Jak korzystać z Netflix bez telewizora Smart TV

Netflix nadal zyskuje na popularności. Szacuje się, że 37% internautów subskrybuje jego usługę. Dzięki szerokiej gamie gatunków filmowych i seriali telewizyjnych dostępnych do przesyłania strumieniowego, Netflix nadal zdobywa coraz więcej pozytywnych recenzji od swoich subskrybentów.

Jak korzystać z Netflix bez telewizora Smart TV

Serwis Netflix można przesyłać strumieniowo za pośrednictwem telewizorów Smart TV, smartfonów, tabletów, laptopów, komputerów osobistych, konsol do gier i odtwarzaczy multimediów strumieniowych. Większość ludzi woli przesyłać strumieniowo filmy na swój telewizor, nawet jeśli nie masz inteligentnego telewizora, nadal możesz przesyłać strumieniowo Netflix za pomocą innych urządzeń z dostępem do Internetu.

Jest na to wiele sposobów. Możesz po prostu podłączyć laptopa do telewizora i przesyłać strumieniowo Netflix przez przeglądarkę internetową lub podłączyć telefon do telewizora. Aby uzyskać bardziej skomplikowaną konfigurację, możesz przesyłać strumieniowo Netflix na telewizor, jeśli masz odtwarzacz Blu-ray z obsługą Internetu lub inny komponent wideo, taki jak Roku.

W tym artykule wyjaśnimy niektóre z najłatwiejszych rozwiązań do oglądania Netflix bez Smart TV.

Podłączanie laptopa do telewizora przez HDMI

Możesz pobrać aplikację Netflix na laptopa lub skorzystać z przeglądarki internetowej, a następnie podłączyć ją do telewizora za pomocą kabla HDMI. Upewnij się, że masz w pobliżu dostępne gniazdko elektryczne, ponieważ Twój laptop będzie zużywał energię i musiałby pozostać włączony dłużej niż zwykle.

używaj netflixa bez smart tv

Upewnij się, że twój telewizor ma dostępne wejście HDMI, a twój laptop ma wyjście HDMI. Wszystkie nowsze telewizory i laptopy powinny to mieć. Jednak niektóre MacBooki tego nie robią, ale możesz uzyskać przejściówkę Mini Display Port lub Thunderbolt na HDMI.

Pomijając to, wykonaj następujące kroki:

 1. Podłącz telewizor i laptop za pomocą kabla HDMI.
 2. Zmień wejście wideo telewizora na HDMI. Zwykle możesz to zrobić za pomocą pilota, naciskając przycisk „Źródło” lub „Wejście”, aż znajdziesz HDMI. Jeśli ma więcej niż jedno wejście HDMI, upewnij się, że ustawiłeś je na właściwe – zwykle HDMI 1, HDMI 2 itd.
 3. Po pomyślnym połączeniu powinieneś zobaczyć wyświetlacz laptopa na ekranie telewizora.
 4. Uruchom Netflix w przeglądarce laptopa i rozpocznij transmisję strumieniową.

Jeśli dźwięk dochodzi z laptopa zamiast z telewizora lub jeśli w ogóle nic nie słyszysz, musisz zmienić źródło dźwięku w laptopie.

Na komputerze możesz:

 1. Rodzaj 'Zarządzaj urządzeniami audio’ na pasku wyszukiwania w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. Otworzyć Menu Zarządzaj urządzeniami audio.

  zarządzać urządzeniami audio

 3. Kliknij na Zakładka odtwarzania i kliknij dwukrotnie ikonę telewizora.

  Wyjście HDMI HDMI

Powinno to zmienić domyślne wyjście dźwięku do telewizora za pośrednictwem kabla HDMI.

