Jak używać latarki w Dead by Daylight

Latarka to niezbędny przedmiot do przetrwania w Dead by Daylight. Mimo że jest prawie bezużyteczny do odstraszenia zabójcy, może pomóc uratować innych złapanych ocalałych lub wyeliminować pułapki. Jeśli zastanawiasz się, jak prawidłowo używać latarki w grze, służymy pomocą.

Jak używać latarki w Dead by Daylight

W tym przewodniku podzielimy się wskazówkami dotyczącymi korzystania z latarki w DBD – na PC, konsolach i w grze mobilnej. Dodatkowo odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań związanych z rozgrywką Dead by Daylight.

Jak używać latarki w Dead by Daylight?

Latarka w DBD może pomóc oślepić zabójcę – poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące jej używania:

 1. Wyposaż swoją postać w latarkę przed rozpoczęciem meczu. Jeśli jej nie masz, podczas meczu możesz znaleźć latarkę w jednej ze skrzyń.

 2. Pamiętaj, że promień zwykłej latarki sięga 10 metrów i trwa dwie sekundy. Całkowity czas, w którym możesz korzystać z latarki to osiem sekund, więc zachowaj ją na dogodne chwile.

 3. Skieruj latarkę w oczy zabójcy – w ten sposób masz większą szansę na jego oślepienie.

 4. Bądź świadomy – nawet jeśli zabójca zostaje na kilka sekund oślepiony, nadal może się poruszać. Jeśli niosły ocalałego, upuszczą je.

 5. Jeśli grasz przeciwko zamaskowanemu Wraithowi, latarka wywoła efekt lekkiego podpalenia, który spowoduje, że wyjdzie z niewidzialności.

 6. Grając przeciwko Wiedźmie, wyceluj latarkę w jego pułapki, aby je zniszczyć.

 7. Jeśli wycelujesz latarkę w pielęgniarkę, spowoduje to lekkie oparzenie i wejdzie w stan zmęczenia.

 8. Użycie latarki przeciwko Legionowi pomoże natychmiast wyłączyć efekt Dzikiego Szału.

 9. Jeśli w pobliżu znajduje się Spirit Husk, latarka sprawi, że zniknie.

Jak używać latarki w Dead by Daylight na PS4?

Jeśli grasz w DBD na PS4, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby użyć latarki:

 1. Wyposaż swoją postać w latarkę przed rozpoczęciem meczu. Jeśli jej nie masz, podczas meczu możesz znaleźć latarkę w jednej ze skrzyń.
 2. Pamiętaj, że promień zwykłej latarki sięga 10 metrów i trwa dwie sekundy. Całkowity czas, w którym możesz korzystać z latarki to osiem sekund, więc zachowaj ją na dogodne chwile.
 3. Skieruj latarkę w oczy zabójcy – w ten sposób masz większą szansę na jego oślepienie. Aby włączyć latarkę, użyj prawego spustu kontrolera.
 4. Bądź świadomy – nawet jeśli zabójca zostaje na kilka sekund oślepiony, nadal może się poruszać. Jeśli nosili ocalałego, upuszczą je.

Jak używać latarki w Dead by Daylight na Xbox?

Używanie latarki w DBD na Xboksie nie różni się od używania jej na PS4. Wykonaj poniższe kroki:

 1. Wyposaż swoją postać w latarkę przed rozpoczęciem meczu. Jeśli jej nie masz, podczas meczu możesz znaleźć latarkę w jednej ze skrzyń.
 2. Pamiętaj, że promień zwykłej latarki sięga 10 metrów i trwa dwie sekundy. Całkowity czas, w którym możesz korzystać z latarki to osiem sekund, więc zachowaj ją na dogodne chwile.
 3. Skieruj latarkę w oczy zabójcy – w ten sposób masz większą szansę na jego oślepienie. Aby włączyć latarkę, użyj prawego spustu kontrolera.
 4. Bądź świadomy – nawet jeśli zabójca zostaje na kilka sekund oślepiony, nadal może się poruszać. Jeśli nosili ocalałego, upuszczą je.

Jak używać latarki w Dead by Daylight na PC?

