Jak dołączyć do gry znajomych w Valheim?

Co jest lepszego niż odkrywanie zaświatów Wikingów w Valheim? Odkrywanie go z przyjaciółmi. Możesz iść sam, jeśli to bardziej twoja sprawa. Jeśli jednak chcesz koleżeństwa i wsparcia przyjaciół w swoim świecie Valheim, gra w trybie współpracy jest tylko kilka przycisków dalej.

Jak dołączyć do gry znajomych w Valheim?

Valheim pozwala grać ze znajomymi w Twoim świecie lub w ich świecie, więc jednym z największych pytań, na które będziesz musiał odpowiedzieć, jest: Twoje miejsce czy moje?

Jeśli masz więcej niż jednego przyjaciela, który chce dołączyć do przygody, Valheim Cię obejmuje. Obsługuje od dwóch do 10 graczy w tym samym świecie, jeśli grasz w trybie współpracy.

Jak dołączyć do gry przyjaciela w Valheim?

Dołączenie do gry znajomego w Valheim to prosty proces. Aby rozpocząć, wykonaj poniższe czynności:

 1. Uruchom grę.

 2. Wybierz swoją postać.

 3. Wybierz zakładkę „Dołącz do gry” na następnym ekranie.

 4. Zaznacz opcję „Znajomi” u dołu okna, jeśli planujesz dołączyć do świata lub serwera znajomego. Jeśli oboje wybieracie się na serwer społecznościowy, zaznacz "Społeczność".

 5. Wybierz serwer z listy znajomych/społeczności i zaznacz go.
 6. Naciśnij przycisk „Połącz”, aby przejść do gry.

 7. (Opcjonalnie) Wprowadź hasło serwera, jeśli zostaniesz o to poproszony przed dołączeniem.

Wszyscy znajomi, z którymi planujesz grać w Valheim, muszą posiadać ważną kopię gry na Steam. Ponadto muszą znajdować się na Twojej liście znajomych na Steamie, w przeciwnym razie ich serwer nie pojawi się na ekranie opcji gry Valheim.

Jeśli nigdy nie dodałeś znajomych do swojej listy Steam lub po prostu zapomniałeś, jak możesz to zrobić na kilka sposobów. Oto najprostszy sposób, korzystając z aplikacji Steam lub przeglądarki internetowej:

 1. Uruchom Steam.

 2. Najedź kursorem na kartę z nazwą użytkownika u góry ekranu.

 3. Wybierz "Znajomi" z menu rozwijanego.

 4. Naciśnij zielony przycisk „Dodaj znajomego” znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.

 5. Trzy sposoby dodania znajomego:
  • Dodaj „Kod przyjaciela” znajomego w pierwszym polu tekstowym.

  • Wygeneruj link do znajomego, aby udostępnić go swojemu znajomemu.

  • Wyszukaj profil znajomego za pomocą paska wyszukiwania u dołu ekranu.

Wszyscy twoi dostępni znajomi są wymienieni na wspomnianej powyżej stronie zarządzania znajomymi. Jeśli nie widzisz serwera znajomego w Valheim, sprawdź dwukrotnie swoją listę Steam, aby upewnić się, że zostały poprawnie dodane.

Jak dołączyć do serwera znajomego w Valheim?

Dołączenie do serwera znajomego i gry znajomego to w zasadzie to samo w Valheim. Będziesz jednak potrzebować hasła do serwera znajomego, więc upewnij się, że je ustawiło i masz je gotowe przed dołączeniem do jego serwera. Wykonaj następujące kroki, aby upewnić się, że trafisz we właściwe miejsce:

 1. Uruchom Valheima.

 2. Wybierz postać, którą chcesz grać.

 3. W następnym menu wybierz zakładkę „Dołącz do gry”.

 4. Sprawdź kółko „Znajomi” u dołu nowego okna.

 5. Wybierz serwer swojego znajomego Steam z wyświetlonej listy serwerów na żywo.
 6. Naciśnij przycisk „Połącz”.

 7. (Opcjonalnie) Wprowadź hasło do serwera.

Lista serwerów zawiera uchwyt Steam twojego znajomego z nazwą jego serwera w nawiasie obok. Możesz również zobaczyć, ilu graczy aktualnie korzysta z serwera, a także ikonę klucza wskazującą ochronę hasłem.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak zaprosić znajomych na mój serwer Valheim?

Technicznie rzecz biorąc, nie możesz zapraszać znajomych na swój serwer w Valheim. Możesz jednak dodać ich nazwy do nowo utworzonego serwera. Oto jak zacząć:

1. Uruchom grę.

2. Wybierz świat lub utwórz nowy.

3. Zaznacz kółko „Znajomi” w dolnej części okna. Możesz również sprawdzić koło „Społeczność”, ale dzięki temu Twój serwer zostanie otwarty dla nieznajomych. Jeśli chcesz zagrać w grę prywatną, pozostaw to kółko niezaznaczone.

4. (Opcjonalnie) Wprowadź hasło w polu tekstowym hasła.

5. Naciśnij jednocześnie przyciski „Shift” i „Tab”, aby dodać znajomych do gry.

6. Wybierz przycisk „Start” w dolnym rogu okna, aby uruchomić grę.

Pamiętaj, że musisz najpierw zalogować się na serwer, zanim Twoi znajomi będą mogli dołączyć. Kiedy wejdziesz na serwer, otrzymasz wiadomości o nowych graczach przybywających do twojego świata/serwera. Możesz gościć do dziewięciu innych graczy (nie wliczając siebie) do gry w trybie współpracy.

