Jak używać kontrolera z BlueStacks

BlueStacks to coraz bardziej popularny emulator, który umożliwia uruchamianie aplikacji na Androida na komputerze Mac lub PC z systemem Windows. Za pomocą tego bezpłatnego narzędzia możesz pobierać narzędzia zwiększające produktywność, gry itp. ze Sklepu Play lub App Store i uruchamiać je na komputerze.

Jak używać kontrolera z BlueStacks

Remis BlueStacks polega na tym, że umożliwia korzystanie z aplikacji na większym ekranie i interakcję z kontrolerem. W szczególności gracze lubią ten emulator, ponieważ korzystanie z kontrolera ułatwia granie w gry na Androida na większej platformie.

Jeśli zainstalowałeś BlueStacks na komputerze Mac lub komputerze z systemem Windows, ale nie masz pewności, jak skonfigurować kontroler, mamy dla Ciebie ochronę. Poniższy przewodnik zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące korzystania z kontrolera z BlueStacks.

Jak używać kontrolera z BlueStacks w systemie Windows

Użytkownicy komputerów z systemem Windows mają możliwość poruszania się po BlueStacks za pomocą klawiatury i myszy. Jeśli jednak wolisz interakcję za pomocą kontrolera, możesz to zrobić. BlueStacks obsługuje różne kontrolery, w tym Logitech, Redgear, PDP, PS4 i Xbox One.

Konfiguracja i używanie kontrolera z BlueStacks w systemie Windows jest szybkie i łatwe; Oto jak:

 1. Otwórz BlueStacks na swoim komputerze.

 2. Podłącz kontroler do komputera za pomocą Bluetooth lub podłączając go do portu USB. BlueStacks używa funkcji plug-in-and-play, więc powinien wykryć twój kontroler natychmiast po jego podłączeniu.

 3. Następnie musisz włączyć „Native Gamepad Support”.

 4. Na ekranie "Strona główna" BlueStacks przejdź do ikony, która pokazuje trzy ułożone linie. Znajdziesz ikonę w prawym górnym rogu ekranu. Kliknij na to.

 5. Z rozwijanego menu wybierz "Ustawienia".

 6. Następnie wybierz „Preferencje”.

 7. Przejdź do „Ustawienia kontroli gier”. Pod tym nagłówkiem zobaczysz „Włącz wykrywanie gamepada”. Zaznacz pole, aby włączyć tę funkcję.

 8. Następnie musisz wybrać jedną z trzech przedstawionych opcji: „Wymuś wł.”, „Wymuszenie wył.” i „Automatycznie”.
  • „Wymuś” włączy natywne sterowanie gamepadem.

  • „Force Off” wyłączy natywne sterowanie gamepadem.

  • „Auto” aktywuje natywne elementy sterujące gamepada, jeśli gra zapewnia wbudowaną obsługę.

Powinieneś teraz móc grać w swoje gry za pomocą kontrolera.

Należy pamiętać, że kontroler PS4 zwykle działa lepiej po podłączeniu do portu USB i zalecamy to połączenie zamiast korzystania z Bluetooth, co często jest problematyczne.

Innym ważnym punktem do zapamiętania jest to, że nie wszystkie gry są kompatybilne z wybranym kontrolerem. Gry kompatybilne z podłączonym kontrolerem będą zawierały mały obraz kontrolera pod ikoną gry.

Jak używać kontrolera z BlueStacks na komputerze Mac?

Łączenie i używanie gamepada z BlueStacks na komputerze Mac jest tak proste, jak używanie go na komputerze z systemem Windows. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Włącz kontroler i aktywuj przycisk parowania.
 2. Na komputerze Mac przejdź do „Preferencji Bluetooth”, znajdź nazwę kontrolera i kliknij go, aby sparować oba urządzenia.
 3. Po podłączeniu kontrolera do komputera Mac uruchom BlueStacks.
 4. Na ekranie „Strona główna” BlueStacks przejdź do menu paska bocznego po prawej stronie ekranu. W prawym dolnym rogu tego paska znajdziesz ikonę „Ustawienia”, która wygląda jak koło zębate. Kliknij tę ikonę.
 5. Z menu „Ustawienia” wybierz „Preferencje”.
 6. W tym menu przewiń w dół, aż znajdziesz nagłówek „Ustawienia kontroli gry”. Tutaj znajdziesz podtytuł o nazwie „Włącz wykrywanie gamepada”. Włącz to ustawienie, zaznaczając pole.
 7. Następnie musisz wybrać jedną z trzech opcji: „Auto”, „Wymuś wł.” i „Wymuś wyłączenie”.
  • „Wymuś” i „Wymuś” pozwalają włączyć lub wyłączyć natywne sterowanie gamepadem.
  • „Auto” włączy natywne sterowanie gamepadem, jeśli gra oferuje wbudowaną obsługę.

