Jak korzystać z Arkuszy Google z integracją WhatsApp

Utrzymywanie kontaktu z dużą liczbą osób może być kłopotliwe. Niezależnie od tego, czy jest to lista klientów biznesowych, czy członków szkolnego projektu, indywidualne wiadomości do ludzi pochłaniają czas, który możesz wykorzystać w bardziej wartościowy sposób.

Jak korzystać z Arkuszy Google z integracją WhatsApp

Na szczęście istnieją sposoby na uproszczenie tego procesu za pomocą Arkuszy Google i WhatsApp. W tym artykule pokażemy, na czym polega integracja Arkuszy Google i WhatsApp, i sprawdzimy, czy taka integracja jest dopasowana do Twoich potrzeb.

Korzystanie z WhatsApp z Arkuszy Google

Idea integracji Arkuszy Google i WhatsApp polega na tym, że używasz aplikacji arkusza kalkulacyjnego jako katalogu, a następnie używasz go do wysyłania wiadomości zbiorczych. Chociaż same Arkusze Google nie mają tej możliwości, można je włączyć za pomocą dodatków lub wbudowanego edytora skryptów.

Dodatek to zasadniczo program w programie, który rozszerza użyteczność aplikacji Arkusze Google. Pobierasz dodatek z biblioteki G Suite Marketplace, a następnie zostaje on dodany do programu Arkuszy Google. Z drugiej strony Edytor skryptów umożliwia tworzenie własnego kodu, który może wykonywać czynności, których Arkusze Google normalnie nie uruchamiają.

Jakiego typu integracji należy użyć?

Różnica między używaniem dodatku a używaniem edytora skryptów jest dość znaczna. Dodatki to w zasadzie już ukończone programy, które wystarczy zainstalować w Arkuszach Google, a Edytor skryptów to pusta tablica, na której będziesz musiał wpisać kod. To kwestia wygody kontra wszechstronność.

Korzystanie z dodatku wymaga tylko pobrania, ale jesteś ograniczony przez to, co jest już zaprogramowane w dodatku. Korzystanie z edytora skryptów pozwala dostosować kod do własnych potrzeb, ale będziesz musiał wprowadzić to ręcznie lub użyć szablonu, który możesz później zmodyfikować.

Jeśli nie masz nic przeciwko używaniu języka programowania, to Edytor skryptów jest z pewnością do zrobienia. Pozwala to na największą kontrolę nad zachowaniem integracji Arkuszy Google i WhatsApp, kosztem tylko czasu programowania. Jeśli nie znasz się na kodowaniu, znalezienie dodatku, który wykona zadanie za Ciebie, jest akceptowalnym wyborem. Jest nieskomplikowany i zwykle działa zgodnie z reklamą.

arkusze google whatsapp

Korzystanie z dodatków do integracji

Aby pobrać dodatek, kliknij Dodatki u góry menu Arkuszy Google, a następnie kliknij Pobierz dodatki. Spowoduje to otwarcie G Suite Marketplace. Wpisz nazwę dodatku, który chcesz pobrać i kliknij wynik.

Instalowanie dodatków wymaga podania konta Google, aby można było je włączyć. Wybierz konto, którego chcesz użyć, a następnie kliknij Zezwalaj, aby nadać dodatkowi uprawnienia do modyfikowania pliku Arkuszy Google. Po zainstalowaniu każdy pobrany dodatek można uzyskać, klikając menu Dodatki i klikając nazwę z listy.

Przydatnymi dodatkami do integracji Arkuszy Google i WhatsApp są FlockSheet, WhatsApp Messages i Message Sender dla WhatsApp. Większość wymienionych dodatków jest bezpłatna, jeśli potrzebujesz konta, aby korzystać z FlockSheet. Dostępny jest jednak okres próbny, więc możesz go użyć, jeśli chcesz wypróbować aplikację. Każdy dodatek ma własne instrukcje, jak używać ich do wysyłania masowych wiadomości za pośrednictwem WhatsApp.

prześcieradło

Korzystanie z edytora skryptów

Dostęp do Edytora skryptów Arkuszy Google można uzyskać, klikając Narzędzia w górnym menu Arkuszy Google, a następnie wybierając Edytor skryptów. Spowoduje to otwarcie okna kodowania, w którym możesz wpisać skrypt, którego chcesz użyć. Dostępnych jest już wiele kodów integracyjnych WhatsApp, a dobrym przykładem jest ten stworzony przez Twilio. Zapewniają zarówno szablon dla samego kodu, jak i dodatkowe zasoby potrzebne do działania kodu.

arkusze google

Poręczna alternatywa

Ponieważ nie ma jeszcze natywnej integracji Arkuszy Google i WhatsApp, Edytor skryptów i dodatki stanowią przydatną alternatywę. Chociaż nie jest to przeznaczone dla zwykłego użytkownika, ci, którzy regularnie korzystają z Arkuszy Google, powinni znaleźć tę funkcję na swoją korzyść.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące Integracji Arkuszy Google i WhatsApp? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.