Jak korzystać z Disney Plus z Chromecastem

Disney Plus pojawił się na scenie usług streamingowych na początku tego roku – i już nigdy nie będzie tak samo! Memy Baby Yoda zawładnęły Internetem, a pełna biblioteka treści Marvela i Pixara to tylko subskrypcja.

Jak korzystać z Disney Plus z Chromecastem

Dostęp do Disney Plus można uzyskać na różne sposoby. Bezpośrednio ze źródła lub poprzez nowe oferty pakietowe. Możesz go też oglądać za pomocą Chromecasta. Wygodny, tak. Ale nowa seria Gwiezdnych Wojen naprawdę zasługuje na to, by być rzuconą na duży ekran, a nie oglądaną z urządzenia mobilnego. Więc jak dokładnie to robisz?

Jak Chromecast Disney Plus na swoim „głupim” telewizorze?

Czasami zapominasz, że inteligentne telewizory nie istnieją tak długo. Wiele osób ma telewizory z dużym ekranem, które nie należą do kategorii inteligentnych, ale nadal są całkiem fajne. Dlaczego więc mieliby się ich pozbyć? Jeśli chcesz mieć możliwość przesyłania treści na telewizor z urządzenia mobilnego, potrzebujesz urządzenia Chromecast.

A jeśli go masz, oznacza to, że możesz nawet obsadzić Disney Plus. Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest konto Disney Plus. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, wystarczy przejść do Disney Plus i wykonać wszystkie kroki. Masz nawet siedmiodniowy bezpłatny okres próbny, aby upewnić się, że naprawdę chcesz się w to zaangażować. Następnie wykonaj poniższe czynności:

 1. Podłącz urządzenie Chromecast do jednego z portów HDMI.
 2. Użyj pilota, aby przełączyć się na prawe wejście HDMI.
 3. Uzyskaj dostęp do swojego konta Disney Plus z urządzenia mobilnego.
 4. Znajdź film lub program telewizyjny, który chcesz obejrzeć, i otwórz go.
 5. Stuknij ikonę Chromecasta w prawym górnym rogu urządzenia.
 6. Wybierz swój telewizor z listy urządzeń, które zobaczysz na ekranie.
 7. Cieszyć się!

  Ściągnij

Jak Chromecast Disney Plus na Android TV?

Dla tych, którzy mają telewizory Smart TV z systemem Android i nie mogą się doczekać, aby zobaczyć wszystkie nowe i interesujące treści, które oferuje Disney Plus, jest to jeszcze łatwiejszy proces. Nie potrzebujesz urządzenia Chromecast, więc nie musisz się martwić o jego konfigurację i poprawną instalację.

Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że telewizor jest podłączony do tej samej sieci bezprzewodowej, co urządzenie mobilne. Lub komputer, z którego planujesz Chromecast Disney Plus.

 1. Włącz telewizor z Androidem.
 2. Zaloguj się do swojego konta Disney na urządzeniu mobilnym.
 3. Wybierz program lub film, który planujesz obejrzeć.
 4. Stuknij ikonę Chromecasta w prawym górnym rogu.
 5. Znajdź swój telewizor na liście urządzeń, które widzisz.

Przesyłanie Disney Plus z sieci

Jeśli wygodniej jest uzyskać dostęp do Disney Plus z laptopa lub komputera stacjonarnego, możesz również przesyłać treści w ten sposób. Disney Plus obsługuje Chromecasta z internetu. Aby to zrobić, wystarczy użyć przeglądarki Google Chrome.

Po zalogowaniu się na konto Disney Plus w przeglądarce internetowej i rozpoczęciu odtwarzania filmu lub programu telewizyjnego w prawym górnym rogu pojawi się ikona Chromecasta. Wystarczy dotknąć ikony, aby znaleźć swój telewizor na liście.

Disney plus

Na wypadek, gdybyś nie widział ikony Cast

Jednym z najczęstszych problemów podczas korzystania z Chromecasta jest to, że ikona przesyłania się nie pojawia. Kiedy tak się dzieje, może to być frustrujące. Masz wszystko skonfigurowane i gotowe do pracy. Nagle urządzenie Chromecast i urządzenie mobilne nie chcą się połączyć. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, gdy tak się stanie:

 1. Sprawdź, czy Twoje urządzenie mobilne jest połączone z Wi-Fi. Jeśli tak, czy to ta sama sieć bezprzewodowa, która jest połączona z Twoim Chromecastem?
 2. Sprawdź swoje połączenie z internetem. Zresetuj router, a następnie sprawdź, czy pojawiła się ikona przesyłania.
 3. Jeśli nadal nie widzisz ikony Cast w aplikacji Disney Plus, spróbuj wyjść z aplikacji i uruchomić ją ponownie.

  Chromecast

Te kroki powinny zapewnić, że możesz pomyślnie podłączyć Disney Plus do telewizora, aby móc cieszyć się wszystkimi wspaniałymi treściami.

Do Chromecasta czy nie

Wszyscy są przyzwyczajeni do bezpośredniego korzystania ze smartfona lub tabletu, gdy potrzebują szybkiego dostępu do czegoś. A jeśli chodzi o przesyłanie treści na telewizor, jest to naprawdę fajny sposób na oglądanie tego, co chcesz. Czasami po prostu oglądasz odcinek The Mandalorian na swoim telefonie w łóżku, ale innym razem musisz zobaczyć go na dużym ekranie. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe. Oczywiście mogą wystąpić usterki, ale ogólnie jest to świetny sposób na oglądanie ulubionych treści Disneya plus.

Czy używasz Chromecasta do oglądania Disney Plus? A czy miałeś z tym jakieś problemy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.