Jak korzystać z Gmaila bez numeru telefonu

Jeśli chcesz utworzyć nowe konto Gmail, Google może poprosić Cię o weryfikację numeru telefonu. W przeszłości było to opcjonalne, ale ostatnio Google uczyniło to obowiązkowe. Jeśli nie chcesz, aby Google to miało, a może po prostu nie chcesz udostępniać swojego numeru telefonu. Prawdopodobnie szukasz innego sposobu na utworzenie konta, które utrzyma Twój numer telefonu poza siatką Google.

Jeśli szukasz więcej samouczków Gmaila, mamy je dostępne tutaj.

Na szczęście dla Ciebie wciąż istnieje wiele sposobów na obejście tego i utworzenie nowego Gmaila bez użycia numeru telefonu. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie chcesz podawać swojego numeru telefonu, możesz skorzystać z jednego z tych rozwiązań.

Pamiętaj, że przetestowaliśmy te metody w styczniu 2021 r. i udało nam się utworzyć konta Gmail bez numerów telefonów.

Jak mogę utworzyć konto Gmail bez weryfikacji?

Istnieje wiele sposobów na utworzenie konta Gmail bez weryfikacji. Jednym z najłatwiejszych sposobów jest skorzystanie z aplikacji Gmail, ponieważ bez względu na to, jak się zarejestrujesz, możesz zrezygnować z podawania numeru telefonu do weryfikacji. Innym sposobem jest wpisanie swojego wieku jako 15, ponieważ Gmail założy, że nie masz jeszcze własnego numeru telefonu.

Pamiętaj, że chociaż te kroki działają, czasami po zalogowaniu się na innym komputerze lub jeśli zalogujesz się po raz drugi, aplikacja poprosi Cię o podanie numeru telefonu. Uniknąć tego, dodaj kolejny adres e-mail do weryfikacji przed zalogowaniem ponownie, aby mógł poprosić o ten e-mail. Dodaj kolejnego e-maila w wieku 15 lat – i gotowe!

Gdy wszystko inne zawiedzie, możesz użyć oprogramowania do kopiowania numerów telefonów. W ten sposób Gmail ma numer telefonu, który nie jest Twój.

Poniżej znajdują się czynności, których możesz użyć, aby zarejestrować się w Gmailu bez numeru telefonu.

Utwórz Gmaila na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS

Jeśli masz urządzenie z Androidem lub iPhone'a, możesz utworzyć nowe konto Gmail za pomocą aplikacji „Ustawienia”. W ten sposób możesz ominąć pytanie Google o numer telefonu.

Dla iOS:

 1. Przejdź do Ustawienia aplikację z ekranu głównego.
 2. Znaleźć Poczta Sekcja.

 3. Stuknij w Konta.

 4. Wybierać Dodaj konto.

 5. Uzyskiwać Google.

 6. Stuknij w Utwórz konto.

 7. Postępuj zgodnie z instrukcjami i wprowadź swoje informacje. Gdy pojawi się pytanie o numer telefonu, przewiń w dół i naciśnij pomijać.

 8. Następnie poprosi Cię o sprawdzenie informacji o koncie. Sprawdź i upewnij się, że wszystko jest tak, jak chcesz, a następnie dotknij Następny.

 9. Wreszcie zaakceptuj warunki!

Dla Android:

 1. Przejdź do Ustawienia aplikacja.
 2. Znaleźć Konta menu.
 3. Wybierać Dodaj konto.
 4. Wybierać Google.
 5. Wpisz swoje dane, a gdy pojawi się monit o podanie numeru telefonu, przewiń w dół i wybierz pomijać.
 6. Następnie poprosi Cię o sprawdzenie informacji o koncie. Jeśli wszystko wygląda poprawnie, dotknij Następny.
 7. Na koniec zaakceptuj regulamin.

Po tym nie będziesz musiał dodawać żadnych dalszych informacji. Możesz użyć nowego adresu e-mail i nie musisz weryfikować żadnych numerów telefonów.

Ustaw swój wiek na 15

To kolejna przydatna sztuczka, która pozwala ominąć weryfikację telefoniczną. Jeśli masz 15 lat lub mniej, Google zakłada, że ​​nadal nie masz własnego telefonu komórkowego. Musisz tylko ustawić inny rok urodzenia. W tym celu należy:

UWAGA: Ta opcja będzie działać tylko wtedy, gdy wylogujesz się z innych kont g-mail. Jeśli tego nie zrobisz, nie poprosi o twoje urodziny i założy, że twoje urodziny są takie same, jak w poprzednich e-mailach. Możesz także użyć innej przeglądarki.

