Jak korzystać z VPN na urządzeniu z Androidem

Wirtualna sieć prywatna (VPN) zapewnia prywatność Twoich działań w Internecie dzięki bezpiecznemu szyfrowanemu połączeniu — trochę jak korzystanie z prywatnego tunelu między urządzeniem a Internetem. Uniemożliwia innym oglądanie Twoich nawyków przeglądania i lokalizacji.

Jak korzystać z VPN na urządzeniu z Androidem

Aby korzystać z VPN na urządzeniu z Androidem, możesz pobrać aplikację VPN lub uzyskać ustawienia VPN od swojego dostawcy, aby wprowadzić ustawienia telefonu. W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować VPN przy użyciu obu metod. Nasze często zadawane pytania zawierają instrukcje konfiguracji VPN za pośrednictwem systemu Windows, iOS i innych platform. Co więcej, w tej chwili udostępnimy pięć najlepszych aplikacji VPN na Androida.

Jak zainstalować VPN na urządzeniu z Androidem za pomocą aplikacji?

W przypadku tych instrukcji użyjemy szybkich połączeń i aplikacji dostawcy VPN o wysokim poziomie bezpieczeństwa dla ExpressVPN. Te kroki powinny mieć zastosowanie w przypadku korzystania z innych aplikacji VPN, ponieważ konfiguracja jest zwykle taka sama.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

 1. Na urządzeniu z Androidem przejdź do witryny ExpressVPN.
 2. Znajdź stronę pobierania .APK, a następnie wybierz „Pobierz”.

 3. Po zakończeniu pobierania kliknij „Zainstaluj”. ExpressVPN rozpocznie instalację.

 4. Po wyświetleniu monitu wybierz „Otwórz”.

 5. Po uruchomieniu aplikacji wprowadź swoje dane uwierzytelniające.
 6. Wybierz przycisk zasilania, aby połączyć się z VPN.

Jak zainstalować VPN na urządzeniu z Androidem bez aplikacji?

Najpierw musisz uzyskać nazwę użytkownika, hasło i adres serwera od dostawcy VPN lub administratora sieci.

 1. Uruchom aplikację „Ustawienia”.

 2. Wybierz „Sieć i Internet”, „Zaawansowane”, a następnie „VPN”.
 3. Jeśli Twoja sieć VPN nie jest wyświetlana, wprowadź wyszukiwanie „VPN”.

 4. Następnie w prawym górnym rogu kliknij znak plus.

 5. Uzupełnij szczegóły VPN i „Zapisz”.

Jak połączyć się z VPN na urządzeniu z Androidem

 1. Uruchom aplikację „Ustawienia”.

 2. Wybierz „Sieć i Internet”, „Zaawansowane”, a następnie „VPN”.
 3. Jeśli Twoja sieć VPN nie jest wyświetlana, wprowadź wyszukiwanie „VPN”.

 4. Wybierz VPN, a następnie wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło.

 5. Kliknij „Połącz”.

Jak odłączyć VPN na swoim urządzeniu z Androidem?

 1. Uruchom aplikację „Ustawienia”.

 2. Wybierz „Sieć i Internet”, „Zaawansowane”, a następnie „VPN”.
 3. Jeśli Twoja sieć VPN nie jest wyświetlana, wprowadź wyszukiwanie „VPN”.

 4. Wybierz ikonę koła zębatego dla sieci VPN, którą chcesz rozłączyć, a następnie:

  • „Wyłącz VPN”, aby się rozłączyć, lub
  • „Zapomnij”, aby zapomnieć o sieci.

Często Zadawane Pytania

Co mogę zrobić z VPN na moim telefonie?

Ukryj swoją tożsamość

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

VPN odbija Twój sygnał między różnymi serwerami internetowymi, aby ukryć Twój adres IP i zaszyfrować ruch — zapewniając w ten sposób anonimowość.

Odwiedzaj swoje domowe strony internetowe podczas podróży

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Możesz nie mieć dostępu do tych samych treści internetowych, co z domu. Na przykład dostęp do Twojej bankowości internetowej może stanowić problem, gdy Twój adres IP jest odbierany poza krajem. Zmieniając lokalizację swojego obecnego adresu IP, uzyskasz taki sam dostęp do żądanych stron internetowych.

