Jak korzystać z pamięci iCloud zamiast pamięci iPhone'a?

Mogę prawdopodobnie powiedzieć, że większość z nas ucierpiała z powodu irytacji, jaką jest monit „Za mało miejsca” dostarczony nam dzięki uprzejmości naszych iPhone'ów lub innych urządzeń z systemem iOS. Idziesz zrobić zdjęcie lub nagrać film, a twój ukochany kumpel kieszonkowy i narzędzie do modelowania wyrzucają wielkiego tłuszczu ODMÓWIONO.

Jak korzystać z pamięci iCloud zamiast pamięci iPhone'a?

Zirytowany może być zbyt miękkim słowem. Być może bardziej odpowiednie jest jawne pogorszenie. Co gorsza, idziesz i sprawdzasz swój iCloud tylko po to, by zdać sobie sprawę, że prawie nic w nim nie ma.

Jak to jest możliwe?

Cóż, przyjacielu, mam dla ciebie samouczek.

Korzystanie z biblioteki zdjęć iCloud

Możesz natychmiast zwolnić potrzebne miejsce na dysku, używając Biblioteka zdjęć iCloud bezpośrednio z Twojego iPhone'a. Biblioteka zdjęć iCloud wykorzystuje pamięć masową iCloud, dzięki czemu Twoje filmy i zdjęcia pozostają aktualne na wszystkich urządzeniach z systemem iOS. Pozwala to na mniej irytacji, gdy musisz po prostu zrobić te wspaniałe zdjęcia krajobrazu i selfie w tej chwili. Aby to działało skutecznie, musisz upewnić się, że masz obecnie wystarczającą ilość miejsca do przechowywania w iCloud. Pamiętaj też, że wszystkie zdjęcia, które były przesyłane strumieniowo, można oglądać tylko online.

Biblioteka zdjęć iCloud ma tendencję do przechowywania najnowszych i najczęściej oglądanych zdjęć. Jeśli masz wystarczającą ilość miejsca do przechowywania, biblioteka zdjęć iCloud często wypełnia ją dodatkowymi zdjęciami przechowywanymi lokalnie. Starsze zdjęcia mogą zostać usunięte bez Twojej wiedzy, aby zwolnić więcej miejsca.

Aby włączyć bibliotekę zdjęć iCloud na iPhonie:

 1. Zlokalizuj i otwórz Ustawienia .
 2. Wyszukaj i dotknij Zdjęcia . W przypadku starszych wersji iOS może być konieczne poszukanie Aparat i zdjęcia .
 3. Przełącz „Bibliotekę zdjęć iCloud” na WŁ, co zostanie wskazane przez zmianę koloru na zielono.

 4. „Optymalizuj pamięć iPhone'a” powinno być zaznaczone. Jeśli tak nie jest, dotknij, aby go włączyć.

Po włączeniu opcji „Optymalizuj pamięć iPhone'a” Twoje oryginalne zdjęcia i filmy zostaną zastąpione wersjami o rozmiarze urządzenia, aby automatycznie zwolnić miejsce, gdy jest ono potrzebne. Wersje w pełnej rozdzielczości będą bezpiecznie przechowywane w iCloud. W zależności od liczby zdjęć ukończenie procesu przesyłania w bibliotece zdjęć iCloud może zająć dużo czasu.

Zarządzaj pamięcią

Wszystkie początkowe konta iCloud mają 5 GB darmowego miejsca. Jest to więcej niż wystarczające dla tych, którzy oszczędnie korzystają z iPhone'a. W przypadku większości osób z iPhonem i aspiracjami, by zostać modelką na Instagramie, prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej miejsca. Najniższy plan zaczyna się od 0,99 USD miesięcznie za 50 GB przestrzeni dyskowej i od tego momentu rośnie. Jeśli masz na to ochotę, możesz podzielić się większymi planami przechowywania z rodziną.