Po wykonaniu tych kroków możesz zamknąć menu i znaleźć grę, w którą chcesz zagrać, używając kontrolera, tak jak w przypadku konsoli.

Jak korzystać z kontrolera w BlueStacks CoD Mobile?

Korzystanie z kontrolera w BlueStacks CoD Mobile jest stosunkowo proste. Jednak zanim zaczniesz, należy pamiętać, że Call of Duty Mobile obsługuje tylko kontrolery Xbox One i PS4.

Po podłączeniu kontrolera do komputera i włączeniu natywnej obsługi kontrolera będziesz musiał utworzyć lub edytować kontrolki, aby poprawnie działały funkcje gry. Dzięki temu możesz obsługiwać grę tak, jakbyś grał na konsoli. Kroki są następujące:

 1. Uruchom BlueStacks i otwórz Call of Duty Mobile.

 2. Przejdź do paska bocznego po prawej stronie ekranu i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę "Sterowanie grą". (Symbolem używanym dla tej ikony jest klawiatura.)

 3. Otworzy się boczne menu „Edytor sterowania”. Wybierz kontrolkę, którą chcesz edytować, a następnie przeciągnij ją i upuść na ekranie gry z tego menu.

 4. Aby uzyskać dostęp do "Zaawansowanych elementów sterujących", kliknij prawym przyciskiem myszy element sterujący, który właśnie upuściłeś na ekran. Otworzy się małe okno.

 5. W oknie będziesz mieć dwie opcje, „Klawiatura” i „Gamepad”. Wybierz „Gamepad”.

 6. Następnie w oknie pod „Pola” wybierz klucz. Następnie naciśnij przycisk na kontrolerze, który chcesz powiązać z tym klawiszem, aby przypisać akcję.

 7. Gdy przypiszesz akcje do różnych klawiszy i jesteś zadowolony z utworzonych kontrolek, kliknij „Zapisz zmiany” w prawym dolnym rogu ekranu.

 8. Możesz teraz zamknąć menu i rozpocząć grę.

Jak korzystać z kontrolera w mobilnych legendach na Bluestacks

Granie w Mobile Legends na BlueStacks jest bardzo podobne do grania w CoD Mobile. Mobile Legends jest skonfigurowany w BlueStacks głównie dla klawiatury i myszy i oferuje schematy sterowania MOBA i WASD. Chociaż możesz podłączyć kontroler i używać go zamiast tego, będziesz musiał edytować swoje elementy sterujące, aby prawidłowo grać w grę. Oto jak się do tego zabrać:

 1. Podłącz kontroler do komputera i włącz „Native Gamepad Support” w BlueStacks.

 2. Otwórz mobilne legendy.

 3. Przejdź do paska bocznego po prawej stronie i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę, która wygląda jak klawiatura. To jest ikona „Sterowanie grą”.

 4. Otworzy się menu „Edytor elementów sterujących”.

 5. W „Edytorze elementów sterujących” wybierz element sterujący, który chcesz edytować, a następnie przeciągnij go i upuść na ekranie gry.

 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy tę kontrolkę na ekranie gry, aby uzyskać dostęp do "Zaawansowanych elementów sterujących".

 7. Pojawi się małe okno. W oknie; wybierz „Gamepad”.

 8. W sekcji „Pola” wybierz klucz. Następnie naciśnij przycisk na kontrolerze, który chcesz powiązać z tym kluczem. Spowoduje to przypisanie akcji.

 9. Po przypisaniu akcji do różnych klawiszy kliknij „Zapisz zmiany” w prawym dolnym rogu ekranu.

Możesz teraz zacząć grać w Mobile Legends.

Gotowy, gotowy, gra

Konfiguracja kontrolera z BlueStacks jest stosunkowo prosta, gdy znasz kroki, które należy wykonać. Konfigurowanie lub edytowanie elementów sterujących w celu dopasowania do konkretnej gry jest nieco trudniejsze, ale nie mamy wątpliwości, że opanujesz to w mgnieniu oka, wykonując te proste instrukcje.

Czy grałeś wcześniej w grę na Androida z kontrolerem na BlueStacks? Czy użyłeś metody podobnej do opisanej w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.