Jak korzystać z konsoli Xbox One bez kontrolera

Możesz używać konsoli Xbox One bez kontrolera, ale niekoniecznie uzyskasz z niej wszystkie funkcje. Możesz sterować elementami konsoli, czatować i udostępniać aktualizacje za pomocą aplikacji, podłączać samodzielną mysz i klawiaturę lub używać adaptera innej firmy, aby podłączyć mysz i klawiaturę.

Jak korzystać z konsoli Xbox One bez kontrolera

Nie będziesz w stanie grać w wiele gier, a na pewno nie w szybsze lub bardziej drgające gry, chyba że użyjesz tego adaptera. Ani aplikacja, ani mysz i klawiatura nie są idealne, ale mogą działać na swój sposób. Adapter jest najlepszą opcją, ale jest też drogi. Jeśli nie masz kontrolera, zepsuje się i czekasz na przybycie zamiennika lub czegoś innego, możesz Xbox One bez kontrolera z jednym z tych rozwiązań.

Użyj aplikacji Xbox

Aplikacja Xbox istnieje już od kilku lat i jest realnym sposobem kontrolowania konsoli Xbox One. Możesz rozmawiać ze znajomymi, szukać grup w grach, aktualizować swój kanał aktywności, oglądać filmy i promocje gier, kupować gry zdalnie na konsolę Xbox i używać jej jako kontrolera multimediów do oglądania filmów lub telewizji.

Aplikacja i konsola Xbox będą musiały być w tej samej sieci Wi-Fi, ale powinny się bez problemu znaleźć, jeśli są.

Korzystanie z aplikacji do grania w gry jest znacznie bardziej ograniczone. Możesz grać w podstawowe gry, ponieważ aplikacja może sterować za pomocą klawiatury, ale wymaga to trochę przyzwyczajenia i nie jest tak dokładna jak kontroler Xbox.

Aplikacja jest dostępna na Androida i iPhone'a i działa dobrze na każdym. Aplikacja ma tendencję do zawieszania się i błędów, więc jest daleka od ideału. Działa lepiej jako dodatek do kontrolera Xbox niż go zamiennik.

Po pobraniu i zalogowaniu się do aplikacji Xbox na urządzeniu mobilnym po prostu kliknij kartę z trzema paskami u dołu. Następnie wybierz konsolę Xbox, z którą chcesz się połączyć (upewnij się, że twoje urządzenie mobilne i konsola Xbox są w tej samej sieci Wi-Fi, w przeciwnym razie nie zobaczysz konsoli).

Teraz możesz wybrać opcję dostępu do pilota Xbox.

Jeśli zrobisz to poprawnie, twój ekran będzie wyglądał tak:

Chociaż przyzwyczajenie się do tego może trochę potrwać, zdecydowanie jest to kontroler Xbox. Prawdopodobnie będziesz musiał trochę pobawić się funkcjami, aby się do tego przyzwyczaić.

Używaj myszy i klawiatury z konsolą Xbox One

Gracze PC i Xbox One często nie mogą grać w te same mecze, ponieważ mysz i klawiatura mogą dać graczom PC przewagę. Co z tego, że możesz używać myszy i klawiatury z Xbox One? Możesz na swój sposób.

Możesz już używać myszy i klawiatury USB do nawigacji po konsoli Xbox One. W konsoli jest wbudowana obsługa myszy, a skróty klawiaturowe są już skonfigurowane. Jednak tylko niektóre gry są kompatybilne z tą formą sterowania.

Ta strona w witrynie pomocy technicznej dla konsoli Xbox One zawiera szczegółowe informacje na temat tego, co obecnie możesz, a czego nie możesz zrobić za pomocą myszy i klawiatury na konsoli Xbox One. Strona nie mówi, które gry obsługują obecnie myszkę i klawiaturę, ale wiem, że Fortnite i War Thunder robią to tak, jak je testowałem.

Użyj klucza sprzętowego innej firmy z konsolą Xbox One

Istnieje kilka dobrych kluczy sprzętowych innych firm, które umożliwiają podłączenie i używanie myszy i klawiatury do konsoli Xbox One. Należą do nich XIM Apex i IOGEAR KeyMander. Oba te klucze tłumaczą dane wejściowe myszy i klawiatury na konsolę Xbox do użytku w grach. To jedyny realny sposób, jaki znam w tej chwili, aby używać Xbox One bez kontrolera do grania w gry.

Nie są jednak tanie. Oba adaptery kosztują 99,99 USD i nie zawierają myszy ani klawiatury.

Te klucze sprzętowe łączą się z konsolą Xbox przez USB, a mysz i klawiatura łączą się z kluczem sprzętowym. Klucz sprzętowy tłumaczy dane wprowadzane z myszy i klawiatury na natywny język konsoli Xbox, dzięki czemu można go używać we wszystkich schematach sterowania, których zwykle używasz w grze. Możesz także tworzyć określone profile, aby używać ulubionych klawiszy skrótów lub przycisków myszy do wykonywania określonych poleceń w grze.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę dołączać do imprez Xbox bez kontrolera?

Tak. Za pomocą aplikacji na smartfona możesz rozmawiać z innymi osobami. Uruchom aplikację i dotknij ikony czatu znajdującej się na dole aplikacji. Wybierz ikonę słuchawek w prawym górnym rogu, a automatycznie dołączysz lub rozpoczniesz imprezę.

Czy mogę podłączyć kontroler Xbox 360 do konsoli Xbox One?

Nie. Niestety, w oparciu o nasze najnowsze testy, nawet przewodowy kontroler Xbox 360 nie działa po podłączeniu do konsoli Xbox One. Jednak obecnie krążą plotki, że Xbox One S będzie miał pełną kompatybilność ze starszymi kontrolerami.u003cbru003eu003cbru003eChociaż to ci dzisiaj nie pomoże, jest nadzieja, że ​​pewnego dnia będziemy mogli w końcu ponownie użyć tych starych akcesoriów.