Streamowanie Netflix przez odtwarzacze multimedialne

Różne znane odtwarzacze multimedialne, takie jak Roku, Apple TV i Google Chromecast, są zgodne z Netflix. Możesz ich także używać do przesyłania strumieniowego Netflix z telefonu na telewizor.

używaj netflixa bez smart tv

Streamuj Netflix przez Chromecast

Aby przesyłać strumieniowo Netflix za pomocą Chromecasta, powinieneś:

 1. Podłącz Chromecasta do telewizora i sieci Wi-Fi.
 2. Użyj telefonu, aby zalogować się do serwisu Netflix.
 3. Stuknij w Rzucać w prawym górnym rogu ekranu.
 4. Wybierz swojego Chromecasta z listy.
 5. Odtwarzaj wszystko, co chcesz, a Netflix powinien przesyłać strumieniowo na telewizor.

Streaming Netflix przez Apple TV

W zależności od wersji Apple TV istnieją dwa sposoby oglądania serwisu Netflix za pośrednictwem Apple TV. Apple TV 2 i 3 mają wbudowaną aplikację Netflix. Musisz więc tylko wybrać go z menu i zalogować się.

Jeśli masz Apple TV 4 lub Apple TV4k, wykonaj następujące czynności:

 1. Pobierz aplikację Netflix z App Store.
 2. Po zainstalowaniu uruchom aplikację Netflix i zaloguj się na swoje konto Netflix.
 3. Urządzenie jest teraz połączone z Twoim kontem Netflix i możesz rozpocząć przesyłanie strumieniowe.
//www.apple.com/apple-tv-4k/specs/

Streamuj Netflix na swoim telewizorze za pośrednictwem Roku

Korzystanie z Netflix na urządzeniu Roku jest łatwym zadaniem, powinieneś zobaczyć aplikację na ekranie głównym. Strona główna Roku

Jeśli nie widzisz aplikacji na swojej stronie głównej , postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dowiedzieć się, jak ją dodać.

 1. Przewiń w dół stronę główną Roku i wybierz Kanały strumieniowe. Menu Roku
 2. Następnie wybierz Filmy i telewizja z listy po lewej stronie ekranu. Strona kanałów strumieniowych Roku
 3. Wybierz ikonę Netflix z listy i wybierz Dodaj kanał. Strona Filmy i telewizja Roku
 4. Teraz wybierz Przejdź do kanału z listy dostępnych opcji. Aplikacja Roku Netflix

Otóż ​​to. Powinieneś być teraz w stanie oglądać swoje programy Netflix. Możesz nawet dodać kanał, odwiedzając stronę Roku i logując się na swoje konto. Po prostu dotknij Co oglądać menu, a następnie dotknij Sklep kanału i wpisz „Netflix„. Kliknij zainstalować a aplikacja Netflix zostanie automatycznie pobrana na Twoje urządzenie Roku.

Oglądanie Netflix na telewizorze za pomocą konsoli do gier

Netflix bez smart tv

Konsole do gier nowej generacji, takie jak PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One, są kompatybilne z Netflix. Jeśli więc masz jedną z tych konsol, możesz pobrać aplikację Netflix i przesyłać strumieniowo dowolną dostępną zawartość.

Na PlayStation wystarczy przejść do ekranu głównego i wybrać Telewizja i wideo. Następnie wybierz aplikację Netflix, która zostanie pobrana na konsolę.

W przypadku konsoli Xbox przejdź do sklepu Microsoft Store i wybierz Aplikacje. Znajdź Netflix i kliknij zainstalować. Następnie uruchom aplikację po zakończeniu.

Oglądaj Netflix na Androidzie lub iPhonie

Możesz wygodnie przesyłać strumieniowo swoje ulubione filmy i seriale z serwisu Netflix na swoim smartfonie.

 1. Pobierz aplikację Netflix ze sklepu Google Play lub Apple App Store.
 2. Po zainstalowaniu możesz zalogować się przy użyciu swojego konta Netflix i hasła.
 3. Możesz wtedy oglądać setki filmów bezpośrednio na swoim smartfonie lub tablecie.

