Jak korzystać z Life360 bez numeru telefonu

Life360 to całkiem interesująca aplikacja. Umożliwia śledzenie dzieci, starszych rodziców lub innych członków rodziny. Rejestracja i korzystanie z Life360 jest łatwe i proste. Możesz go błyskawicznie skonfigurować na swoim telefonie i telefonach członków rodziny.

Jak korzystać z Life360 bez numeru telefonu

Niestety nie możesz korzystać z Life360 bez numeru telefonu. Strona rejestracji informuje, że musisz mieć adres e-mail i numer telefonu. Nie potrzebujesz żadnego wymyślnego planu na ten numer, a musi to być numer, którego aktywnie używasz. Oczywiście mamy dla Ciebie obejście!

Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe instrukcje konfiguracji i użytkowania Life360.

Co robić, gdy nie masz numeru telefonu

Więc najpierw zaczniemy od małego zastrzeżenia, Life360 ma towarzyszyć Ci wszędzie. Zasadniczo jest przeznaczony do telefonu komórkowego. Ale może być konieczne monitorowanie lokalizacji innej osoby podczas korzystania z Wi-Fi bez połączenia komórkowego. Jeśli tak jest, zapewniamy Ci ochronę.

Jeśli chcesz korzystać z Life360 bez numeru telefonu, jedyną opcją jest Google Voice. Jest to usługa bezpłatna dla każdego, kto ma konto Gmail (które jest również bezpłatne). Do rejestracji będziesz także potrzebować urządzenia mobilnego. Następnie możesz zalogować się na komputerze.

Aby zarejestrować się w Life360 bez tradycyjnego numeru telefonu, wykonaj następujące kroki:

Krok 1

Utwórz konto Gmail, jeśli jeszcze go nie masz. Pamiętaj, że musisz zachować dostęp do tego, aby uzyskać dostęp do Life360.

Krok 2

Utwórz konto Google Voice przy użyciu konta Gmail.

Krok 3

Utwórz nowe konto Life360, używając swojego numeru Google Voice. Otrzymasz wiadomość tekstową z linkiem do pobrania aplikacji. Tutaj potrzebujesz urządzenia mobilnego. Aby ukończyć początkową konfigurację, musisz przynajmniej pobrać aplikację na urządzenie mobilne. Ale Google Voice umożliwia odbieranie kodów weryfikacyjnych SMS-em.

Krok 4

Przejdź do komputera (lub kontynuuj korzystanie z urządzenia mobilnego przez Wi-Fi) i zaloguj się przy użyciu adresu e-mail i hasła utworzonego w kroku 3.

Chociaż może się to wydawać bardzo pracochłonne, w rzeczywistości jest to naprawdę proste. Konto Google Voice i Gmail są i tak przydatne, więc wykonanie powyższych kroków przyniesie korzyści wykraczające poza samo korzystanie z Life360. Po utworzeniu konta Life360 z numerem Google Voice możesz monitorować działania osób w swoim kręgu bez konieczności płacenia rachunku telefonicznego.

Jeśli nadal jesteś nowym użytkownikiem Life360, poniżej zamieściliśmy więcej informacji na temat procesu rejestracji.

Przewodnik rejestracji Life360

Rejestracja w Life360 jest bardzo intuicyjna. Wersja internetowa jest nieco ograniczona i nawet programiści twierdzą, że warto korzystać z aplikacji mobilnej. Są one dostępne bezpłatnie w Google Play Store i Apple App Store.

Aplikacja działa na urządzeniach iPad, iPod Touch i iPhone z systemem iOS 11.0 lub nowszym. Na tabletach i telefonach z Androidem musisz mieć system Android 6.0 lub dowolną jego wersję wyższą. Pamiętaj, że Life360 działa znacznie lepiej na smartfonach niż na innych urządzeniach.

Aby przeprowadzić konfigurację, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie telefonu. Jeśli wolisz, możesz skorzystać z internetowej strony rejestracji do Life360. Proces rejestracji jest dość prosty. Musisz podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i hasło (jak widać na poniższym obrazku).

rejestracja life360

Rejestracja w wersji mobilnej jest prawie taka sama, ale możesz również dodać zdjęcie profilowe (nie jest to konieczne).

Jak działa Life360

Po utworzeniu nowego konta aplikacja poprosi o utworzenie mapy. Ta mapa wyświetli Twoją aktualną lokalizację, a także członków Twojej rodziny, gdy dołączą do Twojego kręgu w aplikacji. Aby ją utworzyć, wybierz Utwórz nową mapę, a następnie pozwól aplikacji Cię zlokalizować i potwierdź.

Zgadłeś, Life360 używa GPS w Twoim urządzeniu, aby zlokalizować wszystkich w Twoim kręgu. Upewnij się, że aplikacja ma dostęp do GPS. Będziesz otrzymywać aktualne informacje o miejscu pobytu Twojej rodziny, co jest bezcenne. Aplikacja ma zaawansowaną technologię śledzenia, dzięki której jest tak świetna.

