Jak korzystać z iPhone'a bez karty SIM

Smartfon i karta SIM wydają się całkiem nierozłącznym duetem, ale czasami nie musi tak być. Ale dlaczego miałbyś używać swojego iPhone'a bez karty SIM? Cóż, karta SIM zwykle wymaga dostawcy sieci, planu transmisji danych, minut i wiadomości tekstowych. Oznacza to zawarcie umowy. Ale jeśli nie masz nic przeciwko temu, co możesz zrobić z iPhonem, używając tylko Wi-Fi, nie potrzebujesz tego. A może po prostu chcesz trzymać kartę SIM z dala od małych dzieci szybkimi palcami!

Jak korzystać z iPhone'a bez karty SIM

Brak karty – nie ma problemu

Jeśli masz jeden z nowszych modeli iPhone'a, który działa w systemie iOS 11.4 lub nowszym, to znaczy. Jeśli tak, to jak korzystać z iPhone'a bez karty SIM, nie stanowi problemu. Ostatnie aktualizacje oprogramowania całkowicie wyeliminowały konieczność posiadania karty SIM, aby Twój iPhone działał. Po włożeniu pustej tacy karty SIM do iPhone'a rozpocznie się aktywacja.

Możesz wybrać preferowany język i połączyć się z siecią Wi-Fi (gdzie wcześniej aktywacja nie powiedzie się bez karty SIM). Teraz, po kilku minutach, wszystko się powiodło i możesz przejść przez wszystkie zwykłe ustawienia, takie jak ochrona hasłem i konfiguracja Siri.

iPhone'y

Brak karty – rodzaj problemu

Ale jak korzystać z iPhone'a bez karty sim, gdy nie posiadasz modelu z systemem operacyjnym obsługującym taką swobodę? Możliwe, że właśnie dostałeś rękę swojego brata i chcesz posłuchać muzyki. Nie martw się, są opcje. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Użyj do iTunes

Przejdź do najbardziej zaufanego źródła i uzyskaj dostęp do iTunes z komputera. Apple jest właścicielem iTunes, a jego podstawową funkcją jest zarządzanie iPhonem i innymi urządzeniami z systemem iOS. To najszybszy, najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób aktywacji iPhone'a bez karty SIM. Po podłączeniu telefonu do komputera wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Krok 1

Upewnij się, że pobierasz najnowszą wersję iTunes dostępną ze strony Apple na swój komputer. Pomoże to uniknąć komplikacji i sprawi, że proces będzie przebiegał sprawnie.

Krok 2

Użyj kabla USB, aby podłączyć iPhone'a do komputera.

Krok 3

Zauważysz, że iTunes uruchomił się automatycznie i jest w stanie wykryć Twój iPhone. Kontynuuj i wybierz „Ustaw jako nowy iPhone”.

iTunes

kontyntynuj

Krok 4

Po kliknięciu "Kontynuuj" zostaniesz przekierowany do ekranu "Synchronizuj z iTunes". Następnie kliknij „Rozpocznij”, a następnie „Synchronizuj” i poczekaj, aż proces się zakończy. Po zakończeniu wszystkiego odłącz iPhone'a od komputera i ręcznie zakończ konfigurację.

Pożyczyć to

Ta metoda technicznie obejmuje kartę SIM, ale ostatecznie możesz korzystać z iPhone'a bez niej. Jeśli zrezygnowałeś z abonamentu operatora sieci, ale nadal chcesz aktywować iPhone'a, możesz poprosić znajomego lub członka rodziny o pomoc. Musiałyby chwilowo wyjąć kartę SIM i powierzyć ją w Twoje ostrożne ręce. Następnie wkładasz kartę SIM i przechodzisz przez proces konfigurowania wszystkiego. Pamiętaj, że najważniejszą częścią jest połączenie z Wi-Fi, a następnie poczekanie, aż telefon się aktywuje. Następnie oddaj swojemu przyjacielowi lub bliskiej osobie jego kartę SIM, aby mógł nadal z niej korzystać. Nie będziesz mieć opcji rozmów telefonicznych, ale możesz w tym celu użyć aplikacji takich jak Skype i WhatsApp.

karty sim

Trudna droga

Być może słyszałeś o określeniu „jailbreaking twojego telefonu”. Jak zapewne wiesz, jest to ostateczność i powinno być używane tylko na starych iPhone'ach, które są zablokowane przez operatorów. Pamiętaj, że jeśli spróbujesz tego, unieważni to gwarancję telefonu, ponieważ manipulujesz wewnętrznym oprogramowaniem iPhone'a.

Możesz to zrobić

Jak więc korzystać z iPhone'a bez karty SIM? Wspaniałą wiadomością jest to, że można to zrobić! Co więcej, możesz to naprawić samodzielnie, jeśli masz starszy telefon. Alternatywnie zakup nowego iPhone'a całkowicie rozwiązuje problem. Na przykład następnym razem, gdy będziesz chciał wyjechać za granicę, ale nie chcesz bawić się pomysłem międzynarodowych danych i planów taryfowych, po prostu zostaw kartę SIM w domu i gotowe. Podobnie, jeśli pełna cena nowego iPhone'a brzmi bardziej atrakcyjnie niż zawarcie umowy z operatorem komórkowym, nie musisz się martwić, co zrobić z aktywacją karty SIM.

Daj nam znać, co myślisz o kartach SIM i aktywacji iPhone'a w sekcji komentarzy poniżej.