Jak korzystać z podzielonego ekranu w Fortnite

Kooperacja na kanapie, czyli możliwość grania przez dwóch graczy na jednym ekranie, powraca do popularności. Mając to na uwadze, Epic Games dokonało ograniczonego ponownego uruchomienia funkcji podzielonego ekranu w swoim najpopularniejszym tytule, Fortnite.

W tym artykule pokażemy, jak korzystać z podzielonego ekranu w Fortnite, jeśli chcesz wypróbować ten interesujący tryb gry.

Ograniczenia podzielonego ekranu Fortnite

Obecnie Split Screen for Fortnite jest ograniczony do PS4 i Xbox One. Epic powiedział, że planuje włączyć tę funkcję na innych platformach, ale nie ma jeszcze pełnej aktualizacji. Ponadto podzielony ekran jest obecnie ograniczony do gry w parach i drużynach. Jeśli chcesz grać w innych trybach, nie możesz użyć podzielonego ekranu. Epic Games nie wspomniało również, czy planuje włączyć tę funkcję w trybie Ratowanie Świata.

Użytkownicy powinni również pamiętać, że jeśli używasz konsoli Xbox One do gry na podzielonym ekranie, co najmniej jeden z graczy musi mieć konto Xbox Live. Nie dotyczy to graczy korzystających z PS4, ponieważ żaden z nich nie musi logować się do PS Plus.

Kolejną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że granie na podzielonym ekranie najprawdopodobniej obniży twoją liczbę klatek na sekundę do około 30 klatek na sekundę, a może nawet niżej. Konsola obsługuje technicznie dwie gry naraz, więc można się tego spodziewać. Ponieważ Fortnite to trzecioosobowa gra akcji typu Battle Royale, może to być duża wada. Jeśli wszystko w porządku, czytaj dalej.

podzielony ekran w fortnite

Granie w Fortnite na podzielonym ekranie

Jeśli chcesz grać w Fortnite w trybie podzielonego ekranu, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim będziesz potrzebować dwóch kontrolerów i dwóch oddzielnych kont Fortnite, ale nie mogą to być konta gości. Konta gości nie będzie działać na podzielonym ekranie. Jeśli ktoś z was nie ma konta Epic Games, załóż je. Jest bezpłatny w witrynie Epic Games lub możesz to zrobić bezpośrednio ze swojej konsoli. Aby to zrobić na konsoli:

Na Xbox One:

 1. Wybierz ikonę Profil w lewym górnym rogu menu konsoli.
 2. Wybierz Dodaj nowy.
 3. Wybierz opcję Uzyskaj nowy adres e-mail z podanych opcji, a następnie naciśnij, aby potwierdzić.
 4. Wprowadź adres email. Nie należy używać adresów, które już należą do istniejącego konta.
 5. Wybierz i wprowadź Nazwę i Hasło.
 6. Wybierz nazwę użytkownika.
 7. Wybierz Zgadzam się na Warunki korzystania z usługi.
 8. Wróć do menu głównego, aby kontynuować grę na podzielonym ekranie.

Na PS4:

 1. Naciśnij przycisk Power na drugim kontrolerze, aby wyświetlić ekran Użytkownicy.
 2. Wybierz Przełącz użytkownika.
 3. Wybierz Nowy użytkownik.
 4. Wybierz swoją nazwę użytkownika i hasło.
 5. Potwierdź utworzenie użytkownika.
użyj podzielonego ekranu w fortnite

Jeśli oba kontrolery są prawidłowo podłączone, na dole ekranu powinien pojawić się komunikat z napisem P2 Log In (Hold). Użyj drugiego kontrolera, aby nacisnąć i przytrzymać odpowiedni przycisk. Powinno to być X dla PlayStation 4 i A dla Xbox One. Jeśli drugi kontroler nie zalogował się jeszcze na swoje konto Epic, zostanie poproszony o zalogowanie się teraz. Gdy się zalogują, zobaczysz obok siebie drugiego gracza w lobby.

Aby przełączać menu między graczami, możesz nacisnąć X na PS4 lub A na Xbox One. Dzięki temu każdy gracz może wybrać skórki, dostosować dane gracza i wybrać cel lądowania. Gdy wszystko jest ustawione, możesz wybrać tryb, albo w parach, albo w oddziałach, a następnie rozpocząć grę. Możesz teraz grać w Fortnite ze swoim kumplem w trybie podzielonego ekranu.

Tryb podzielonego ekranu podzieli ekran poziomo, z jednym graczem na górze, a drugim graczem na dole. Na razie nie ma możliwości dostosowania podzielonego ekranu do pionowego cięcia lub zmiany pozycji graczy. Gdy funkcja podzielonego ekranu wyjdzie z wersji beta, Epic może zdecydować się na dodanie innych opcji, ale do tego czasu jest to dostępne.

podzielony ekran w fortnite jak używać

Odrodzenie Couch Co-Op

Granie w Fortnite ze znajomymi to z pewnością wspaniałe doświadczenie, a wraz z ponownym uruchomieniem trybu podzielonego ekranu, kooperacja na kanapie może jeszcze raz odrodzić się. Może nie jest idealny, a na razie może być ograniczony, ale to świetny krok naprzód w grze kooperacyjnej.

Czy masz jakieś inne wskazówki lub porady dotyczące korzystania z podzielonego ekranu w Fortnite? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.