Jak zaktualizować system Windows 8.1 do systemu Windows 10

Windows 10 został wprowadzony w 2016 roku z bezpłatnym okresem aktualizacji. Użytkownicy, którzy mieli zainstalowaną aplikację GWX, otrzymali status priorytetu dla bezpłatnych i automatycznych aktualizacji, ale Microsoft oficjalnie zaprzestał bezpłatnych aktualizacji kilka lat temu.

Jak zaktualizować system Windows 8.1 do systemu Windows 10

Jednak od tej chwili nadal możesz bezpłatnie uaktualnić system Windows 8.1 do systemu Windows 10 i możesz to zrobić na kilka różnych sposobów.

Przyjrzyjmy się, jak uaktualnić urządzenie z systemem Windows 8.1 do systemu Windows 10.

Czy możesz bezpłatnie uaktualnić system Windows 8.1 do systemu Windows 10?

Oficjalnie darmowy program aktualizacji dla systemu Windows 10 nie był dostępny od dłuższego czasu. Microsoft zatrzymał program 29 lipca 2016 r. Jednak system Windows 10 był dostępny bezpłatnie przez ponad rok dla tych, którzy polegają na technologiach pomocniczych do korzystania z systemu Windows.

Pod koniec okresu przedłużenia strona po prostu informowała użytkowników, że oferta nie jest już dostępna. Osoby, które dokonały uaktualnienia w okresie początkowym i przedłużonym, potrzebowały licencji cyfrowej, aby odblokować swoją kopię systemu Windows 10.

Licencja była dostępna za darmo i wydaje się, że nie ma daty wygaśnięcia. Użytkownicy mogli uzyskać licencję na serwerach aktywacji systemu Windows. Ci, którzy zdecydują się teraz na uaktualnienie, automatycznie otrzymają również licencje cyfrowe.

Dlatego nadal możliwe jest bezpłatne uaktualnienie do systemu Windows 10, pomimo wygaśnięcia bezpłatnego okresu aktualizacji. Można to zrobić na dwa sposoby, które są następujące.

Jak zaktualizować system Windows 8.1 do systemu Windows 10?

Wygraj 10 logo

Istnieją dwie metody aktualizacji komputera do systemu Windows 10: za pośrednictwem Panelu sterowania systemu Windows lub witryny internetowej firmy Microsoft.

Obie metody są skuteczne, więc możesz użyć tego, który najlepiej Ci odpowiada. Zobacz, jak wykonać obie metody poniżej.

Użyj Panelu sterowania systemu Windows

Możesz uaktualnić system Windows 8.1 do Windows 10 za pomocą funkcji Windows Update w Panelu sterowania.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. wciśnij Klawisze Windows i X razem lub kliknij prawym przyciskiem myszy na Ikona Start systemu Windows w lewym dolnym rogu ekranu.

 2. Wybierz Panel sterowania z menu podręcznego.

 3. Kliknij na Aktualizacja systemu Windows połączyć.

  Panel sterowania Windows Update

 4. Kliknij Zaczynaj aby zainicjować aktualizację.

 5. Kliknij Zaakceptować wyrazić zgodę na Umowę licencyjną.

 6. Wybierz, czy chcesz rozpocząć uaktualnianie natychmiast, czy później. Po wykonaniu tych kroków uaktualnienie rozpocznie się i może trochę potrwać. Podczas tego procesu komputer zostanie kilkakrotnie uruchomiony ponownie. Po zakończeniu powita Cię ekran „Witamy z powrotem”. Aby zakończyć konfigurację systemu Windows 10, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Następnie będziesz mógł wybrać ustawienia systemu Windows. Jeśli wybierzesz opcję Użyj ustawień ekspresowych, komputer załaduje domyślne ustawienia systemu Windows 10. Możesz także kliknąć opcję Dostosuj ustawienia i dostosować ustawienia do własnych upodobań. Poprowadzi Cię również przez resztę konfiguracji, w tym kalibrację Cortany.

Po zakończeniu konfiguracji będziesz mógł zalogować się przy użyciu tych samych poświadczeń, co w systemie Windows 8.1. Daj systemowi Windows chwilę lub dwie na skonfigurowanie wszystkich aplikacji. Po zakończeniu zobaczysz ekran główny. Domyślnie automatyczne aktualizacje będą włączone. Jeśli jednak chcesz od razu zaktualizować system Windows 10, otwórz Ustawienia, wybierz Aktualizacje i zabezpieczenia i kliknij Sprawdź aktualizacje.

Ręcznie pobierz narzędzie konfiguracji

Alternatywnie możesz ręcznie pobrać narzędzie instalacyjne z oficjalnej strony Microsoft.

 1. Uruchom swoją ulubioną przeglądarkę i przejdź do strony pobierania systemu Windows 10.

 2. Kliknij Pobierz narzędzie teraz przycisk.

 3. Uruchom narzędzie konfiguracyjne po zakończeniu pobierania.

 4. Aby zaktualizować obecny komputer, wybierz Uaktualnij ten komputerTeraz przycisk radiowy, a następnie kliknij Następny. Aplikacja przeprowadzi Cię przez ten sam proces konfiguracji, jak opisano w metodzie 1. Zacznij od kroku 6.

  Narzędzie do tworzenia mediów

 5. Aby zaktualizować inny komputer, wybierz Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera, następnie kliknij Następny.

Pamiętaj, że system Windows nie poprosi o podanie klucza produktu. Zamiast tego automatycznie otrzymasz licencję cyfrową. Aby to potwierdzić, uruchom Ustawienia, wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie kliknij Aktywacja.

Aktywacja Windowsa

Licencja jest powiązana z komputerem, co oznacza, że ​​możesz odinstalować i ponownie zainstalować tę samą kopię systemu Windows na tym komputerze tyle razy, ile chcesz.

Końcowe przemyślenia

Dzięki metodom opisanym w tym artykule będziesz mógł bezpłatnie pobrać kopię systemu Windows 10 na swój komputer, mimo że oficjalne okresy bezpłatnej aktualizacji już dawno wygasły.

Czy dokonałeś uaktualnienia do systemu Windows 10 po wygaśnięciu bezpłatnego okresu aktualizacji? Jeśli tak, społeczność chciałaby wiedzieć, jakie jest Twoje pierwsze wrażenie na temat systemu operacyjnego i czy od tego czasu napotkałeś jakieś problemy.