Jak sadzić marchewki w Valheim?

Niezależnie od tego, czy chcesz zachować wytrzymałość i siłę, czy oswajać i hodować knury na żywność i skórę, sadzenie i uprawa marchwi jest w Valheim cenną umiejętnością. Te zdrowe przekąski dodają energii i służą jako sposób na zaprzyjaźnienie się z dzikami.

Jak sadzić marchewki w Valheim?

W tym artykule nauczymy Cię, jak sadzić marchewki w Valheim, i pokażemy, jak najlepiej je wykorzystać.

Chociaż sadzenie marchwi w Valheim jest proste, będziesz potrzebować czegoś więcej niż tylko nasion marchwi. Uzyskanie wymaganego sprzętu jest nieco skomplikowane, ale przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Wymagane rzeczy

 • Nasiona marchwi – nie można mieć marchwi bez nasion marchwi. Nasiona można znaleźć w biomie Schwarzwaldu. Kiedy będziesz w Schwarzwaldzie, szukaj niebieskich kwiatów, a zdobędziesz garść nasion marchwi.
 • Kultywator – to trudna część sadzenia nasion. Możesz pomyśleć, że wystarczy wykopać mały dołek i zasadzić nasiona. Jednak w Valheim sadzenie marchwi wymaga kultywatora. Za pomocą kultywatora przygotowujesz glebę do sadzenia. Kultywator to nie tylko coś, na co natkniesz się w grze; będziesz musiał sam zrobić.

Jak zrobić kultywatora

Wykonanie kultywatora wymaga sprzętu i materiałów:

 • stoł warsztatowy
 • Fałszować
 • Drewno rdzenia x 5
 • Brąz x 5
stoł warsztatowy

Stół warsztatowy w Valheim służy do wytwarzania różnych przedmiotów, naprawy sprzętu lub budowania schronienia. Budowanie warsztatu jest proste; potrzebujesz drewna x 10. Możesz zbierać drewno, podnosząc gałęzie z ziemi. Naszą rekomendacją jest zrobienie kamiennej siekiery (drewno x 5, kamień x 4). Może to potrwać trochę dłużej, ale będziesz w stanie ścinać drzewa znacznie szybciej za pomocą siekiery. Dodatkowo z pewnością będziesz potrzebować dodatkowego drewna później.

Oprócz drewna będziesz także musiał zbudować młot, aby zrobić stół warsztatowy. Młot wymaga drewna x 3 i kamienia x 2. Po zbudowaniu młota pojawi się przepis na stół warsztatowy:

 1. Przełącz się na młot.

 2. Stuknij środkowy przycisk lub kółko myszy.
 3. Przejdź do zakładki Rzemiosło.

 4. Dotknij „Stół warsztatowy”.

 5. Znajdź miejsce, aby to zbudować.
 6. Niedługo po wykonaniu stołu warsztatowego będziesz musiał zbudować dla niego schronienie.

Fałszować

Kuźnia Valheim to miejsce, w którym wykuwasz i naprawiasz swoje narzędzia i broń. Po zbudowaniu stołu warsztatowego kuźnia jest jedną z pierwszych struktur, których będziesz potrzebować w grze.

Oto, czego potrzebujesz, aby zbudować kuźnię:

 • Stół warsztatowy.
 • Węgiel x 4 – zdobywasz go rozgotowując mięso lub umieszczając drewno w piecu. Możesz go również znaleźć w skrzyniach.

 • Miedź x 6 – pozyskujesz ją z wydobycia i wytopu rudy miedzi. Zanim zaczniesz wydobywać miedź, musisz pokonać Eikthyra, pierwszego bossa. Pokonując go, zabierzesz jego poroże, którego będziesz potrzebować do zrobienia kilofa. Będziesz także mieć dostęp do Komnat Pogrzebowych, w których znajdziesz Rdzenie Surtlingów. Aby zbudować piec do wytapiania, potrzebujesz pięciu rdzeni Surtlingów i 20 kamieni. Przetop rudę miedzi na sześć miedzianych sztabek potrzebnych do wykonania kuźni.

 • Kamień x 4 – podnieś go z ziemi w biomie Meadows.

 • Drewno x 10 – ścinaj drzewa lub podnoś gałęzie z podłogi.

Drewno rdzeniowe

Zdobądź Core Wood, ścinając sosny w biomie Schwarzwaldu.

Brązowy

Brąz to połączenie miedzi i cyny. Cynę można znaleźć w Czarnym Lesie, a wydobyć ją można młotkiem lub kilofem. Stwórz brąz, łącząc w kuźni dwie miedziane sztabki i jedną cynę.

Gdy połączysz miedź i cynę i zdobędziesz drewno rdzeniowe, odblokujesz przepis na kultywator.

