Jak korzystać z Amazon Fire Stick na telewizorze innym niż Smart [wrzesień 2021]

Chociaż telewizory HD nigdy nie były tańsze, istnieje duża szansa, że ​​nie jesteś gotowy na uaktualnienie z zestawu high-end, który kupiłeś dziesięć lat temu. Telewizory przeszły długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat — 4K, HDR, a nawet 8K. Powstają wszelkiego rodzaju nowe oprogramowanie — nowe systemy operacyjne i nowe funkcje. W końcu wyświetlacz to wyświetlacz, a jeśli kupiłeś doskonały telewizor 1080p w 2010 roku, prawdopodobnie nadal wygląda świetnie, zwłaszcza jeśli nie interesują Cię treści 4K.

Jak korzystać z Amazon Fire Stick na telewizorze innym niż Smart [wrzesień 2021]

Oczywiście w tych starszych telewizorach brakuje kluczowego elementu niezbędnego do cieszenia się ulubionymi filmami i programami: usług przesyłania strumieniowego. To, co kiedyś było uroczym dodatkiem do twojego pakietu kablowego, szybko stało się jedynym sposobem na oglądanie oryginalnych programów, filmów i nie tylko.

Oryginalna zawartość Netflix stale przyciąga wzrok i uszy w Internecie, podczas gdy usługa przesyłania strumieniowego Disneya ma zupełnie nowe oryginały osadzone w Marvel i Gwiezdne Wojny wszechświaty. W międzyczasie HBO Max prezentuje cały film WB z 2021 r. wraz z ich premierami kinowymi, czyniąc podróż do teatru prawie przestarzałą.

Jeśli Twój telewizor miał wbudowane te aplikacje, wszystko gotowe, ale jeśli Twój telewizor nie zawiera aplikacji, nie musisz już dzisiaj kończyć i aktualizować. Za jedyne 29,99 USD możesz odebrać jeden z kijów Amazon Fire TV Stick do telewizora, dodając do telewizora tysiące aplikacji, gier i wypożyczeń na żądanie. Skonfigurowanie Fire Sticka zajmuje tylko kilka kroków, nawet jeśli Twój telewizor jest starszy, więc chwyć nowy gadżet do przesyłania strumieniowego i przygotuj się na odblokowanie godzin rozrywki.

Który kij przeciwpożarowy powinienem kupić?

Jeśli nie masz jeszcze wybranego Fire Stick, upewnij się, że udajesz się na stronę Amazon, aby złapać swoją. Amazon sprzedaje trzy różne wersje Fire Stick, chociaż po skonfigurowaniu wszystkie oferują takie same wrażenia z oprogramowania. Główną różnicą jest wydajność, taka jak szybkość procesora, elastyczność Wi-Fi itp.

 • Na najniższym poziomie znajdziesz nowy Fire Stick Lite, który został po raz pierwszy wydany w 2020 roku. W cenie 29,99 USD — i dostępny już za 18 USD podczas świątecznych wyprzedaży i Prime Day — wersja Lite kija Fire jest idealna do większość właścicieli nieinteligentnych telewizorów. Otrzymasz całe wspaniałe oprogramowanie zawarte w pozostałych dwóch modelach, bez dodatkowych dodatków sprzętowych, które nie są potrzebne.
 • W środku znajdziesz standardowy Fire Stick 1080p. Cena 39,99 USD to tylko o 10 USD więcej niż wersja Lite, a oprócz nieco ulepszonego procesora znajdziesz w zestawie nowszy pilot Fire Remote, który oferuje polecenia głosowe oraz regulację głośności i mocy telewizora. Sprawdź, czy Twój telewizor ma HDMI-CEC - porozmawiamy o tym nieco więcej poniżej. Jeśli tak, to jest to model dla Ciebie; w przeciwnym razie te funkcje nie są warte wzrostu ceny.
 • Wreszcie Amazon sprzedaje wersję 4K swojego Fire Stick, identyczną pod każdym względem z oryginalnym modelem 1080p. Przy 49,99 USD jest to o 20 USD więcej niż wersja Lite, ale oferuje obsługę 4K HDR dla gotówki. Jeśli twój telewizor ma rozdzielczość 4K, prawie na pewno ma inteligentne aplikacje, ale nadal jest to świetny zakup, aby odejść od (zwykle złego) oprogramowania zawartego w większości telewizorów. To także świetny zakup, jeśli chcesz zabezpieczyć swoją inwestycję w przyszłości. Jeśli za kilka lat kupisz nowy telewizor 4K, będziesz gotowy do pracy z tym urządzeniem.

Gdy już będziesz mieć Fire Stick w ręku, nadszedł czas, aby skonfigurować go z telewizorem.

Konfigurowanie Fire Stick na starszym telewizorze

Przede wszystkim musisz upewnić się, że Twój telewizor ma co najmniej jedno wejście HDMI. Jeśli masz starszy telewizor, może się okazać, że w ogóle nie ma portu HDMI. Możesz jednak pobrać przejściówkę HDMI na AV (RGB), przejściówkę HDMI na komponent, a nawet przejściówkę HDMI na SVGA do użycia na Fire Stick, chociaż szczerze mówiąc, powinieneś pomyśleć o uaktualnieniu telewizora, aby uzyskać lepsze wrażenia.

Dla wszystkich innych upewnij się, że masz w domu bezprzewodowe połączenie z Internetem i włóż baterie do pilota Fire TV. Będziesz wtedy gotowy do wykonania poniższych kroków konfiguracji.