Bez wystarczającej ilości miejsca w iCloud Twoje urządzenie nie będzie w stanie wykonać kopii zapasowej niczego w iCloud. To zawiera:

 • Nowe zdjęcia i filmy
 • Dysk iCloud
 • Dodatkowe aplikacje iCloud

Twoje wiadomości tekstowe nie zostaną zapisane lub pozostaną aktualne i nie będziesz mógł wysyłać wiadomości e-mail przy użyciu adresu iCloud. W tym momencie będziesz musiał wydać trochę miesięcznej gotówki lub zacząć usuwać niechciane przedmioty.

Wyświetl dostępną przestrzeń

Przed podjęciem jakichkolwiek ważnych decyzji powinieneś sprawdzić, ile dokładnie miejsca jest jeszcze dostępne na Twoim iPhonie. Aby to zrobić:

iOS 10.3+
 • Zmierzać do Ustawienia i dotknij swojego imienia (pod spodem powinien być napis „Apple ID, iCloud, iTunes i App Store”). Stuknij w iCloud >Zarządzaj pamięcią (lub pamięcią iCloud) .

iOS 10.2 lub starszy
 • Przejdź do Ustawień i zlokalizuj iCloud. Stuknij w Pamięć.

Dla tych, którym łatwiej jest robić te rzeczy na swoim komputerze:

Użytkownicy komputerów Mac
 • Kliknij, aby otworzyć jabłko menu i wybierz Preferencje systemu . Znajdź i kliknij iCloud a następnie kliknij Zarządzanie .

Użytkownicy komputerów PC może po prostu otworzyć iCloud dla Windows.

Aktualizacja planu

Jeśli jesteś zmęczony wszystkimi bólami głowy i chcesz uniknąć przerażających okien dialogowych „Za mało miejsca” lub „Magazyn iCloud jest pełny”, możesz dodać nieco więcej miejsca do swojego miejsca w iCloud. Aby to zrobić:

 1. Przejdź do Ustawień i dotknij swojego imienia (pod spodem powinien znajdować się napis „Apple ID, iCloud, iTunes i App Store”). Stuknij w iCloud> Zarządzaj pamięcią (lub iCloud Storage).
 2. Wybierz „Zmień plan przechowywania”.
 3. Spośród dostępnych planów wybierz plan przechowywania, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
 4. Po wybraniu dotknij Kup.
 5. Możesz zostać poproszony o zalogowanie się przy użyciu swojego Apple ID w celu potwierdzenia zakupu. Jeśli tak, być może najpierw trzeba się zalogować, a następnie wybrać plan. Zakończ, stukając Kup.

Usuwanie starszych elementów

Jeśli potrzebujesz tylko trochę wolnego miejsca, zawsze możesz usunąć starsze treści, takie jak:

 • Kopie zapasowe iCloud
 • Zdjęcia i filmy, których już nie warto przechowywać
 • Pliki, poczta i wiadomości tekstowe

Wszystkie ostatnio usunięte elementy mają 30-dniowy okres przywracania, zanim zostaną utracone na zawsze. Jeśli jednak przekroczysz swoje miejsce w iCloud, ostatnie zdjęcia automatycznie zastąpią starsze, usuwając ostatnio usunięte zdjęcia o wiele szybciej. Jeśli martwisz się usuwaniem rzeczy, aby zwolnić miejsce, zawsze możesz zarchiwizować stare informacje, aby uspokoić swój umysł.

Aby usunąć zdjęcia z iPhone'a lub innego urządzenia iOS:

 1. Otworzyć Zdjęcia i wybierz zakładkę „Zdjęcia”, znajdującą się u dołu ekranu.
 2. Kliknij zdjęcie, które chcesz usunąć, lub, jeśli chcesz usunąć wiele zdjęć, dotknij „Wybierz” w prawym górnym rogu ekranu. Tutaj możesz zaznaczyć wszystkie zdjęcia do usunięcia.
 3. Stuknij w Śmieci ikonę, aby usunąć wybrane zdjęcia.

