Jak korzystać z wyjścia cyfrowego Realtek

Wiele komputerów jest wyposażonych w karty dźwiękowe Realtek, a do tworzenia dźwięku można użyć wyjścia cyfrowego. Wyjście cyfrowe oznacza po prostu, że urządzenia audio podłączone do komputera nie używają kabli analogowych.

Jak korzystać z wyjścia cyfrowego Realtek

W przypadku korzystania z wyjścia cyfrowego urządzenia audio wymagają włączenia odpowiedniej funkcji na komputerze. Jeśli więc twój komputer nie ma dźwięku, nie zaczynaj od założenia, że ​​coś jest nie tak z twoim sprzętem. Chociaż czasami może tak być, większość z tych problemów znika po zaledwie kilku kliknięciach.

Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć i wykorzystać te funkcje, aby rozwiązać problemy z dźwiękiem podczas korzystania z cyfrowego wyjścia Realtek.

Możliwe rozwiązania problemów z dźwiękiem

Zmiana domyślnego urządzenia audio

W niektórych przypadkach włączenie funkcji wyjścia cyfrowego Realtek nie jest wcale konieczne. Jeśli do komputera są podłączone zwykłe głośniki, możesz po prostu przełączyć się na głośniki, aby rozwiązać problemy z dźwiękiem.

Aby rozwiązać ten problem, zmień domyślne urządzenie audio w zaledwie kilku krokach. Oto, co musisz zrobić:

 1. Kliknij Początek, rodzaj "Panel sterowania“ i kliknij go. Menu Start systemu Windows
 2. Teraz kliknij Sprzęt i dźwięk – ta opcja może być trudniejsza do znalezienia w domyślnym menu Panelu sterowania. Jeśli twoje menu jest ustawione na Małe ikony, po prostu kliknij opcję obok Wyświetl według w prawym górnym rogu i wybierz Kategoria. Ułatwi to wyszukiwanie. Panel sterowania
 3. Teraz kliknij Dźwięk. Menu sprzętu i dźwięku
 4. Po kliknięciu na Dźwięk opcji, pojawi się małe okienko z konfiguracją dźwięku. Teraz przejdź do zakładki Odtwarzanie w tym oknie. DŹWIĘK
 5. Stamtąd będziesz mógł zobaczyć wszystkie urządzenia podłączone do komputera i które możesz samodzielnie skonfigurować. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy Głośniki a następnie wybierz Ustaw jako opcję domyślną. Jeśli nie widzisz tej opcji, oznacza to, że Twoje głośniki są już ustawione jako domyślne. W takim przypadku po prostu wybierz Włącz z tego samego menu.

Jeśli chcesz wrócić do cyfrowego dźwięku wysokiej rozdzielczości, po prostu włącz opcję Realtek Digital Output w ten sam sposób.

Wskazówka dotycząca skrótów

Jeśli chcesz uniknąć wchodzenia do Panelu sterowania i wyszukiwania odpowiednich funkcji i opcji, istnieje skrót, który może ci pomóc.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika, która znajduje się na pasku zadań (zwykle w prawym dolnym rogu ekranu), a następnie wybrać Dźwięki. Spowoduje to otwarcie tego samego wyskakującego okna konfiguracji dźwięku, co poprzednio. Menu ustawień dźwięku

Od tego momentu wszystko jest takie samo.

Aktualizowanie sterowników audio komputera

Jeśli coś tak istotnego jak dźwięk nie działa na twoim komputerze, istnieje szansa, że ​​coś jest nie tak z twoimi sterownikami.

Sterowniki to programy stworzone specjalnie dla Twojego systemu operacyjnego i komponentów sprzętu komputerowego. Każdy model laptopa lub komputera ma zainstalowany własny typ sterowników.

Zwykle dzieje się tak, że ludzie przez pomyłkę usuwają niektóre sterowniki lub ich sterowniki wymagają aktualizacji. Kiedy tak się stanie, twój komputer z pewnością nie będzie działał tak, jak powinien.

Jeśli więc nadal masz problemy z dźwiękiem komputera, nawet po zmianie domyślnego urządzenia audio, powinieneś zainstalować lub zaktualizować odpowiednie sterowniki dźwięku. To nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje.

Oto jak możesz to zrobić:

 1. naciskać Windows + R jednocześnie, aby otworzyć Uruchomić program, wpisz „devmgmt.msc” w wyświetlonym oknie dialogowym i naciśnij Wchodzić. Uruchom program Windows
 2. Każde urządzenie podłączone do komputera zostanie wyświetlone na ekranie. Teraz musisz wybrać odpowiednią kategorię, więc wybierz Wejścia i wyjścia audio lub Kontrolery dźwięku, wideo i gier (na podstawie wersji systemu operacyjnego).

  Menadżer urządzeń

Dalsze kroki zależą od tego, czy w ogóle masz sterowniki audio.

Aktualizowanie sterowników

Możesz zaktualizować sterowniki ręcznie, klikając je prawym przyciskiem myszy jeden po drugim i wybierając Aktualizuj. Jeśli chcesz naprawić problemy z wyjściem cyfrowym Realtek, zacznij od aktualizacji sterownika Realtek.

Odinstalowywanie i ponowne instalowanie sterowników

 1. Możesz także usunąć wszystkie sterowniki, klikając prawym przyciskiem myszy każdy element poniżej Wejścia i wyjścia audio lub Kontrolery dźwięku, wideo i gier i wybierając Odinstaluj.
 2. Po odinstalowaniu wszystkiego w ramach tej opcji kliknij prawym przyciskiem myszy kartę nadrzędną (Wejścia i wyjścia audio / Kontrolery dźwięku, wideo i gier) i wybierz Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. Komputer wyszuka aktualizacje systemu Windows i zainstaluje odpowiednie sterowniki, w tym sterownik Realtek. Może to chwilę potrwać, więc bądź cierpliwy.
 3. Po zakończeniu instalacji nowych sterowników przez urządzenie należy ponownie uruchomić komputer.

Wszystko powinno być gotowe do pracy po ponownym uruchomieniu systemu.

Poznaj swoją drogę

Nie możemy przecenić, jak ważne jest, aby każdy, kto korzysta z komputera, wiedział, jak się z nim obchodzić. Naprawianie problemów z dźwiękiem może być dziecinnie proste, wystarczy wiedzieć, od czego zacząć.

Czy powyższy artykuł pomógł w rozwiązaniu problemów z dźwiękiem Realtek? Daj nam znać, jeśli jest coś, co powinniśmy do tego dodać.