Jak używać myszy na urządzeniu z Androidem

Używanie palców do kontrolowania wszystkiego na smartfonie lub tablecie nie jest idealne dla wszystkich. Wysyłanie SMS-ów i przeglądanie zwykle nie stanowi problemu. Ale jeśli chcesz rysować, edytować i robić inne rzeczy, które wymagają precyzyjnej dokładności, używanie cyfr nie jest łatwe.

Podczas gdy młodzi użytkownicy smartfonów dorastali w erze touchpadów, wciąż jest wiele osób przyzwyczajonych do zaufanego zestawu klawiatury i myszy. A czego w tym nie kochać? Mysz zapewnia poziom kontroli, którego touchpady po prostu jeszcze nie nadrobiły.

Jeśli jesteś użytkownikiem urządzenia z Androidem, możesz używać myszy ze swoim urządzeniem. Oto kilka wskazówek i wskazówek, jak to zrobić.

Problemy z łącznością bezpośrednią

Jaki jest główny powód, dla którego nie możesz używać myszy po prostu podłączając ją do urządzenia z Androidem? Odpowiedź jest prosta – niekompatybilność.

Smartfony i tablety są wyposażone w porty micro-USB, ale standardowa mysz będzie wyposażona w pełnowymiarowe lub standardowe złącze USB, które pasuje do większości laptopów i komputerów.

Adaptery

Pierwszą rzeczą, którą możesz wypróbować, jest adapter USB OTG. OTG to skrót od On-the-Go i jest szczególnie przydatny dla osób często podróżujących, które przechowują cenne dane na swoich telefonach.

kabel otg

Ponieważ działa jako pomost między dwoma urządzeniami, adapter USB OTG będzie miał dwa końce. Jeden podłącza się do portu micro-USB urządzenia z Androidem, a drugi ma żeńskie złącze USB. Tutaj możesz podłączyć mysz lub klawiaturę.

Ale niestety nie wszystkie urządzenia obsługują ten sprzęt. Zanim kupisz adapter OTG, wygoogluj swój model telefonu i sprawdź, czy obsługuje połączenie.

Urządzenia peryferyjne obsługiwane przez niektóre urządzenia z systemem Android

Podłączając mysz przez OTG, możesz użyć kursora jako zamiennika cyfr i nawigować po interfejsie Androida, klikając zamiast stukać. Zazwyczaj nie ma czasu oczekiwania na zainstalowanie sterowników, a także prawdopodobnie nie musisz grzebać w katalogu głównym.

To samo dotyczy podłączenia klawiatury do telefonu za pomocą przejściówki. Jest to bardzo przydatne, jeśli lubisz pracować w drodze, ale nie lubisz nosić ze sobą dużego laptopa. Mała klawiatura może przyspieszyć Twoje słowo na minutę.

klawiatura do urządzenia z systemem Android

Co ciekawe, po podłączeniu myszy lub klawiatury do urządzenia z Androidem nadal możesz używać palca i touchpada, jeśli chcesz. Na marginesie, niektóre gamepady i kontrolery mogą być również używane do nawigacji po interfejsie Androida, nawet poza aplikacjami do gier.

Jak nawiązać połączenie

Kroki polegające na nawiązaniu prawidłowego i działającego połączenia za pomocą adaptera OTG są proste:

  1. Podłącz OTG do urządzenia z Androidem
  2. Podłącz mysz/klawiaturę/kontroler
  3. Poczekaj na powiadomienie „wykryto nowy sprzęt”
  4. Zacznij korzystać z urządzenia

Możesz stwierdzić, że Twoja mysz działa, jeśli na ekranie pojawi się wskaźnik. W przypadku klawiatur i kontrolerów będziesz musiał nacisnąć kilka przycisków, aby dowiedzieć się, czy wszystko jest w porządku z połączeniem.

A co z aplikacjami?

Jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje bezpośredniego połączenia przez adapter USB OTG, nadal może być trochę nadziei.

Możesz użyć aplikacji takiej jak DeskDock, która jest dostępna w sklepie Google Play. Aplikacja jest dostępna zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej. Jeśli chcesz z niego korzystać za darmo, nie będziesz mógł używać klawiatury razem z myszą.

stacja dokująca

Ale ta aplikacja nie robi dokładnie tego, co robi połączenie OTG. Zamiast tego DeskDock umożliwia korzystanie z komputera i jego urządzeń peryferyjnych do kontrolowania różnych aplikacji i interfejsów na urządzeniu z Androidem. Oznacza to, że nie będziesz mógł z niego korzystać podczas podróży.

Korzystanie z aplikacji wymaga dokładnego zrozumienia samouczka konfiguracji i jest ograniczone pod względem użytkowania. Z drugiej strony ta aplikacja nie wymaga dostępu do roota.

Nie zapomnij zmniejszyć bałaganu

Jeśli planujesz edycję w locie do pracy lub swojego pasjonującego projektu, spróbuj mieć przy sobie bezprzewodową mysz. Obecnie adaptery do bezprzewodowych urządzeń peryferyjnych są wielkości paznokcia lub mniejsze. Konfiguracja połączenia Bluetooth to wygodny wybór, ponieważ nie musisz się martwić o noszenie ze sobą kabli, dużych urządzeń peryferyjnych i kontrolerów.

Na koniec wiele adapterów OTG ma zainstalowaną funkcję czytnika kart microSD. Dzięki temu możesz oglądać filmy na smartfonie lub tablecie bez negatywnego wpływu na przestrzeń dyskową, więc dobrze jest mieć ją cały czas pod ręką.