Zarządzanie iCloud

Podczas tworzenia kopii zapasowej telefonu iPhone na iCloud wszystkie najważniejsze informacje są automatycznie przesyłane. Obejmuje to wszystkie Twoje dokumenty, zdjęcia i filmy. Jeśli wolisz zaoszczędzić miejsce i zmniejszyć zajmowaną przestrzeń, możesz zmniejszyć rozmiar swojego Kopia zapasowa iCloud wyłączając aplikacje, których nie chcesz tworzyć kopii zapasowych.

Wybieranie aplikacji do tworzenia kopii zapasowych

Większość aplikacji na iOS automatycznie tworzy kopie zapasowe w iCloud po początkowej instalacji. Możesz zrezygnować z tego poprzez:

iOS 10.3+

 1. Zmierzać do Ustawienia i dotknij swojego imienia (pod spodem powinien być napis „Apple ID, iCloud, iTunes i App Store”). Stuknij w iCloud >Zarządzaj pamięcią (lub pamięcią iCloud) .
 2. Uzyskiwać Kopie zapasowe i wybierz używane urządzenie.
 3. W sekcji "Wybierz dane do utworzenia kopii zapasowej" wyłącz aplikacje, których nie chcesz tworzyć kopii zapasowej.
 4. Wybierz „Wyłącz i usuń”, gdy zostanie wyświetlony po każdym przełączeniu. Aby usunąć wszystkie kopie zapasowe, wybierz „Usuń kopię zapasową” znajdującą się na dole ekranu.

iOS 10.2 lub starszy

 1. Iść do Ustawienia i dotknij Ogólny , następnie Przechowywanie i korzystanie z iCloud .
 2. Pod iCloud , dotknij Zarządzaj pamięcią .
 3. Wybierz używane urządzenie.
 4. Wybierz „Wyłącz i usuń”, gdy zostanie wyświetlony po każdym przełączeniu. Aby usunąć wszystkie kopie zapasowe, wybierz „Usuń kopię zapasową” znajdującą się na dole ekranu.

Po potwierdzeniu każdej wybranej aplikacji tworzenie kopii zapasowej zostanie przerwane, a wszystkie informacje przechowywane w iCloud zostaną usunięte. Masz 180 dni od momentu wyłączenia, aby przywrócić to, co zostało utracone.

Zarządzaj wiadomościami i pocztą

Usuwając wiadomości e-mail, możesz zwolnić miejsce w iCloud ze swojego konta e-mail iCloud. Możesz także przenieść dowolne wiadomości e-mail z iPhone'a lub innych urządzeń z systemem iOS na komputer Mac lub PC, co nie będzie wliczane do Twojego miejsca w iCloud.

Aby usunąć e-maile i zwolnić miejsce w systemie iOS 11:

 1. Otwórz swoje Poczta aplikacja.
 2. Lekko naciśnij, aby podświetlić wiadomość. Będziesz wiedział, że zostało to zrobione poprawnie, gdy po lewej stronie wiadomości pojawi się zaznaczony kółkiem. W tym momencie możesz wybrać wszystkie wiadomości, które chcesz usunąć. Jeśli okaże się to dla ciebie trudne (niech to szlag trafi), możesz usunąć każdą wiadomość pojedynczo, otwierając je i wybierając Śmieci ikonę u góry ekranu.
 3. Teraz dotknij, aby otworzyć swój Śmieci teczka. Aby się tam dostać, kliknij Menu ikonę w lewym górnym rogu i przewiń, aż znajdziesz.
 4. Możesz usunąć wiadomości pojedynczo lub zaakceptować monit u góry ekranu oznaczony jako OPRÓŻNIJ KOSZ TERAZ aby usunąć wszystkie elementy w folderze.

