Jak skonfigurować VPN na Xbox One

Bez wątpienia głównym powodem, dla którego potrzebujesz VPN na Xbox One, jest ominięcie ograniczeń geograficznych i uniknięcie problemów z cenzurą. Zmieniając adres IP, uzyskujesz dostęp do treści niedostępnych dla Twojego regionu, jednocześnie chroniąc dane przed potencjalnymi hakerami.

Jak skonfigurować VPN na Xbox One

Niestety, podobnie jak większość konsol do gier, Xbox One nie jest wyposażony w natywną obsługę VPN. Plusem jest to, że możesz ominąć te ograniczenia za pomocą kilku alternatywnych rozwiązań. W tym artykule pokażemy, jak korzystać z VPN na Xbox One z routerem Wi-Fi lub przy użyciu komputera.

Jak korzystać z VPN na Xbox One na komputerze z systemem Windows

Innym sposobem na to jest użycie komputera jako pośrednika. Jednak, aby to działało, będziesz potrzebować kabla Ethernet. Upewnij się również, że Twoja subskrypcja jest nadal aktywna.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jeśli wszystkie warunki są spełnione, oto jak korzystać z VPN na Xbox One na komputerze z systemem Windows:

 1. Zarejestruj się w VPN
 2. Pobierz ExpressVPN na swój komputer.
 3. Podłącz kabel Ethernet do konsoli Xbox One. Port zwykle znajduje się z tyłu konsoli.

 4. Podłącz drugi koniec kabla do komputera.

 5. Przejdź do „Panelu sterowania” i otwórz kartę „Centrum sieci i udostępniania”.

 6. Wybierz "Zmień ustawienia adaptera" z listy opcji po lewej stronie.

 7. Znajdź tytuł swojej sieci VPN i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do „Właściwości”.

 8. Kliknij „Sharing Tab” i zezwól innym użytkownikom na łączenie się z siecią za pośrednictwem komputera.

Przetestuj połączenie VPN na konsoli Xbox One, próbując uzyskać dostęp do gry, o której wiesz, że jest niedostępna w Twoim regionie. Jeśli wszystko jest w porządku, powinieneś być w stanie zagrać bez problemu. Jeśli nie, wypróbuj starą dobrą metodę „odłącz, a następnie podłącz ponownie” za pomocą kabla Ethernet.

Jak korzystać z VPN na Xbox One za pośrednictwem komputera Mac

Użytkownicy Apple nie muszą się martwić, ponieważ istnieje podobne rozwiązanie dla urządzeń macOS. W rzeczywistości będziesz potrzebować tych samych składników (kabla Ethernet i aktywnej subskrypcji), aby korzystać z VPN na konsoli Xbox One. Proces jest dość prosty i wymaga następujących kroków:

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

 1. Zarejestruj się w bezpiecznej sieci VPN, takiej jak ExpressVPN
 2. Zainstaluj ExpressVPN na swoim Macu.
 3. Podłącz kabel Ethernet, aby podłączyć konsolę Xbox One do komputera.
 4. Na komputerze Mac otwórz „Preferencje systemowe”. Kliknij „Udostępnianie”, a następnie wybierz „Udostępnianie Internetu” z listy opcji po lewej stronie.
 5. Pojawi się menu rozwijane zatytułowane „Udostępnij swoje połączenie”. Wybierz „Wi-Fi”.
 6. Wybierz kabel Ethernet z listy urządzeń, które mogą korzystać z sieci.
 7. Zaznacz pole obok „Udostępnianie Internetu” po lewej stronie listy. Jeśli konsola Xbox One zostanie pomyślnie połączona z komputerem Mac, pojawi się mały zielony symbol.
 8. Na koniec otwórz wybraną usługę VPN i podłącz ją do swojego komputera.

Jeśli oba urządzenia zostały pomyślnie połączone, powinieneś być w stanie korzystać z VPN na konsoli Xbox One.

Jak korzystać z VPN na Xbox One Przez router

Trzecią opcją korzystania z VPN z Xbox One jest skonfigurowanie VPN na routerze Wi-Fi, a następnie skorzystanie z usługi na konsoli przy niewielkim wysiłku. Możesz zapoznać się z naszym kompletnym przewodnikiem, który zawiera instrukcje dotyczące instalacji VPN na routerze. Poradnik obejmuje wiele najpopularniejszych marek. Jeśli szukasz wskazówek na wysokim poziomie, oto, co robisz:

 1. Zarejestruj się w ExpressVPN, aby założyć konto VPN.
 2. Zaloguj się na wybrane konto usługi VPN.

 3. Znajdź adres IP routera.

 4. Użyj adresu IP, aby zalogować się do routera.

 5. Musisz znaleźć zakładkę, która kontroluje połączenie sieciowe. W zależności od urządzenia może być wyświetlany pod różnymi tytułami (np. „Ustawienia WAN”, „Sieć”).
 6. Podaj szczegóły wybranej usługi VPN.
 7. Włącz konsolę Xbox One i wyświetl „Przewodnik”.
 8. Przejdź do „Ustawienia”, następnie „Ogólne”, a następnie „Ustawienia sieciowe”.