 1. Zacznij od podłączenia Fire Stick do gniazdka elektrycznego w ścianie. Modele 1080p mogą korzystać z portu USB w telewizorze (jeśli jest), ale aby uzyskać najlepsze wrażenia, podłącz Fire Stick bezpośrednio do gniazdka za pomocą adaptera USB. Notatka: Model 4K wymaga gniazdka elektrycznego.
 2. W przypadku telewizorów bez wejść HDMI potrzebny jest adapter, jak wspomniano wcześniej. W razie potrzeby podłącz adapter do zasilania, podłącz urządzenie do telewizora, a następnie podłącz Fire TV Stick do adaptera.
 3. W przypadku telewizorów z wejściami HDMI podłącz Fire Stick do portu HDMI z tyłu.
 4. Za pomocą pilota telewizora wybierz wejście, które odpowiada portowi HDMI, do którego podłączono Fire Stick (np. HDMI 1, DVI, PC itp.). Po wybraniu wyświetlacza zobaczysz rozruch Fire Stick.
 5. Jeśli pilot nie paruje się automatycznie, przytrzymaj "Dom" przycisk dla „piętnaście sekund” aby zapewnić synchronizację pilota i Fire Stick. Zwykle ten proces powinien odbywać się automatycznie.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby podłączyć Fire Stick do sieci Wi-Fi.
 7. Zarejestruj Fire Stick na swoim koncie Amazon.
 8. Po przejściu do ekranu głównego możesz poruszać się po różnych menu konfiguracji, aby instalować aplikacje, takie jak Netflix, Hulu, Disney+ i HBO Max. Każda z tych aplikacji będzie wymagała informacji logowania.

Jeśli używasz konwertera/adaptera do podłączenia Fire Stick do telewizora, pamiętaj, aby dopasować każdy kolor do odpowiednich wejść w telewizorze, jeśli ma to zastosowanie.

Jak w pełni wykorzystać swój Fire Stick podczas konfiguracji?

W zależności od wieku telewizora należy pamiętać o kilku kwestiach podczas konfigurowania Fire Stick.

Użyj obsługi HDMI-CEC

Przede wszystkim sprawdź, czy telewizor obsługuje HDMI-CEC. CEC to skrót od Consumer Electronics Control. Ta technologia HDMI pozwala telewizorowi i podłączonym do niego urządzeniom współpracować i komunikować się ze sobą. Fire Stick kontroluje głośność telewizora. Pilot do telewizora może potencjalnie poruszać się po menu na karcie Fire Stick. Co więcej, włączenie Firestick może włączyć telewizor.

HDMI-CEC istnieje od ponad dekady, więc możliwe jest, że są wyposażone w nawet starsze, nieinteligentne telewizory. Większość marek odnosi się do CEC swoimi unikalnymi nazwami. Na przykład Samsung nazywa technologię CEC „Anynet+”. Jeśli możesz, użyj portu wyposażonego w CEC dla Fire Stick. Zapewni to najlepsze możliwe wrażenia.

Sprawdź ustawienia rozdzielczości telewizora

W menu ustawień urządzenia sprawdź, czy rozdzielczość została odpowiednio ustawiona. Na przykład, jeśli rozdzielczość twojego telewizora to 720p, upewnij się, że Fire Stick nie jest ustawiony na 1080p i na odwrót.

Ciesz się elastycznymi opcjami i funkcjami

Nawet jeśli zdecydujesz się kupić nowy telewizor w ciągu najbliższych kilku lat, oprogramowanie i funkcje Amazona są znacznie lepsze niż to, w które wyposażona jest większość telewizorów. Uwzględnij automatyczne aktualizowanie aplikacji i szerszy zakres treści niż jakikolwiek inny telewizor na rynku, a trzymanie się Fire Stick po prostu ma sens.

Użyj Alexa

Jeśli używasz któregokolwiek z produktów Amazon Echo, powinieneś wiedzieć, że możesz używać Alexy do kontrolowania Fire Stick. Chociaż pilot wyposażony w głos to najłatwiejszy sposób, możesz również włączyć głośniki Echo, aby poprosić Alexę o odtwarzanie programów, filmów, muzyki i innych treści bezpośrednio z telewizora.

Używaj Ethernetu, gdy tylko jest to możliwe

Amazon sprzedaje adapter Ethernet do Fire Stick, jeśli chcesz korzystać z przewodowego połączenia internetowego. Połączenia Ethernet zwiększają prędkość Internetu w porównaniu z tradycyjnymi połączeniami Wi-Fi i zapewniają niezawodny transfer sygnału. Każdy, kto ma szybki internet, ale nie ma routera lub chce podłączyć się do Internetu i zapomnieć o korzystaniu z Wi-Fi, może skorzystać z tego poręcznego urządzenia.

Spraw, aby Twój stary, nie-Smart TV był mądrzejszy

Nowe telewizory są niewątpliwie „mądrzejsze” niż stare i oferują więcej (lub nawet najnowsze) typów wejść A/V. Niezależnie od tego, czy chcesz tchnąć nowe życie w starszy telewizor, czy chcesz rozpocząć transmisję strumieniową w serwisach Netflix, Hulu, Disney+ i innych, urządzenia Amazon Fire TV to miejsce, w którym możesz być. Te urządzenia nie tylko sprawiają, że nudny telewizor jest „inteligentny”, ale są również gotowe do użycia na nowym telewizorze, gdy zdecydujesz się go kupić! Jeśli zdecydujesz się na model Fire TV Stick 4K, będzie on działał po wyjęciu z pudełka na telewizorze 4K, zapewniając doskonałe rozdzielczości wideo.