 1. Otwórz przeglądarkę.
 2. Przejdź do Gmaila.
 3. Kliknij na Utwórz konto opcja na dole ekranu.

 4. Wybierać Dla siebie lub Dla biznesu.

 5. Wprowadź informacje o swoim koncie i nowy adres e-mail i kliknij Następny.

 6. Ustaw rok urodzenia na 15 lat przed obecnym. Na przykład, jeśli jest rok 2021, ustaw rok urodzenia na 2006.

 7. Pozostaw pusty pasek telefonu komórkowego i kliknij Następny.

 8. Zgadzam się z regulaminem.

Notatka: Jeśli zobaczysz ekran z prośbą o podanie numeru telefonu bez możliwości obejścia tego, nie musisz niczego wpisywać w polu. W zamian, wypełnij dodatkowy adres e-mail, dodaj swoje urodziny i kliknij opcję, aby kontynuować.

To działa, ale upewnij się, że masz mniej niż 18 lat, bo w przyszłości mogą poprosić Cię o numer telefonu. Ponadto, jeśli chcesz dodać opcję bezpieczeństwa, taką jak inny e-mail, utwórz kolejną wiadomość e-mail w wieku poniżej 15 lat i zamiast tego dodaj tę.

Użyj fikcyjnego numeru

Numer fikcyjny to usługa online, za pomocą której możesz zweryfikować swoje konta za pomocą numeru telefonu komórkowego. Możesz użyć jednego z numerów telefonów z tych witryn zamiast własnego.

Następnie Gmail wyśle ​​klucz weryfikacyjny na ten numer, a Ty będziesz mógł go odczytać i wpisać.

Niektóre z tych witryn to:

 • Bezpłatna weryfikacja SMS
 • Sellaite
 • Odbierz SMS teraz
 • Po weryfikacji
 • Odbieranie SMS-ów za darmo

Pamiętaj, że tego numeru telefonu możesz użyć tylko raz. Jeśli więc ustawisz numer telefonu jako jedyną opcję odzyskiwania, możesz trwale utracić konto e-mail.

Czy możesz używać tego samego numeru telefonu dla wielu kont Gmail?

Tak. Jeśli rejestrujesz się za pomocą prawdziwego numeru, możesz użyć go wiele razy, aby zarejestrować się na różnych kontach Gmail. Jeśli używasz jednej z sfałszowanych taktyk, które wymieniliśmy powyżej, możesz nie być w stanie użyć tego numeru telefonu wielokrotnie.

Rozwiązywanie problemów

Chociaż dodanie numeru telefonu do konta Gmail ma kilka zalet, jeśli masz problemy z powyższymi krokami, spróbuj rozważyć kilka rzeczy.

Zakładając, że masz numer telefonu, ale nie chcesz, aby był dołączony do Twojego Gmaila, możesz go usunąć w ustawieniach po skonfigurowaniu konta –

 • Przejdź do ustawień konta i kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu. Kliknij „Zarządzaj swoim kontem Google”, a następnie kliknij „Dane osobowe” znajdujące się po lewej stronie. Tam możesz kliknąć kosz i usunąć swój numer telefonu.

Upewnij się, że Twoje imię i nazwisko oraz nazwa użytkownika są prawidłowe –

 • Google wprowadził weryfikację numeru telefonu, aby uniemożliwić robotom i spamerom tworzenie kont. Jeśli używasz Imarobot123 jako nazwy użytkownika, powyższe taktyki mogą nie działać.

Upewnij się, że postępujesz zgodnie z powyższymi krokami –

 • Wielu użytkowników zgłosiło, że te metody nie działają dla nich. Może to być tak proste, jak przewinięcie w dół i wybranie „Pomiń” na stronie numeru telefonu.

Dodanie numeru telefonu do konta Gmail zwiększa bezpieczeństwo, a Google nie sprzedaje Twoich danych osobowych. Jeśli nie masz numeru telefonu lub nie chcesz używać swojego, te opcje będą dla Ciebie działać.

Często Zadawane Pytania

Czy do założenia konta Gmail wymagany jest numer telefonu?

Nie. Ponieważ Google umożliwia młodszym użytkownikom tworzenie kont e-mail, nie potrzebują oni numeru telefonu. Może być konieczne utworzenie dodatkowego adresu e-mail dla kodów weryfikacyjnych i ochrony konta, co można zrobić podczas procesu konfiguracji lub w Ustawieniach po utworzeniu konta.u003cbru003e

Czy mogę zabezpieczyć swój adres e-mail bez numeru telefonu?

Absolutnie! Ale będziesz potrzebować dodatkowego adresu e-mail, który jest również bezpieczny, aby prawidłowo zabezpieczyć swoje konto. Możesz również poprosić o kody weryfikacyjne i bezpiecznie je przechowywać, aby zalogować się na nieznanych urządzeniach.u003cbru003eu003cbru003eNa koniec, jeśli używasz adresu e-mail na urządzeniu i próbujesz zalogować się na nowym urządzeniu, Google wyśle ​​na to urządzenie monit o dostęp do konta z Twoim kontem Gmail.