Jak używać oddzielnych tapet na dwóch monitorach

Posiadanie dwóch lub więcej monitorów może usprawnić przepływ pracy, zwiększyć produktywność i umożliwić bardziej wydajną pracę wielozadaniową. Istnieje jednak jeszcze więcej korzyści, takich jak ustawianie oddzielnych tapet dla każdego monitora, dzięki czemu konfiguracja wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Jak używać oddzielnych tapet na dwóch monitorach

Pozostań z nami, aby dowiedzieć się, jak ustawić różne tapety dla każdego monitora, zarówno bez, jak i z aplikacją innej firmy.

Utrzymywanie tego natywnego

W systemie Windows 10 nie potrzebujesz nawet oprogramowania innych firm, aby umieścić osobne tapety na monitorach. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu podłączyć je do komputera. Jeśli już to masz pokryte, wszystko gotowe. Oto jak ustawić dwie różne tapety:

  1. Na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce.
  2. W menu rozwijanym kliknij "Personalizuj".
  3. W oknie Ustawienia powinna pojawić się zakładka „Tło”. Jeśli tak się nie stanie, przełącz się na to za pomocą paska bocznego po lewej stronie ekranu.
  4. Na karcie Tło w menu Ustawienia znajduje się ustawienie "Tło", które jest ustawione na "Obraz", "Jednolity kolor" lub "Pokaz slajdów". Tylko tapeta „Jednolity kolor” musi być taka sama na obu monitorach, ale opcje „Obraz” i „Pokaz slajdów” zapewniają większą swobodę twórczą.

    Ustawienie tła

Uwaga: możesz to zrobić również w wersjach Windows 8 i 8.1, ale menu "Personalizuj" jest zupełnie inne. Pokazuje ustawienia motywu, tapety, wygaszacza ekranu, koloru i dźwięku w jednym oknie.

Obrazek

Jeśli nie zmieniasz często tapet, może to być dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Po ustawieniu opcji „Tło” na „Obraz”, pod tą opcją pojawi się pięć ostatnio używanych teł. Możesz kliknąć dowolny z nich prawym przyciskiem myszy, aby wybrać monitor, który wezmą.

Wybór monitora

Aby dodać nowe tła do listy, musisz je dodatkowo zmienić. Jeszcze jednym sposobem na zrobienie tego jest kliknięcie przycisku „Przeglądaj”, aby wyszukać określone tło, które stanie się pierwszym na liście, jeśli faktycznie ustawisz je jako tapetę.

Jeśli jednak chcesz zmienić tło na wszystkich ekranach, istnieje inny sposób. W Eksploratorze plików wybierz liczbę obrazów równą liczbie ekranów, a następnie kliknij dowolny z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz "Ustaw jako tło pulpitu".

Uwaga: wersje Windows 8 i 8.1 mają funkcje zmiany tapety identyczne jak Windows 10, ale ich okna "Tło pulpitu" nieco się różnią.

Windows wersje 8 i 8.1

Pokaz slajdów

Jeśli zdecydujesz się ustawić opcję "Tło" na "Pokaz slajdów" podczas korzystania z wielu monitorów, pokaz slajdów będzie wyświetlany osobno na każdym ekranie. System Windows 10 ma zintegrowaną funkcję tapety pokazu slajdów, ale pozwala również na użycie w tym celu własnych obrazów. Oto, jak możesz z tego skorzystać.

Ustawienia pokazu slajdów

  1. W zakładce "Tło" znajduje się opcja "Wybierz albumy do pokazu slajdów". Kliknij przycisk „Przeglądaj”, który do niego należy.
  2. Powinno pojawić się okno „Wybierz folder”. Znajdź folder, z którego chcesz użyć obrazów i otwórz go.
  3. Będąc w środku, kliknij „Wybierz ten folder” w prawym dolnym rogu. Jeśli jego nazwa pojawi się nad przyciskiem "Przeglądaj", a tapety zaczną się zmieniać, pomyślnie ustawiłeś pokaz slajdów, który przechodzi przez obrazy jako tło pulpitu.

A co ze starszymi wersjami systemu Windows?

Jeśli nie używasz systemu Windows 10 lub Windows 8/8.1, nadal jest nadzieja, ponieważ istnieją zmieniacze tapet, które działają również w systemie Windows 7, który nie ma natywnej możliwości używania oddzielnych tapet dla wielu ekranów. Niektóre z tych programów, takie jak te, które tutaj omówimy, są całkowicie bezpłatne.

Narzędzia do dwóch monitorów

To, co sprawia, że ​​Dual Monitor Tools (DMT) jest dobrą aplikacją, to jej wszechstronność. Oprócz tego, że jest świetnym zmieniaczem tapet, który może zmieniać tapetę na obu monitorach jednocześnie lub osobno, może również zamieniać ekrany i zmieniać pozycję kursora za naciśnięciem jednego przycisku. To dobry wybór dla osób, które również mają problemy z lokalizacją kursora myszy na ekranie.

Opcje DMT

Wielościenny

Z drugiej strony MultiWall jest stricte zmieniaczem tła, ale jego możliwości są znacznie bardziej atrakcyjne. Umożliwia nakładanie filtrów na obrazy, obracanie i kadrowanie. Pobieranie zdjęć z Internetu również nie stanowi problemu dla tej aplikacji, ponieważ stale pokazuje najlepsze lub najnowsze. Opcja „Pan” również działa dobrze i jest bardzo przydatna w przypadku konfiguracji z wieloma monitorami.

Wielościenny

Uwaga: tapety tej aplikacji, które rozciągają się na obu ekranach, nie zapewniają pożądanego rezultatu dla użytkowników laptopów z dodatkowymi monitorami.

Patrząc na duży obraz

Jeśli lubisz zmieniać tapetę codziennie lub co kilka dni, wypróbuj jedną z tych aplikacji, które mogą pomóc Ci zaspokoić potrzeby związane ze zmianą tła. To samo dotyczy starszej wersji systemu Windows, takiej jak Windows 7. Jeśli nie uważasz tego za bardzo ważne, lepiej trzymaj się natywnej możliwości systemu Windows 8/8.1/10 do wyboru tła dla każdy monitor indywidualnie.

Jak często zmieniasz tapetę? Dlaczego uważasz to za ważne? Podaj nam szczegóły w komentarzach poniżej!