Do czego służy port USB w Wyze Cam?

W świecie domowych systemów nadzoru kamery Wyze są dość przełomową technologią. Jasne, na zainstalowanie tradycyjnego systemu bezpieczeństwa w domu można wydać dużo pieniędzy, ale wybór bardziej zaawansowanego technologicznie i bardziej przystępnego cenowo rozwiązania jest w dzisiejszych czasach całkowicie możliwy.

Do czego służy port USB w Wyze Cam?

Wejdź do kamery Wyze. Ta kamera do monitoringu domowego przenosi na żywo obraz Twojego domu bezpośrednio na smartfon lub tablet. A jeśli kupiłeś go niedawno, być może patrzysz na tył i widzisz dodatkowy port USB. Do czego to służy?

Jak to działa

Wyze Cam to małe urządzenie z kamerą, które może dostarczać materiał 1080p na telefon lub tablet. Dopóki masz połączenie z Internetem na swoim głównym smartfonie/tablecie, będziesz mógł uzyskać dostęp do transmisji na żywo z kamery, gdziekolwiek jesteś na świecie. Dodatkowo możesz nawet skorzystać z opcji komunikacji dwukierunkowej dołączonej do aparatu, aby porozmawiać z gośćmi, nawet jeśli nie ma Cię w pobliżu domu.

Wyze Cam jest uruchamiany w trybie konfiguracji, podłączając urządzenie do gniazdka ściennego za pomocą dostarczonego kabla i wtyczki. Stamtąd korzystasz z aplikacji telefonu Wyze, która pomaga urządzeniu Wyze Cam połączyć się z Wi-Fi. Ponadto możesz podłączyć wszystkie posiadane kamery Wyze do swojego głównego urządzenia smartfona, a także dodać „gości”, którzy będą również mogli uzyskać dostęp do transmisji na żywo z twoich kamer.

Główną wadą Wyze Cam jest fakt, że nie jest ona bezprzewodowa. Jeśli nie jest podłączony do źródła zasilania, po prostu nie zadziała. Jasne, możesz kupić power bank i użyć go do zasilania urządzenia, co z pewnością jest realną opcją, ale nie jest jedyną.

wyze cam

Port USB

Patrzysz więc na tył aparatu i widzisz port kabla zasilającego i kolejny, wyraźnie port USB. Podłączyłeś już kamerę Wyze do źródła zasilania i wszystko skonfigurowałeś. Patrzysz na swój telefon i urządzenie działa nienagannie. Więc do czego służy port USB? Nie, nie służy do podłączenia power banku do urządzenia.

Czy chodzi o dodanie większej liczby opcji pamięci do kamery Wyze? Każde urządzenie Wyze Cam jest wyposażone w obsługę microSD, na której można nagrywać materiał. Opcja microSD daje możliwość rejestrowania ruchu wywołanego czujnikiem ruchu przez cały czas trwania ruchu. Alternatywnie możesz włączyć ciągłe nagrywanie, które po prostu nagrywa wszystko, aż karta SD się zapełni, a następnie nadpisze ją nowym materiałem.

W związku z tym, czy port USB zapewnia dodatkowe opcje przechowywania/nagrywania? Nie. Wcale nie po to jest.

Daisy-Chaining

Port USB w kamerze Wyze Cam jest przeznaczony do jednego prostego, ale zgrabnego celu – łączenia łańcuchowego. Ale czym jest tworzenie łańcuchów? Dotyczy zdolności niektórych urządzeń do łączenia się ze sobą, korzystając z tego samego źródła zasilania.

port usb na wyze cam

Chociaż Wyze wciąż nie wypuściło całkowicie bezprzewodowego modelu, jest to tak blisko, jak mu się udało. Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, aby skorzystać z portu USB, to podłączyć jedną z kamer Wyze bezpośrednio do źródła zasilania, a następnie podłączyć następną kamerę Wyze do pierwszego, korzystając ze wspomnianego portu USB.

Ale co ta funkcja wnosi do stołu? Cóż, poza wygodą polegającą na tym, że nie trzeba używać wielu gniazdek ściennych dla każdego z urządzeń Wyze Cam, tworząc bałagan w kablach, pozwala to umieścić Wyze Cam w miejscu, w którym po prostu nie ma wystarczającej ilości (lub jakichkolwiek ) placówki. Jeśli w pobliżu jest tylko jedno gniazdko, podłącz do niego pierwszą kamerę Wyze i połącz pozostałe. Jeśli w pobliżu nie ma gniazdek, podłącz pierwszą kamerę do najbliższego gniazdka i użyj dłuższego kabla USB-USB, aby połączyć pozostałe.

Kolejną fajną zaletą łączenia łańcuchowego jest większe pole widzenia. Jeśli ustawisz jedną kamerę skierowaną w określonym kierunku, a drugą w drugą stronę, zobaczysz, jak bardzo poprawi się pole widzenia. Jasne, Wyze Pan może śledzić ruch automatycznie, więc może to być alternatywa, ale najlepsze jest to, że możesz połączyć urządzenie Wyze Cam z Wyze Pan również łańcuchowo.

Korzystanie z portu USB

Wyze może wymyślić dodatkowe zastosowanie portu USB w urządzeniach Wyze Cam, ale jak dotąd wykonuje fantastyczną robotę i zbliża Cię do łączności bezprzewodowej, jak to tylko możliwe. Użyj opcji łączenia łańcuchowego sprytnie i kreatywnie, aby przewyższyć swoją grę do nadzoru domu Wyze.

Jak korzystać z funkcji łączenia łańcuchowego? Jak myślisz, do czego Wyze mógłby wykorzystać port USB w przyszłości? Jeśli masz jakieś pytania, przemyślenia, pomysły lub wskazówki, odwiedź sekcję komentarzy poniżej.