Poza sterowaniem, używanie latarki w DBD na PC jest dokładnie takie samo jak na konsoli. Aby włączyć latarkę, kliknij prawym przyciskiem myszy.

Jak prawidłowo używać latarki w Dead by Daylight?

Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe wskazówki dotyczące używania latarki w DBD, przeczytaj poniższe:

 1. Należy pamiętać, że użycie latarki jest ograniczone do czterech do sześciu razy w zależności od typu.

 2. Celowanie jest ważne – oślepisz zabójcę tylko wtedy, gdy rzucisz mu prosto w oczy.

 3. Nawet jeśli zabójca cię nie widzi, nadal może zaatakować. W większości przypadków samo zaślepienie ich jest bezużyteczne.
 4. Jeśli zabójca niesie ocalałego, upuści go. Dlatego używanie latarki do ratowania innych graczy ma większy sens niż próba odstraszenia zabójcy, gdy cię ścigają.

 5. Uważaj – promień latarki może zdradzić zabójcę Twoją pozycję.

 6. Dowiedz się, jak latarka wpływa na różnych zabójców. Na niektórych ma specjalny efekt, podczas gdy na innych jest prawie bezużyteczny.
 7. Użyj latarki, aby wyłączyć pułapki i zapobiec uwięzieniu innych ocalałych.
 8. Nie używaj latarki, jeśli zabójca jest blisko ciebie – prawdopodobnie nie zadziała. Stracisz tylko czas, który mógłbyś wykorzystać na ucieczkę.

Jak korzystać z latarki w Dead by Daylight Mobile?

Ponieważ latarka ma kluczowe znaczenie dla przetrwania w DBD, możesz jej używać również w grze mobilnej. Oto jak to zrobić:

 1. Przed rozpoczęciem gry zaopatrz się w latarkę. Jeśli go nie posiadasz, znajdź go w jednej ze skrzyń podczas meczu.
 2. Uwaga – promień zwykłej latarki sięga 10 metrów i trwa dwie sekundy. Ponieważ łączny czas użytkowania latarki to osiem sekund, rozważ zapisanie go na najważniejsze momenty.
 3. Skierowanie latarki w oczy zabójcy da ci większą szansę na jego oślepienie. Aby włączyć latarkę, dotknij ikony latarki znajdującej się po prawej stronie ekranu.
 4. Chociaż zabójca jest oślepiony na kilka sekund, nadal może się poruszać. Z tego powodu latarki lepiej sprawdzają się w ratowaniu innych ocalałych – jeśli zabójca kogoś nosił, upuściłby go.

Jak używać pochodni w Dead by Daylight?

Latarka to dokładnie to samo, co latarka w DBD. Dlatego postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby użyć pochodni w grze:

 1. Wyposaż swoją postać w pochodnię przed rozpoczęciem gry. Jeśli jej nie masz, możesz znaleźć pochodnię w jednej ze skrzyń.

 2. Pamiętaj, że promień zwykłej latarki sięga 10 metrów i trwa dwie sekundy. Całkowity czas korzystania z latarki to osiem sekund, więc zachowaj ją na dogodne chwile.

 3. Skieruj promień w oczy zabójcy – w ten sposób masz większą szansę na jego oślepienie. Aby włączyć latarkę, użyj prawego spustu kontrolera.

 4. Bądź świadomy – nawet jeśli zabójca jest oślepiony na kilka sekund, nadal może się poruszać. Jeśli nosili ocalałego, upuszczą je.

Jak używać makra latarki w Dead by Daylight?

Makro Flashlight w Dead by Daylight pozwala graczowi na ciągłe migotanie pochodnią, całkowicie dezorientując zabójcę, a czasami nawet powodując awarię komputera. To makro zostało usunięte z gry. Zwróć uwagę, możesz zostać zbanowany za używanie takich makr!

Jak uratować latarkę w Dead by Daylight?

Jako że czas działania latarki w Dead by Daylight jest bardzo ograniczony, musisz wybierać momenty, w których mądrze z niej korzystać. Oto kilka wskazówek, jak zachować latarkę do końca gry:

 1. Nie próbuj oślepić zabójcy, który jest blisko ciebie – uciekaj. W większości przypadków gracze po prostu nie są w stanie bardzo szybko celować i dają się złapać podczas próby włączenia latarki.