 9. Przytrzymaj „A” i wybierz „Skonfiguruj sieć bezprzewodową”.

 10. Ustaw konsolę tak, aby korzystała z routera podłączonego do sieci VPN.

Zazwyczaj usługi VPN oferują instrukcje krok po kroku, jak to zrobić, więc sprawdź witrynę wybranego dostawcy, aby uzyskać więcej informacji.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy korzystanie z VPN ma wpływ na szybkość gier internetowych lub ping?

Utrzymanie niskiego pingu jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o gry, czy to zwykłe, czy profesjonalne. Korzystając z VPN na Xbox One, istnieje niewielka szansa, że ​​wpłynie to na szybkość. VPN ma tendencję do przesyłania większej ilości danych niż standardowy pakiet ISP, co powoduje zmniejszenie pingu. Dzieje się tak zwłaszcza podczas grania w gry online.

Jednak w niektórych sytuacjach VPN może ci pomóc. Załóżmy, że w Twojej okolicy wystąpiła awaria internetu. Możesz użyć VPN, aby przełączyć się na inny serwer i ominąć problem. Ponadto, jeśli jesteś w miejscu z ograniczonym dostępem do Internetu, takim jak szkoła, VPN może zaszyfrować połączenie i przełamać wszelkie blokady ustawione przez administratorów sieci. W ten sposób będziesz mógł uzyskać dostęp do zablokowanych witryn w szkole z przyzwoitym pingiem.

Dlaczego Xbox nie zezwala na aplikacje VPN?

Większość konsol do gier, w tym Xbox One, po prostu nie ma natywnej obsługi VPN. Głównym powodem jest to, że usługi VPN zazwyczaj ustalają górny limit przepustowości, z której możesz korzystać. Mniejsza przepustowość może prowadzić do problemów z opóźnieniami i wyższego pingu, co jest wyzwalane u większości graczy.

Czy wszystkie VPN mogą działać na poziomie routera?

Nie wszystkie routery są kompatybilne z usługami VPN. Przed zakupem sprawdź, jakie funkcje znajdują się na liście produktów. W przeciwnym razie będziesz musiał go wymienić później.

Na szczęście niektóre nowoczesne routery mają wbudowaną obsługę VPN. Najlepsze jest to, że nie musisz się wysilać, aby je znaleźć. Większość wiodących w branży dostawców VPN, takich jak ExpressVPN, udostępnia na swoich stronach internetowych wybór zalecanych routerów VPN.

Czy są jakieś darmowe VPN, które działają z Xbox One?

Są, ale nie polecamy ich. Szybkość i prywatność bezpłatnego dostawcy nie są ani bezpieczne. Płatny dostawca, taki jak ExpressVPN, jest lepszym źródłem.

Cheating Twoja droga do zwycięstwa

Chociaż Xbox One nie oferuje natywnej obsługi usług VPN, istnieje kilka sposobów na obejście tego. Możesz użyć routera do połączenia konsoli z VPN, jeśli masz odpowiednie urządzenie. Istnieje również możliwość użycia kabla Ethernet do podłączenia konsoli Xbox do komputera z oprogramowaniem VPN. Ta ostatnia działa zarówno na komputerach Mac, jak i Windows, co jest całkiem wygodne.

Jednak jeśli chodzi o gry, VPN to miecz obosieczny. Jasne, może dać ci dostęp do treści, które w inny sposób są ograniczone. Ale z drugiej strony może poważnie zepsuć twój ping. Decydującym czynnikiem może być wybór odpowiedniego dostawcy. Solidna darmowa sieć VPN może działać na Twoją korzyść. Jednak najbezpieczniejszą opcją jest zarejestrowanie się w niezawodnej usłudze, takiej jak ExpressVPN.

Czy często korzystasz z VPN podczas grania? Kto jest Twoim preferowanym dostawcą? Skomentuj poniżej i powiedz nam, czy istnieje inny sposób korzystania z VPN na Xbox One.