Jak korzystać z Google Meet na tablecie Amazon Fire?

Dostępna na tablety od 2018 r. Google Hangouts Meet to aplikacja do spotkań wideo, która zapewnia wiele wspaniałych funkcji. Jeśli jednak próbowałeś pobrać go na tablet Amazon Fire, prawdopodobnie masz problemy, ponieważ nie możesz go zlokalizować w sklepie Amazon Appstore. Powodem jest to, że ta aplikacja jest częścią pakietu Google, który jest niedostępny w Appstore Amazon.

Jak korzystać z Google Meet na tablecie Amazon Fire?

Ale to nie jest powód do zmartwień. Fire Tablet działa na Fire OS, który jest oparty na Androidzie. Dlatego wszystkie aplikacje działające na Androidzie powinny działać również na Fire OS.

W tym artykule wyjaśniono, jak pobrać Google Meet na tablet Fire, a także wyjaśnimy niektóre typowe problemy, które się pojawiają.

O czym należy pamiętać przed użyciem Google Meet na tablecie Fire

Chociaż tablety Amazon Fire działają na niestandardowej wersji Androida, co powinno zapewnić jej kompatybilność z wersją Google Meet na Androida, Amazon podjął kroki w celu ograniczenia liczby aplikacji, które można pobierać na ich urządzenia. Mimo że jest to środek bezpieczeństwa, brak dostępu do Sklepu Google Play jest prawdziwym kłopotem.

Zainstalowanie Sklepu Google Play na tablecie jest możliwe, ale mogą wystąpić problemy, takie jak brak odpowiedzi aplikacji, białe ekrany i zaciemnione przyciski, menu itp. Ponadto wszystkie aplikacje pobrane ze Sklepu Google Play zawsze będą wydawały się potrzebne aktualizacja.

Krok pierwszy: Włącz pobieranie aplikacji z nieznanych źródeł

Domyślnie tablet Fire nie pozwala na pobieranie żadnych aplikacji poza oficjalnym sklepem Amazon. Dlatego musisz ręcznie przełączyć tę opcję.

Oto, co musisz zrobić:

 1. Przesuń palcem od góry do dołu na ekranie głównym tabletu, aby wyświetlić pasek szybkiego dostępu.
 2. Stuknij w Ustawienia przycisk
 3. Wybierz Bezpieczeństwo i prywatność menu.
 4. Teraz przełącz Aplikacje z nieznanych źródeł.

Ta opcja umożliwia urządzeniu pobieranie aplikacji ze źródeł spoza sklepu Play.

Jednak ta opcja jest domyślnie wyłączona z dobrego powodu. Oficjalny sklep Amazon Appstore to jedyny sposób na pobranie legalnych i bezpiecznych wersji aplikacji.

Jeśli pozwolisz telefonowi pobierać aplikacje z nieznanych źródeł, potencjalnie dopuszczasz do swojego urządzenia szkodliwe i złośliwe oprogramowanie.

Z tego powodu pobieraj pliki APK tylko z zaufanych i przetestowanych źródeł. Co więcej, po zakończeniu należy ponownie wyłączyć tę opcję, aby telefon nie pobierał niewygodnych plików w tle.

Krok drugi: Pobierz plik APK ze Sklepu Play

Pobieranie pliku APK PlayStore może być trochę żmudnym procesem, ale zwykle nie.

Przede wszystkim musisz znaleźć odpowiednią wersję tabletu Fire Tablet, aby uzyskać odpowiedni plik APK. Na przykład tablet Fire 7 ma Fire OS 6 – odpowiednik Androida 7.1 Nougat. Z drugiej strony, Fire OS 5 potrzebuje APK dla Androida 5.1 Lollipop i tak dalej…

Jeśli więc nie znasz wersji swojego urządzenia, musisz się dowiedzieć.

 1. Zacznij od otwarcia Ustawienia aplikację ponownie.
 2. Następnie dotknij Opcje urządzenia dalej w menu.
 3. Uzyskiwać Aktualizacje systemu aby zobaczyć, który system Fire OS działa na Twoim urządzeniu.

Teraz, gdy znasz już wersję systemu operacyjnego swojego tabletu, musisz pobrać niezbędne pliki APK. Otwórz przeglądarkę Silk i przejdź do niezawodnego narzędzia do pobierania APK. Na przykład mirror APK to popularna i niezawodna strona internetowa z aktualnymi plikami.

Wyszukaj w witrynie odpowiednią wersję następujących plików APK w kolejności podanej poniżej:

 1. Menedżer konta Google
 2. Ramy usług Google
 3. Usługi Google Play
 4. Sklep Google Play

Krok trzeci: zainstaluj pakiety APK

Po pobraniu plików na tablet musisz je zlokalizować i rozpocząć proces instalacji.

Możesz zlokalizować pliki w folderze Pobrane na urządzeniu. Oto jak:

 1. Otworzyć Dokumenty aplikację z menu aplikacji.
 2. Stuknij w jeszcze w lewym górnym rogu ekranu.
 3. Teraz wybierz Ściągnij menu.
 4. Następnie dotknij Lokalny magazyn patka.
 5. Powinieneś zobaczyć pobrane pliki APK wymienione tutaj. Aby rozpocząć instalację, musisz dotknąć każdego pliku.

Upewnij się jednak, że instalujesz je zgodnie z tą samą kolejnością, w jakiej je pobrałeś. Jeśli pomieszasz sekwencję, istnieje szansa, że ​​aplikacja nie będzie działać poprawnie.

Po zakończeniu instalacji powinieneś zobaczyć ikonę Sklepu Google Play w menu aplikacji.

Krok czwarty: pobierz Google Meet

Pozostało tylko pobrać aplikację Google Meet na tablet Fire.

 1. Otwórz aplikację Sklep Google Play.
 2. Następnie wpisz „Spotkanie Google” w pasku wyszukiwania.
 3. Wejdź do menu aplikacji.
 4. Teraz dotknij zainstalować.

Poczekaj, aż aplikacja się zainstaluje. Jeśli zrobiłeś wszystko zgodnie z instrukcjami, w menu aplikacji zobaczysz ikonę Google Meet.

Wystarczy dotknąć aplikacji i gotowe.

Zachowaj ostrożność podczas korzystania ze Sklepu Play

Zanim pobierzesz aplikację z PlayStore, która nie jest dostępna w AppStore, sprawdź jej zgodność online. Oznacza to, że niektóre aplikacje na Androida po prostu nie są kompatybilne z Fire OS. Niektóre mogą nawet spowolnić działanie całego systemu operacyjnego. Dlatego używaj go tylko do aplikacji, o których wiesz, że będą działać płynnie na urządzeniu. Na szczęście Google Meet należy do kompatybilnych aplikacji.

Czy jesteś zadowolony z działania Google Meet na tablecie Fire? Czy poleciłbyś inne oprogramowanie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.