Możesz zdecydować się na wersję premium, aby uzyskać dodatkowe korzyści, ale nie musisz. Jedną z zalet jest dodatkowa ochrona kierowcy, która jest bardzo przydatna dla nastolatków i starszych kierowców. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz zezwolić Life360 na dostęp do swojego telefonu (rozmowy).

Na koniec musisz dać aplikacji dostęp do Internetu, ponieważ w ten sposób uzyskasz informacje o lokalizacji swojej rodziny za pośrednictwem aplikacji.

Funkcje Life360

Po utworzeniu konta Life360 otrzymasz kod. Użyj tego kodu, aby zaprosić członków rodziny do swojego kręgu. Jeśli chcesz, możesz mieć wiele kręgów, ale najlepiej jest mieć wszystkich na tej samej stronie.

Następnie możesz dodać kontakty alarmowe za ich zgodą. W ten sposób możesz wysyłać prośby o pomoc do swoich kontaktów alarmowych. Oto jak:

  1. Uruchom aplikację Life360.
  2. Dotknij menu hamburgerów u góry ekranu.
  3. Wybierz Alert pomocy.
  4. Wybierz kontakt alarmowy.

Powiadomienia alarmowe są prawdopodobnie najbardziej przydatnym narzędziem dostępnym w aplikacji Life360, obok możliwości śledzenia. Możesz szybko poinformować członków rodziny o nagłych wypadkach i jak najszybciej uzyskać pomoc.

Miejsca

Kolejną świetną funkcją tej aplikacji są Miejsca. Umożliwia dodawanie lokalizacji do kręgu rodzinnego. Mogą to być kluczowe lokalizacje, takie jak szkoła Twojego dziecka, miejsce pracy, dom seniora itp. Oto jak dodać miejsce w Life360:

  1. Otwórz aplikację Life360.
  2. Uruchom menu główne (ikona hamburgera).
  3. Wybierz Miejsca, a następnie Dodaj miejsce.
  4. Dodaj adres miejsca i nazwij je.
  5. Zapraszam do edycji obszaru Miejsce.
  6. Potwierdź zmiany za pomocą Zapisz. To nowe miejsce pojawi się na mapie Life360.

Jak wspomniano wcześniej, Twoja lokalizacja domu również będzie widoczna na mapie. Możesz nawet dodać alerty, gdy jeden z członków Twojej rodziny pojawi się w określonej witrynie. Alerty są przydatne z wielu powodów, np. informują o powrocie dzieci ze szkoły.

Aplikacja life360

Często Zadawane Pytania

Zamieściliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

Life360 mówi, że mój numer telefonu jest już w użyciu. Co ja robię?

Jednym z powszechnych problemów, z jakimi spotyka się wielu użytkowników, jest to, że ktoś inny już używał ich numeru telefonu. Najczęściej dzieje się tak dlatego, że poprzedni użytkownik, ponieważ poprzedni właściciel numeru telefonu, nie usunął swojego konta Life360.

Jest to jednak w porządku, ponieważ Life360 bardzo ułatwia uzyskanie numeru telefonu i założenie nowego konta. Musisz odwiedzić tę stronę internetową i wpisać swój numer. Life360 wyśle ​​Ci kod weryfikacyjny w wiadomości tekstowej, aby potwierdzić Twoją tożsamość. Po weryfikacji możesz utworzyć własne konto, używając swojego numeru telefonu.

Jak zmienić numer telefonu?

Jeśli zmieniłeś numer telefonu, musisz jak najszybciej zaktualizować go w Life360. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć aplikację Life360 i dotknąć „Ustawienia”. Tutaj możesz dotknąć „Konto”. Stuknij swoje imię i nazwisko u góry strony i edytuj swój numer telefonu.

Czy mogę usunąć swój numer telefonu?

Niestety nie. Możesz tylko edytować swój obecny numer telefonu i zaktualizować go o nowy.

Bądź bezpieczny z Life360

Life360 ma wiele do zaoferowania, więc wykorzystaj go jak najlepiej. Aplikacja ma natywne narzędzie do przesyłania wiadomości, ale prawdopodobnie będziesz trzymać się preferowanych sposobów przesyłania wiadomości (WhatsApp, Skype, Messenger itp.). Life360 na to pozwala, co jest fajne.

Istnieje wiele innych funkcji, które możesz poznać, gdy uczysz się poruszać się po aplikacji. Jedną z nich są listy, które umożliwiają łatwe tworzenie list zakupów, przypomnień itp. Premium Life360 jest odpowiedni dla kierowców i bezpieczeństwa na drodze.

Jak do tej pory podoba ci się Life360? Czy twoje dzieci na to narzekają? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.