Co zrobić, jeśli nie masz kabla HDMI

Jeśli wolisz oglądać Netflix na większym ekranie, zawsze możesz przesłać go na telewizor za pomocą adapterów multimedialnych, takich jak Chromecast. Era cyfrowa przynosi nam więcej technologii bezprzewodowych, a przesyłanie jest jedną z tych usług. Darmowy w użyciu i dostępny na większości urządzeń (konsole do gier, Chromecast itp.) Możesz z łatwością wykonać kopię lustrzaną ekranu laptopa lub smartfona bezpośrednio na urządzeniu, które jest już podłączone do telewizora.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć wszystkie zaangażowane urządzenia do tej samej sieci Wi-Fi i wybrać treści Netflix, które chcesz oglądać na większym ekranie. Kliknij ikonę Cast w prawym górnym rogu, a pojawi się lista. Wybierz jedno z urządzeń, a zawartość pojawi się na ekranie automatycznie.

Nie widzisz ikony przesyłania? Prawdopodobnie nie masz połączenia z Wi-Fi. Włącz i wyłącz Wi-Fi, wtedy powinieneś być gotowy.

Co robić, jeśli nie masz Internetu

Nawet w 2021 roku nie każdy ma internet. Na szczęście nadal możesz przesyłać strumieniowo Netflix na swój telewizor bez Internetu. Ale oto czego potrzebujesz:

 • Będziesz potrzebować połączenia kablowego HDMI ze smartfona lub laptopa do telewizora
 • W pewnym momencie będziesz potrzebować dostępu do Wi-Fi (restauracja, dom znajomych itp.)
 • Konto Netflix

Netflix umożliwia teraz swoim użytkownikom pobieranie treści z wyprzedzeniem i oglądanie ich później. Po prostu otwórz program lub film, który chcesz pobrać, i kliknij opcję, aby go pobrać. Może to trochę potrwać, w zależności od tego, co pobierasz, więc jeśli jesteś w kawiarni, poczuj się komfortowo.

Po pobraniu treści i przygotowaniu do pracy otwórz aplikację Netflix na swoim urządzeniu i dotknij opcji „Pobieranie”. Stąd możesz rozpocząć przesyłanie strumieniowe, nawet jeśli jesteś offline.

Często Zadawane Pytania

Skąd mam wiedzieć, czy mam telewizor Smart TV?

Wiedza, czy Twój telewizor obsługuje serwis Netflix, może znacznie poszerzyć horyzonty związane z rozrywką. Ale co zrobić, jeśli nie jesteś pewien, czy faktycznie masz Smart TV, czy nie?

Smart TV jest zwykle definiowany jako telewizor z dostępem do Internetu. W większości przypadków oznacza to po prostu aplikacje internetowe, takie jak Netflix. Jeśli nie masz pewności, czy Twój telewizor to Smart TV, najpierw spójrz na pilota. Zakładając, że masz oryginalnego pilota, powinieneś zobaczyć przycisk aplikacji (może nawet przycisk Netflix). Jeśli nie widzisz przycisku aplikacji, przejdź do menu telewizora i wyszukaj aplikacje tutaj.

Oczywiście, jeśli znasz numer modelu, wygoogluj go. Nie tylko uzyskasz informacje o swoim telewizorze, ale prawdopodobnie otrzymasz instrukcje, jak uzyskać dostęp do aplikacji Netflix, jeśli ją obsługuje.

Czy mogę oglądać Netflix na moim telewizorze, jeśli nie jest to Smart TV?

Jak wyjaśniliśmy powyżej, jeśli masz telewizor, który nie ma natywnych funkcji Netflix, nie masz pecha. Wszystko, czego potrzebujesz, to urządzenie, którego możesz używać z telewizorem, takie jak Chromecast, Roku, Firestick lub kabel HDMI.

Większość z tych urządzeń jest dość tania i można je odebrać w sklepie lub zamówić online. Oczywiście, jeśli masz konsolę do gier, taką jak Xbox lub PlayStation, z pewnością możesz na nich również korzystać z Netflix.