lub źle zagrali, i utrzymuj na duchu przez cały mecz.

7. Zobacz, jak grają profesjonaliści

Sportowcy obserwują profesjonalnych graczy, którzy odkrywają nowe techniki lub ulepszają stare, a gracze nie różnią się pod tym względem. Poświęć trochę czasu na wyszukanie kilku zawodowców Valorant i zobacz, jak grają, zwłaszcza jeśli zdarzy im się „głównie” tym samym agentem, co Ty.

Typowe błędy, które powstrzymują Cię przed awansem

Czasami najprostsze błędy mogą uniemożliwić Ci awans w Valorant. Prawdopodobnie nawet nie wiesz, że popełniasz te błędy, ponieważ sprawdziły się one dobrze w innych grach. A może dopiero zaczynasz przygodę z grami wideo i nie rozumiesz podstawowej mechaniki strzelanek tak, jak robią to inni weterani.

Niezależnie od przypadku, sprawdź swój styl gry i upewnij się, że te typowe błędy nie powstrzymują Cię przed awansem w Valorant:

Błędy ataku

1. Używanie umiejętności użytkowych na początku meczu

Korzystanie z umiejętności użytkowych agenta na początku meczu jest jednym z największych błędów, jakie można popełnić w rozgrywkach rywalizacyjnych. Chcesz je zapisać i użyć, gdy zbliżasz się do końca meczu lub jesteś w trudnej sytuacji. Drużyna, która ma największą użyteczność pod koniec meczu, to zazwyczaj ta, która go wygrywa.

2. Nie przynęta ani handel

Przynęta ma miejsce wtedy, gdy używasz pozycji innego członka drużyny lub narzędzia, aby oszukać członka przeciwnej drużyny na linię ognia. Wymiana ma miejsce wtedy, gdy ty i inni członkowie drużyny wymieniacie się technikami, takimi jak snajperka lub przynęta, aby zdobyć frag lub zabić.

Tryb rywalizacji Valorant ma być pracą zespołową, więc nie pomaga w rankingu, gdy martwisz się tylko o siebie. Spotkaj się z innymi członkami i współpracuj, aby pokonać przeciwną drużynę i zwiększyć liczbę zabójstw.

3. Słabe umieszczenie celownika

Strzały w głowę są kluczowe, jeśli chcesz awansować w szeregach Valorant. Niestety, jest wielu graczy, którzy myślą, że „zabicie to zabicie”. Chociaż może to być prawdą, strzał w ciało nie liczy się tak bardzo, jak strzał w głowę. Nie wygrywają też zabójstwa ani gry.

Ćwicz umieszczanie celownika na wysokości głowy, nawet jeśli przed tobą nie ma przeciwników. Bieganie z celownikiem skierowanym na ziemię może kosztować mecz.

4. Za dużo grupowania

Co się stanie, gdy wszyscy napastnicy połączą się z kilkoma obrońcami? Możesz przytłoczyć obronę wroga, ale zbyt częste grupowanie się daje drużynie broniącej zbyt wiele okazji do przejęcia kontroli nad mapą. Wiedzą, gdzie wszyscy poszli na początku meczu i nagle sytuacja się odwróciła.

Zamiast gromadzić wszystkich, aby pospieszyli na stronę, zostaw jednego lub dwóch graczy, aby utrzymać obecność po tej stronie mapy.

Błędy obronne

1. Nie używanie członków drużyny do odbicia

Kolec został założony i nadszedł czas, aby drużyna broniąca odzyskała utracony obszar. Zwykle sygnalizuje „start!” czas dla innych kolegów z drużyny, ale napotkasz problemy, gdy samotny wilk zdecyduje się iść sam. Zamiast czekać na kolegów z drużyny, samotny wilczy członek drużyny kończy w kilku walkach 1v3 do odbicia, co może oznaczać katastrofę dla całego wyniku meczu.

Zamiast biegać z bronią w ręku, poczekaj, aż twoi koledzy z drużyny cię dogonią, zanim spróbują ponownie zająć obszar. W tym przypadku bezpieczeństwo – i zwycięstwo – jest w liczbach.

2. Zbyt częste obracanie

Jeśli jesteś w obronie, prawdopodobnie będziesz się skręcać. Każdy dźwięk atakujących graczy spowoduje, że twoi koledzy z drużyny pobiegną do ich lokalizacji. Niestety, kiedy wszyscy przeniosą się do nowego obszaru, twój obszar jest otwarty do wzięcia.

Zamiast wysyłać wszystkich do zbadania sprawy, upewnij się, że co najmniej jeden członek zostanie w tyle, dopóki inny zespół nie zaangażuje się w tym obszarze.

Opanuj mechanikę gry do postępów

Valorant to nie tylko kolejna gra FPS. Musisz zrozumieć szczegółową mechanikę każdego aspektu gry, aby ją opanować i wspinać się po szczeblach. Potrzeba dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości, aby rozwinąć pamięć mięśniową, celowanie i pozycje, aby osiągnąć sukces w grze. A kiedy myślisz, że masz nad tym kontrolę, znajdziesz więcej sposobów na poprawę.

W końcu gra nie jest jedyną rzeczą, która stale się rozwija. Przekonasz się, że będziesz ewoluować również jako gracz, jeśli jesteś gotowy na wyzwanie.

Jak długo zajęło Ci miejsce poza brązem? Jaką radę dałbyś, jeśli chodzi o plasowanie się poza niższymi poziomami Valorant? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.