Jednak wszyscy są połączeni z twoim serwerem przez ciebie. Po wylogowaniu wszyscy pozostali na serwerze zostaną natychmiast rozłączeni.

Jak działa tryb wieloosobowy w Valheim?

Czy zasługujesz na szacunek Odyna? Możesz to udowodnić, pomagając mu odzyskać zapomniane terytorium w Valheim. Wyprawa do wrogich środowisk może być wystarczająco zła, ale musisz także zabić wszelkie potwory, które staną na drodze do osiągnięcia celu.

Jednak tam właśnie przychodzą przyjaciele.

Zamiast wieloosobowej gry online, Valheim bardziej przypomina staromodną przygodę solo, w której możesz grać w trybie współpracy z maksymalnie dziewięcioma innymi poszukiwaczami przygód. Zamiast jednak zebrać się w jednym miejscu, Valheim pozwala na współpracę na odległość za pośrednictwem swojego systemu serwerów światowych.

Jeśli spodziewasz się przygody PvP, w której zmierzysz się z innymi graczami lub „drużynami”, czeka cię niespodzianka. Chociaż możesz włączyć tę funkcję na ekranie ekwipunku, walenie się o siebie nawzajem nie jest sposobem, w jaki postępujesz w tej grze.

Pomyśl o tym jako o otwartym świecie w stylu Wikingów, w którym masz za zadanie odzyskać zapomniane ziemie i walczyć z Opuszczonymi na chwałę Odyna. Możesz wyruszyć w tę przygodę solo lub stworzyć sesję opartą na p2p, aby uzyskać pomoc od znajomych.

Pamiętaj jednak, że programiści nie utrzymują oficjalnych serwerów na potrzeby współpracy. Zamiast tego ułatwiają sesję współpracy poprzez skomplikowaną sieć łączy od jednego gracza do drugiego, a twoje połączenie jest tak dobre, jak twoje najsłabsze łącze internetowe.

Dlaczego nie mogę dołączyć do moich przyjaciół w Valheim?

Może być kilka powodów, dla których możesz nie być w stanie dołączyć do znajomych w Valheim. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów, aby określić możliwe rozwiązanie.

Błąd: brak połączenia

Jeśli widzisz ten błąd, zwykle ma to związek z aktualizacją, którą należy zaimplementować. Najpierw sprawdź swoją grę w bibliotece Steam i upewnij się, że jest aktualna. Możesz to zrobić poprzez:

1. Przejście do biblioteki Steam.

2. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na Valheim.

3. Wybór zakładki „Właściwości”.

4. Sprawdzenie daty ostatniej aktualizacji.

Musisz także sprawdzić swój serwer w grze, ale rozwiązanie nie jest tak proste. Oczywiście zawsze możesz poczekać, aż gra samoczynnie się zaktualizuje. Jeśli jednak czujesz się odważny lub po prostu nie możesz się doczekać, aby zagrać w tę grę, zapoznaj się z poniższymi instrukcjami, aby wymusić aktualizację serwera:

1. Pobierz i zainstaluj oprogramowanie CMD firmy Valve.

2. Znajdź swój folder Valheim.

3. Otwórz Notatnik i utwórz nowy plik tekstowy.

4. Nazwij nowy plik tekstowy „Aktualizacja”.

5. Zapisz rozszerzenie jako „.bat” zamiast „.txt”.

6. Otwórz nowo utworzony plik „Aktualizuj” .bat i wpisz to polecenie:

[Adres folderu SteamCMD] + login anonimowy + force_install_dir [adres folderu Valheim] + app_update 896660 zatwierdź + wyjdź.

7. Zapisz i wyjdź z pliku.

8. Kliknij dwukrotnie plik „Aktualizuj”, aby uruchomić nowe polecenie i zaktualizować serwer gry.

Nie widzę serwera znajomego w zakładce „Dołącz”

Wielu graczy napotyka na problemy polegające na tym, że nie widzą serwera znajomego wymienionego na serwerze wymienionym w grze. Istnieje kilka obejść, ale nie ma jeszcze oficjalnych rozwiązań tego problemu.

Możesz:

· Dołącz do gry za pośrednictwem znajomych Steam zamiast listy serwerów Valheim.

· Upewnij się, że host wybrał opcję „Uruchom serwer” w Steam przed rozpoczęciem gry.

· Upewnij się, że host nie ma włączonych niewidzialnych/offline ustawień Steam.

· Poproś hosta o całkowite wyjście ze Steam (włącznie z aplikacją Client Bootstrapper) i ponowne jej uruchomienie.

Należy pamiętać, że Valheim to stosunkowo nowa gra we wczesnym dostępie, więc twórcy wciąż usuwają błędy.

Udowodnij swoją wartość Wszechojcu

Przygoda w Valheim może być trochę samotna i bardzo niebezpieczna. Na szczęście nie musisz robić tego sam. Twórcy Valheim ułatwili wskoczenie do gry przyjaciela i udział w bitwach i chwale w zaciszu własnego domu.

Grasz w Valheim z przyjaciółmi? Używasz serwera prywatnego czy serwera społecznościowego? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.