Jak używać telefonu jako głośnika do komputera lub laptopa?

Jesteś w trakcie ważnej pracy, do której potrzebujesz czystego dźwięku. Niestety, Twój głośnik komputerowy nie będzie już działał. A może jesteś w trakcie fascynującego filmu, a głośniki Twojego laptopa rezygnują z Ciebie.

Jak używać telefonu jako głośnika do komputera lub laptopa?

Więc co teraz robisz? Prawdopodobnie tego nie wiesz, ale możesz użyć telefonu z Androidem jako głośnika do komputera lub laptopa. Możesz nawet używać swojego iPhone'a jako głośnika za pomocą aplikacji innych firm.

Niezależnie od telefonu, w tym artykule omówimy, jak używać go jako głośnika do komputera.

Jak zamienić telefon z Androidem w głośnik za pomocą Wi-Fi?

Pobierając aplikację innej firmy i wykonując poniższe czynności, możesz ustawić swój telefon z Androidem jako głośnik laptopa lub komputera.

używaj telefonu jako głośnika do komputera lub laptopa

Krok pierwszy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać aplikację innej firmy, która pomoże Ci przekształcić telefon w głośnik. Dostępnych jest sporo aplikacji, w tym AudioRelay i SoundWire. Zalecamy skorzystanie z SoundWire. Możesz go pobrać ze sklepu Google Play. Jest to bezpłatna aplikacja i niezwykle wygodna w użyciu. Strona Sklepu Google Play SoundWire

Krok drugi

Po pobraniu SoundWire na telefon z Androidem musisz również pobrać wersję aplikacji na komputer. Możesz to zrobić, przechodząc do serwera SoundWire i pobierając spakowany plik. Musisz rozpakować plik i zainstalować aplikację na swoim komputerze.

Krok trzeci

Musisz się upewnić, że oba urządzenia są połączone z ta sama sieć Wi-Fi. To jest główny warunek wstępny, a ta metoda nie zadziała inaczej. Jeśli nie masz Wi-Fi, możesz użyć hotspotu telefonu, aby połączyć komputer stacjonarny lub laptop z Internetem.

Krok czwarty

Otwórz aplikację SoundWire na telefonie i serwer SoundWire na komputerze lub laptopie.

Krok piąty

Jeśli poprawnie wykonałeś wszystkie powyższe kroki, istnieje prawdopodobieństwo, że oba urządzenia połączą się natychmiast. Jeśli jednak z jakiegoś powodu tak się nie stanie, będziesz musiał ręcznie wprowadzić adres serwera. Możesz to zrobić, kopiując adres serwera z aplikacji na komputerze i wprowadzając go w telefonie.

Po wykonaniu tej czynności dotknij ikony SoundWire w telefonie. To wszystko, Twój telefon powinien teraz działać jako głośnik.

jak używać telefonu jako głośnika do komputera lub laptopa?

Jak zmienić telefon z Androidem w głośnik za pomocą połączenia USB?

Możesz także używać telefonu jako głośnika, podłączając telefon do komputera/laptopa za pomocą kabla USB. Aby ten proces działał, będziesz potrzebować Internetu, ale nie potrzebujesz sieci Wi-Fi. Dane komórkowe Twojego telefonu powinny wystarczyć.

Krok pierwszy

  • Podłącz telefon do laptopa lub komputera za pomocą kabla USB.
  • Następnie przejdź do Ustawienia opcja w telefonie. Widżet ustawień Androida
  • Następnie dotknij Sieć i Internet.

Krok drugi

  • Teraz dotknij Hotspot i tethering, może być również oznaczony jako .
  • Następnie wybierz Tethering przez USB. Ustawienia tetheringu na Androida

Krok trzeci

Ponownie otwórz aplikację SoundWire na telefonie i komputerze i wykonaj piąty krok wspomniany wcześniej w artykule. Twój telefon powinien teraz działać jako głośnik.

Co zrobić, jeśli masz iPhone'a?

Niestety, w Apple Store nie ma darmowych aplikacji, które na dłuższą metę pomogą przekształcić iPhone'a w głośnik do laptopa lub komputera. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko płaceniu, możesz użyć aplikacji o nazwie iSpeaker, ale jej jakości nie można niezależnie zweryfikować.

Jeśli jednak próbujesz krótkoterminowo używać iPhone'a jako głośnika dla komputera Mac lub iMac, jest dobra wiadomość. Dostępna jest bezpłatna aplikacja o nazwie Airfoil Satellite, która Ci w tym pomoże.

Krok pierwszy

Pobierz aplikację Airfoil Satellite na swojego iPhone'a. Będziesz musiał pobrać jego wersję towarzyszącą na Maca lub iMaca. Niestety, wersja macOS jest wersją próbną i pozwala tylko na dziesięć minut słuchania na sesję. Jeśli więc chcesz używać iPhone'a jako głośnika dłużej niż dziesięć minut na raz, ta metoda nie jest dla Ciebie.

Nie oznacza to, że dźwięk przestanie być przesyłany strumieniowo z telefonu po dziesięciu minutach, ale jakość dźwięku znacznie się pogorszy.

Krok drugi

Teraz musisz połączyć oba urządzenia. Musisz połączyć oba z tą samą siecią Wi-Fi, tak jak musisz to zrobić, jeśli masz telefon z Androidem.

Krok trzeci

Otwórz aplikację Airfoil Satellite zarówno na macOS, jak i na iPhonie. W aplikacji macOS Airfoil kliknij Głośniki. Teraz musisz wybrać nazwę swojego iPhone'a z listy. Oba urządzenia powinny być teraz połączone.

Krok czwarty

Musisz wykonać ten ostatni krok, ponieważ nadal musisz wybrać źródło dźwięku. Powinieneś ustawić swój iPhone jako urządzenie wyjściowe. Możesz to zrobić, klikając Źródło w lewym górnym rogu aplikacji macOS.

jak używać telefonu jako głośnika do komputera lub laptopa?

Krok piąty

Jeśli na przykład próbujesz odtworzyć coś za pomocą przeglądarki Safari, Twój Mac wyświetli komunikat z aplikacji macOS informujący, że musisz zainstalować Audio Capture Engine.

Kliknij Zainstaluj Asa.

Spowoduje to otwarcie kolejnego okna, które powie Ci, czym jest ACE i jak działa. Nawigacja jest dość prosta i powinieneś być w stanie ją zainstalować bez żadnych skrupułów.

Krok szósty

Teraz poszukaj urządzeń Airplay. Stuknij nazwę swojego iPhone'a w tym menu, a wszystko gotowe, aby zacząć używać iPhone'a jako głośnika dla komputera z systemem MacOS.

Miłego przesyłania strumieniowego dźwięku!

Mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny. Chociaż przesyłanie dźwięku z komputera do telefonu nie jest zbyt powszechne, można to zrobić. W przypadku Androida jest to bezpłatne i proste, podczas gdy sprawy są nieco bardziej skomplikowane w obozie iOS / macOS.

Czy udało Ci się przesłać dźwięk z laptopa lub komputera do telefonu? Czy napotkałeś po drodze jakieś problemy? Czekamy na kontakt z Państwem.