Jak sadzić marchewki

 1. Stuknij w płytkę trawy i użyj kultywatora, aby przygotować grunt pod nasiona marchwi.

 2. Gdy ziemia jest gotowa, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz nasiona marchwi. Jedno nasionko marchwi to jedna marchewka. Ponieważ rośliny wymagają przestrzeni do wzrostu, nie sadź ich zbyt gęsto.

 3. Po zasadzeniu nasion sprawdź, czy nie są zbyt zatłoczone.

Jak chronić marchewki?

Ponieważ dziki i inne zwierzęta lubią jeść i niszczyć twoje uprawy, dobrym pomysłem jest zbudowanie wokół nich ogrodzenia. Będziesz potrzebował drewna x 1 na ogrodzenie z okrągłym słupem, które wystarczy do ochrony twoich upraw. Możesz także zbudować palisko, co będzie wymagało drewna x 4.

Jak zbierać marchewki

Gdy twoje marchewki wyrosną, ich zbieranie jest proste. Po prostu podejdź do marchewek i naciśnij „E” na klawiaturze. Jeśli masz kilka rzędów marchewek, trzymaj literę „E” podczas chodzenia po warzywach.

Kiedy zbierasz marchewki, dobrze jest trochę zaoszczędzić. Są to tak zwane „marchewki nasienne”, a posadząc jedną, otrzymasz trzy marchewki. Zalecamy ponowne sadzenie co trzeciej marchwi, aby Twoje zapasy rosły.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak długo trwa wzrost marchewki w Valheim?

W Valheim marchewki rosną w ciągu około trzech dni. To jest od 65 do 90 minut. Musisz poczekać, aż dorosną; w przeciwnym razie nie możesz ich zebrać.

Jakie są popularne przepisy na marchew w Valheim?

Świeże Marchewki

Możesz spożywać marchewki jako szybką przekąskę, aby poprawić swoje zdrowie i wytrzymałość. Zajmie to od jednego do trzech miejsc w żołądku.

Zupa marchewkowa

Robiąc i jedząc zupę marchewkową, na dłużej poprawisz swoją wytrzymałość i zdrowie.

Oto składniki:

· Marchewka x 3

· Grzyb x 1 – zbieraj grzyby w biomie Łąki lub Szwarcwald.

1. Musisz stworzyć kociołek, aby zrobić zupę. Wymaga to stołu warsztatowego, który już stworzyłeś do produkcji kultywatora, oraz Tin x 10. Zbierz cynę w biomie Schwarzwaldu i przetop ją.

2. Zbuduj ognisko z Kamienia x 5 i Drewna x 2. Możesz podnosić kamienie z ziemi lub kopać kamienie kilofem. Znajdź drewno, ścinając drzewa lub zbierając gałęzie.

3. Po umieszczeniu kociołka na ognisku stań blisko niego i dotknij litery „E”.

4. Wybierz „Zupa marchewkowa” z listy.

5. Wybierz „Craft”, aby rozpocząć tworzenie.

6. Poczekaj, aż to się skończy. Dostaniesz jedną szklankę zupy marchewkowej.

Oto podział spożywania marchwi i zupy marchewkowej:

· Marchewki: Maksymalne zdrowie – 15, Wytrzymałość – 15, Leczenie – 1 HP, Czas trwania – 600.

· Zupa marchewkowa: Maksymalne zdrowie – 20, Wytrzymałość – 60, Leczenie – 2HP, Czas trwania – 1500.

Chociaż marchewki są świetną przekąską, która szybko doda Ci sił, zrobienie zupy marchewkowej utrzyma Twoje zdrowie i wytrzymałość na dłużej.

Gdzie mogę znaleźć nasiona marchwi w Valheim?

Nasiona marchwi można znaleźć w biomie Schwarzwaldu. Spójrz na poszycie lasu i szukaj jasnoniebieskich kwiatów.

Oprócz zbierania ich w Schwarzwaldzie, po zasadzeniu i zebraniu marchewki możesz wykorzystać je jako nasiona. Są to „marchewki nasienne”, a przesadzając jedną z nich, otrzymasz trzy nowe marchewki.

Ulepsz swoją grę marchewkami

Sadzenie i zbieranie marchwi w Valheim pozwala poprawić zdrowie i wytrzymałość oraz oswoić knury. Chociaż sadzenie i zbiory są proste, najtrudniejszą częścią może być zdobycie wymaganego sprzętu. Mamy nadzieję, że poza nauką sadzenia marchewek w Valheim podobało Ci się poznanie samej gry.

Grałeś kiedyś w Valheim? Czy sadzenie marchwi było dla ciebie wyzwaniem? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.