Jak korzystać z NMS z Spigot [Minecraft]

Jednym z najbardziej niezawodnych i stabilnych serwerów Minecrafta dostępnych obecnie jest Spigot. Kompatybilny z NMS, Spigot umożliwia graczom zarówno tworzenie serwerów bez walki, jak i modyfikowanie zawartości.

Jak korzystać z NMS z Spigot [Minecraft]

Jeśli chcesz wiedzieć, jak korzystać z NMS w Spigot, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule poznasz wszystkie podstawy NMS. Dodatkowo odpowiemy również na niektóre z twoich palących pytań na ten temat.

Czop: Jak korzystać z NMS

Zanim przejdziemy do akcji, być może będziesz potrzebować szybkiego kursu na NMS.

Co oznacza NMS?

NMS oznacza „Net.Minecraft.Server”, pakiet zawierający podstawowy kod serwera Minecraft. Możesz uznać to za DNA Spigot i wielu innych serwerów Minecraft, takich jak Bukkit i CraftBukkit. NMS pozwala serwerowi istnieć, a bez niego nie byłby w stanie stworzyć serwera pełnego pięknych struktur i obiektów.

Dlaczego warto korzystać z NMS?

NMS, wysoce zoptymalizowane i potężne narzędzie, jest znacznie szybsze niż Bukkit czy Spigot. Importowanie NMS do jednego z tych serwerów pozwoli Ci zrobić więcej niż wcześniej, a poprzednie możliwości mogą zostać zwiększone dzięki optymalizacji.

Trzeba przyznać, że NMS nie jest łatwy do zdobycia, ponieważ wymaga pewnej znajomości kodowania. Istnieją jednak strony zawierające przydatne informacje, które pomogą Ci zmodyfikować serwer. To znacznie ułatwi ci wejście do NMS.

Dzięki NMS możesz zapisywać swój kod bezpośrednio do źródeł bez konieczności korzystania z harmonogramów.

Niektóre z rzeczy, które możesz zrobić z NMS to:

  • Wyślij pakiety na serwer
  • Modyfikuj zachowanie określonych podmiotów według własnego uznania
  • Poruszanie się po świecie serwerów
  • Znajdowanie wiosek i innych struktur w swoim świecie
  • Kontrolowanie biomów

Istnieje również wiele innych funkcji, ale nie będziemy ich tutaj zagłębiać.

Jak korzystać z NMS

Jednym z najlepszych sposobów korzystania z NMS jest tworzenie niestandardowych klas encji. Wśród wielu rzeczy możesz tworzyć niestandardowe moby, takie jak wieśniacy, którzy nie mogą umrzeć lub zombie, które nie mogą się poruszać. Nie muszą one zastępować domyślnych mobów, o ile używasz prawidłowego kodu.

Modyfikowanie jednostek

Za pomocą odpowiedniego kodu możesz stworzyć wieśniaka, który nie może się poruszać ani być atakowany. Oczywiście jest to tylko przykład tego, co możesz zrobić z encjami niestandardowymi. Działa dla wielu innych mobów, o ile używasz odpowiednich nazw i kodu.

Z pomocą zmodyfikowanych bytów te specjalne moby i NPC mogą istnieć obok niezmienionych bytów. Możesz mieć statycznego Zombie w środku swojej Wioski tylko dla zabawy. Zwykłe zombie mogą nadal pojawiać się w świecie, pod warunkiem, że nie zastąpisz kodu.

Tworzenie profili gier

Profile GameProfile to zestaw wartości, które określają UUID graczy, skórki, datę logowania i tag gracza. Możesz modyfikować skórę gracza, zmieniając również jego GameProfile.

Modyfikację skórek można przeprowadzić po pobraniu GameProfile i wprowadzeniu kodu. Bez kodu nie będziesz w stanie go w ogóle modyfikować.

Modyfikowanie DataWatcherów

Nazwa może nie jest zbyt oczywista, ale DataWatchers to kod, który rejestruje stany podmiotów. Każdy stan ma swoją unikalną wartość, a wartość DataWatcher dowolnej jednostki zmieni się, jeśli zostanie wywołana efektem statusu. Jeśli na przykład Ghast zostanie podpalony lub trafiony miksturą, zmienią się jego wartości DataWatcher.

Dzięki tej wiedzy i narzędziom możesz zmienić stan dowolnego podmiotu. Możesz to połączyć z tworzeniem encji niestandardowych i nadawaniem im stanów. Latające pełzacze i niewidzialne szkielety są w zasięgu.

Istnieje wiele możliwości, które czekają na Ciebie. Oto strona ze wszystkimi wartościami przechowywanymi dla każdej jednostki.

Czy powinieneś używać NMS?

Ogólnie rzecz biorąc, nie używałbyś NMS do pracy na swoim serwerze. NMS nie jest kompatybilny z różnymi wersjami, co oznacza, że ​​kodujesz od nowa tylko dlatego, że twoja wersja Minecrafta jest nowsza. Spigot, Bukkit i CraftBukkit znacznie ułatwiają pracę na serwerze i nie musisz się nawet martwić o kompatybilność.

Chociaż istnieją metody przeciwdziałania temu problemowi, takie jak odbicie i używanie NMS na interfejsie, w porównaniu z interfejsami API trzech serwerów, jest to uważane za zawiłe i niepotrzebne.

NMS powinien być zarezerwowany tylko dla tych, którzy mają ponadprzeciętną wiedzę na temat kodowania z Bukkitem lub Spigotem. Jeśli jesteś początkującym, powinieneś trzymać się prostszego dostępnego oprogramowania.

NMS z pewnością pozwala na optymalizację i szybkość, a także większą swobodę eksperymentowania. Dlatego dzisiejsi eksperci nadal znają NMS, gdy pracują na swoich serwerach. Czasami robienie wszystkiego ręcznie to jedyna droga.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy używanie NMS jest niebezpieczne?

W niewłaściwych rękach może być niebezpieczny. Ponieważ NMS ma o wiele więcej możliwości i działa bezpośrednio z kodem źródłowym, niepoprawny kod może oznaczać koniec danych serwera lub odtwarzacza. Musisz być bardzo ostrożny podczas używania NMS do dostosowywania serwera.

Ponieważ nie jest kompatybilny z różnymi wersjami, nie jest to również warte zachodu, ponieważ tracisz czas na kodowanie wszystkiego od zera. Obejścia istnieją, ale nadal zajmują więcej czasu niż inne metody.

Zrobiłem nieśmiertelnego pnącza na naszym serwerze

Ponieważ informacje o NMS nie są łatwe do znalezienia i tylko eksperci powinni korzystać z NMS, zalecamy, abyś zapoznał się z nim, zanim zaczniesz korzystać z oprogramowania. Mimo to każdy, kto ma trochę wiedzy, może stworzyć zabawne moby na swoich serwerach Minecraft. Umiejętność korzystania z niego może otworzyć pewne możliwości, których nie mają inne interfejsy API.

Czy masz własny serwer Minecraft? Jaki jest twój ulubiony serwer? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.