Usuń załączniki i teksty

Wszystkie wiadomości tekstowe i zawarte w nich załączniki są wysyłane do pamięci iCloud. Zapewnij więcej miejsca, usuwając teksty i załączniki, które nie są już potrzebne.

Aby to zrobić:

 1. Otwórz Wiadomości aplikacji i wybierz rozmowę.
 2. Lekko naciśnij dymek czatu lub załącznik, który chcesz usunąć.
 3. Z dostępnych opcji, które się pojawią, wybierz Jeszcze… Powinno to rozwinąć wyskakujące okienko, a teraz po lewej stronie wiadomości lub załącznika pojawi się niebieski znacznik wyboru.
 4. W lewym dolnym rogu ekranu dotknij ikony Kosza, aby usunąć wybrane wiadomości lub załączniki.

Jeśli wolisz pominąć próbę znalezienia określonej wiadomości lub załącznika do usunięcia i po prostu chcesz usunąć całą rozmowę:

 1. Otwórz Wiadomości aplikacja.
 2. Na tym ekranie przesuń w lewo rozmowę, którą chcesz usunąć, i dotknij Kasować .
 3. Potwierdź ponownie, dotykając Kasować ponownie po wyświetleniu monitu.

Aby usunąć wiele wątków jednocześnie:

 1. Otworzyć Wiadomości aplikacji i dotknij Edytuj w lewym górnym rogu.
 2. Wybierz każdą rozmowę do usunięcia, dotykając kręgu znajdującego się po lewej stronie.
 3. Uderzyć Kasować znajduje się w prawym dolnym rogu.

Dysk iCloud

Ostatecznym rozwiązaniem firmy Apple do zarządzania dokumentami i plikami jest Dysk iCloud . Każdy, kto ma konto iCloud, ma dostęp do iCloud Drive. Dysk iCloud działa w parze z Pliki i może pomóc w przechowywaniu plików i dokumentów aplikacji innych firm, takich jak OneDrive i Dysk Google.

Ustawić

Gdy po raz pierwszy zaczniesz konfigurować iPhone'a, możesz również skonfigurować iCloud Drive. Dla tych, którzy wybrali tak nie musisz się o nic martwić i możesz przejść przez kolejne kroki.

 1. Jeśli wybrałeś Nie , aby teraz włączyć iCloud Drive:

  Zmierzać do Ustawienia i dotknij swojego imienia (pod spodem powinien być napis „Apple ID, iCloud, iTunes i App Store”).

 2. Stuknij w iCloud .
 3. Przewiń, aby zlokalizować Dysk iCloud i włącz go.

Usuwanie dokumentów i plików

Łatwo usuwaj pliki i zwalniaj trochę miejsca poprzez:

 1. Uruchomienie Pliki aplikacja.
 2. Stuknij Przeglądaj na dole ekranu.
 3. Otwórz Dysk iCloud pod sekcją oznaczoną „Lokalizacje”
 4. Otwórz wybrany folder i dotknij "Wybierz" znajdującego się w prawym górnym rogu.
 5. Zaznacz każdy plik, który chcesz usunąć i dotknij Kasować znajduje się w prawym dolnym rogu.

Nie otrzymasz potwierdzenia. Po usunięciu pliki można odzyskać tylko za pomocą „Ostatnio usunięte”.

W przypadku osób korzystających z ograniczonego planu i chcących oszczędzać dane komórkowe, możesz uniemożliwić aplikacji Pliki zużywanie większej ilości danych, niż jest to konieczne. Aby to zrobić:

 1. Uruchom swój Ustawienia aplikację i dotknij „Komórkowa”.
 2. Pod sekcją oznaczoną „Dane komórkowe” zlokalizuj i wyłącz Pliki aplikacja.

Gwarantuje to, że iCloud Drive nie zużywa żadnych danych komórkowych, oszczędzając w ten sposób pieniądze. Pamiętaj, aby w razie potrzeby włączyć go ponownie.