Przeglądaj bezpiecznie w publicznych sieciach Wi-Fi

Podczas uzyskiwania dostępu do Internetu z publicznych sieci Wi-Fi łączenie się z publicznymi hotspotami stanowi zagrożenie o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Publiczne hotspoty to marzenie każdego cyberhakera, ponieważ są niezabezpieczone, niezaszyfrowane i oferują wiele możliwości przejęcia sesji przeglądania – i danych telefonu. Korzystanie z VPN szyfruje ruch z telefonu, aby temu zapobiec.

Uzyskaj dostęp do zablokowanych witryn streamingowych

Niektóre sieci VPN umożliwiają dostęp do witryn strumieniowych, takich jak Amazon Prime, Netflix i tym podobne. Umożliwia także przesyłanie strumieniowe witryn z innych regionów, na przykład BBC iPlayer.

Jakie są najlepsze aplikacje VPN na Androida?

Następnie mamy pięć najlepszych obecnie dostępnych aplikacji VPN na Androida:

ExpressVPN

ExpressVPN wyróżnia się prostym interfejsem użytkownika, szybkimi połączeniami i wysokim bezpieczeństwem. Aplikacja zawiera doskonały selektor lokalizacji, wykrywanie niezabezpieczonej sieci i niektóre specjalistyczne narzędzia do ochrony prywatności, takie jak „kill switch”, które zwiększają bezpieczeństwo. Jest lekki, dlatego nie spowolni Twojego telefonu, gdy jest podłączony, i jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań — z dodatkowymi trzema bezpłatnymi miesiącami.

NordVPN

NordVPN wyróżnia się zasadniczo swoją prywatnością i silnym szyfrowaniem oraz jest oceniany jako najlepszy w PlayStore. Szyfruje ruch sieciowy za pośrednictwem wielu serwerów przy użyciu technologii „multi-hop”.

Aby uzyskać dodatkową warstwę bezpieczeństwa, wykorzystuje technologię „Double VPN”, aby przekazywać połączenia przez dwa oddzielne serwery zamiast jednego. Ponadto automatycznie łączy się z NordVPN za każdym razem, gdy łączysz się z Wi-Fi. Oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, wypróbuj przed zakupem.

Znikanie IP

IPVanish to jedna z najlepszych aplikacji VPN na Androida, z superszybkimi prędkościami pobierania i solidnym szyfrowaniem. Za pośrednictwem aplikacji możesz przesyłać strumieniowo i łączyć się z maksymalnie dziesięcioma urządzeniami jednocześnie. Masz możliwość korzystania z Internetu tylko przez ich VPN lub z funkcją „Split Tunneling”, która umożliwia jednoczesne łączenie się z siecią publiczną i prywatną; w ten sposób przyspieszasz przepustowość.

TunelNiedźwiedź

TunnelBear to bezpłatna opcja — idealna, gdy nie zamierzasz często korzystać z VPN. Dzięki tej aplikacji możesz pobierać, szyfrować, zabijać i nie tylko. Wykorzystuje szyfrowanie AES-256 i uwierzytelnia dane z najwyższym standardem ochrony danych, SHA-256.

Surfshark

Surfshark to kolejna ulubiona sieć VPN dla Androida ze względu na łatwość obsługi, kompatybilność urządzeń i specjalną funkcję fałszowania GPS. Pozwala to zasadniczo ukryć swoje współrzędne za pomocą współrzędnych wybranego serwera VPN. Ich lista kompatybilnych urządzeń jest imponująca; nie codziennie spotykasz VPN, który działa z Xbox i Fire TV Stick — fajny do przesyłania strumieniowego i grania.

Prywatność korzystania z Internetu dzięki VPN dla Androida

Korzystanie z VPN w celu uzyskania dostępu do Internetu za pośrednictwem urządzenia z Androidem pozwala chronić swoją tożsamość i poufne dane, zapobiega przechwyceniu osobistych informacji telefonu i trzyma na dystans internetowych szpiegów.

Teraz, gdy pokazaliśmy Ci, jak skonfigurować i połączyć się z VPN na urządzeniu z Androidem, jakie korzyści znalazłeś korzystając z VPN? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.