 2. Używaj latarki tylko do ratowania innych ocalałych niesionych przez zabójcę lub eliminowania pułapek. Jeśli zobaczysz zabójcę niosącego innego gracza, spróbuj go oślepić z daleka. Zwracaj uwagę na wskazówki dźwiękowe podczas niszczenia pułapek – mogą cię zdradzić. Nie rób tego, gdy zabójca jest zbyt blisko.

 3. Zwróć uwagę na wskazówki wizualne i dźwiękowe, aby zauważyć, kiedy zabójca złapał innego ocalałego.

Często Zadawane Pytania

Przeczytaj ten rozdział, aby dowiedzieć się więcej o rozgrywce w Dead by Daylight.

Jacy zabójcy są w Dead by Daylight?

W Dead by Daylight istnieją obecnie 23 rodzaje grywalnych zabójców. Pięć z nich jest dostępnych za darmo na PC – Traper, Pielęgniarka, Wraith, Wieśniak i Łowczyni.

Reszta to płatne DLC – Shape, Hag, Doctor, Cannibal, Nightmare, Pig, Clown, Spirit, Legion, Plague, Ghost Face, Demogorgon, Oni, Deathslinger, Executioner, Blight, Twins i Trickster.

Każdy z zabójców DBD jest oparty na popularnych postaciach z horroru i ma unikalne cechy. Legion jest uważany za najsilniejszego zabójcę na podstawie wskaźnika wygranych.

Co się dzieje w Dead by Daylight?

Dead by Daylight to horror dla wielu graczy, w którym ocaleni muszą uciec przed zabójcą. Gra zawiera obszerną wiedzę i zabójców opartych na popularnych filmach, książkach i postaciach z folkloru. Wszyscy gracze muszą używać wskazówek wizualnych i dźwiękowych, aby wykryć wroga. Ocaleni mogą uciekać, ukrywać się, oszukiwać i ślepić zabójców, a także pomagać innym ocalałym, którzy zostali złapani.

W tym samym czasie muszą naprawić pięć generatorów, aby otworzyć bramy wyjściowe. Zabójca musi poświęcić wszystkich ocalałych Bytowi, zanim uciekną.

Gdzie skierować latarkę w Dead by Daylight?

Musisz skierować latarkę w twarz zabójcy, aby go oślepić. Jednak w zależności od typu zabójcy, dokładne miejsce może się różnić. Generalnie, aby rzucić zabójcę prosto w oczy, musisz celować w środek twarzy lub podbródek. W przypadku niektórych zabójców, takich jak Spirit, Hag, Legion lub Pig, musisz celować wyżej, w stronę czoła.

Jakie są cele Dead by Daylight?

Twoim głównym celem jako ocalałego jest ucieczka z mapy. Aby to zrobić, musisz współpracować z innymi ocalałymi, pomagając tym, którzy zostali złapani przez zabójcę i naprawiając pięć generatorów, które otwierają bramę wyjściową.

Jako zabójca Twoim jedynym celem jest poświęcenie wszystkich ocalałych. Aby to osiągnąć, musisz wykorzystać swoje unikalne zdolności i być świadomym wskazówek dźwiękowych i wizualnych, które mogą zdradzić pozycję graczy.

Wiedz, kiedy używać latarki

Teraz, kiedy już wiesz, jak korzystać z latarki w Dead by Daylight, powinieneś mieć znacznie większą szansę na ucieczkę przed zabójcą. Różne typy latarek mają różne specyfikacje – znalezienie odpowiedniej wymaga praktyki.

Nie zapomnij o dodatkach do latarek – mogą być bardzo przydatne, aby przedłużyć żywotność baterii latarki lub zwiększyć zasięg wiązki. I oczywiście w odpowiednich sytuacjach używaj latarki. Eliminuj pułapki, ratuj innych ocalałych i nigdy nie próbuj oślepiać zabójcy, gdy jest zbyt blisko.

Kto jest twoim ulubionym ocalałym w grze? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.