Jak zaktualizować aplikacje na telewizorze Vizio

Jedną z fajnych funkcji oferowanych przez linię inteligentnych telewizorów Vizio jest wbudowane urządzenie Chromecast. Chromecast to oczywiście adapter multimediów strumieniowych firmy Google, który umożliwia odtwarzanie wideo i muzyki za pośrednictwem usług strumieniowych bezpośrednio na telewizorze. Różne kanały, w tym muzyka i gry, są zorganizowane w „aplikacje” na telewizorach Vizio. Ponieważ te aplikacje są oparte na oprogramowaniu i działają na zintegrowanym procesorze Chromecasta, ich aktualizacja jest niezbędna. W tym artykule dowiesz się, jak aktualizować aplikacje na swoim inteligentnym telewizorze Vizio.

Jak zaktualizować aplikacje na telewizorze Vizio

Istnieje wiele generacji inteligentnych telewizorów Vizio, a procedury aktualizacji aplikacji są różne dla każdej z nich. Istnieją jednak dwie kategorie telewizorów Vizio: starsze modele VIA i VIA Plus oraz nowsze modele (w tym seria P i seria M) z funkcją SmartCast. Przeprowadzę Cię przez proces aktualizacji aplikacji dla obu kategorii telewizorów.

Zaktualizuj aplikacje na telewizorze Vizio VIA lub VIA Plus

Oryginalny system dodawania aplikacji do telewizorów Vizio Smart nosił nazwę VIA, co oznaczało Vizio Internet Apps. Jeśli chcesz zaktualizować aplikacje w tych modelach, musisz to zrobić ręcznie. Ten proces wymaga usunięcia aplikacji VIA i ponownej instalacji lub wykonania aktualizacji oprogramowania układowego (co robi to samo).

Aby zaktualizować tylko swoje aplikacje, musisz usunąć, a następnie ponownie zainstalować każdą aplikację:

 1. Naciśnij przycisk V lub VIA na pilocie.
 2. Wybierz aplikację, którą chcesz zaktualizować, i wybierz żółty przycisk na pilocie.
 3. Jeśli widzisz Update, naciśnij to. Jeśli nie, wybierz Usuń aplikację, a następnie OK.
 4. Potwierdź swój wybór kup zaznaczając Tak i naciskając OK.
 5. Przejdź do App Store za pomocą pilota.
 6. Wybierz aplikację, którą chcesz zaktualizować, lub zainstaluj ją ponownie i wybierz OK.
 7. Wybierz opcję Zainstaluj i poczekaj na zakończenie procesu.

Vizio korzysta z platformy Yahoo do hostowania tych aplikacji, więc po ich wybraniu zobaczysz „Yahoo Connected Store”.

Aby ręcznie zaktualizować oprogramowanie układowe, potrzebujesz dysku USB i około piętnastu minut.

 1. Włącz telewizor, przejdź do opcji Ustawienia i System, aby sprawdzić numer wersji oprogramowania układowego w sekcji Wersja.
 2. Pobierz najnowsze oprogramowanie sprzętowe dla swojego modelu telewizora ze strony pomocy technicznej Vizio. Wybierz opcję Wsparcie i wprowadź numer modelu telewizora, aby uzyskać prawidłowe oprogramowanie układowe. Porównaj ją z wersją wyświetlaną na telewizorze i kontynuuj, jeśli zainstalowana wersja jest starsza.
 3. Zmień nazwę pobranego pliku na „fwsu.img”. Dzięki temu telewizor może rozpoznać go jako plik obrazu oprogramowania układowego.
 4. Skopiuj plik na dysk USB.
 5. Wyłącz telewizor i włóż dysk USB do telewizora.
 6. Włącz telewizor. Powinieneś zobaczyć niebieskie światło na telewizorze, informujące, że odebrał USB i plik obrazu oprogramowania układowego.
 7. Gdy niebieskie światło zgaśnie, wyłącz telewizor i odłącz dysk USB.
 8. Włącz telewizor, przejdź do opcji Ustawienia i System, aby sprawdzić numer wersji oprogramowania układowego w sekcji Wersja, aby upewnić się, że korzystasz z najnowszego oprogramowania układowego.

Zaktualizuj aplikacje na nowszym telewizorze Vizio

Kolejne generacje telewizorów Vizio korzystają ze SmartCast TV, czyli wersji Chromecasta. Dzięki Chromecastowi możesz używać aplikacji na telefonie do przesyłania treści bezpośrednio na telewizor. Te nowsze modele nie wymagają ręcznej aktualizacji aplikacji; aktualizują się automatycznie, gdy nie korzystasz z telewizora. Te modele również okresowo aktualizują swoje oprogramowanie, ale możesz to zrobić ręcznie, jeśli chcesz. Telewizory Vizio wyposażone w SmartCast znacznie skracają czas aktualizacji. Dopóki telewizor jest podłączony do Wi-Fi, ręczna aktualizacja telewizora powinna zająć tylko kilka sekund.

 1. Włącz telewizor.
 2. Za pomocą pilota wybierz Menu, a następnie Ustawienia.
 3. Wybierz System i Sprawdź aktualizacje.
 4. Potwierdź wszelkie aktualizacje, jeśli zostaną znalezione.

Powinieneś zobaczyć wskaźnik postępu na ekranie pokazujący, jak daleko jest proces aktualizacji. Pozwól, aby telewizor sam się aktualizował bez zakłóceń, a telewizor uruchomi się ponownie i załaduje najnowsze oprogramowanie układowe. Możesz teraz otworzyć SmartCast TV i zobaczyć wszystkie nowe aplikacje lub funkcje wydane wraz z aktualizacją.

Jak zaktualizować aplikację Hulu w telewizorze Vizio?

Wielu z was mogło zauważyć, że Hulu nie będzie już działać na twoim telewizorze, a Vizio rozwiązał problem z niedziałającym Hulu na swojej stronie internetowej.

Vizio stwierdził: „Niektóre starsze urządzenia VIZIO VIA nie będą już mogły przesyłać strumieniowo Hulu Plus. Wynika to z aktualizacji Hulu przeprowadzonej w aplikacji Hulu Plus. Dotyczy to wielu urządzeń prawie wszystkich producentów elektroniki. Nie ma problemu z telewizorem VIZIO lub Hulu Plus. Hulu Plus nie będzie już działać na telewizorach wymienionych poniżej.”

Jeśli twój telewizor jest częścią któregokolwiek z modeli na ich stronie internetowej, nie będziesz już mógł oglądać Hulu.

Jak skonfigurować Amazon Prime na moim telewizorze Vizio?

Skonfigurowanie Amazon Prime na Vizio jest łatwe, ponieważ rozszerzenie jest bezpośrednio w telewizorze. Aby zalogować się do aplikacji Amazon Prime, wykonaj poniższe czynności.

 1. Znajdź aplikację Amazon Prime Video na ekranie głównym Vizio Smart TV. Powinien już być zainstalowany.
 2. Kliknij aplikację „Amazon Prime Video” i Zaloguj sie używając swojej nazwy użytkownika i hasła.
 3. Ciesz się swoim wideo Amazon Prime!

Jeśli chcesz zacząć od początku z telewizorem, sprawdź, jak wykonać twardy reset telewizora Vizio. Jeśli potrzebujesz aktualizacji oprogramowania układowego, przeczytaj, jak zaktualizować oprogramowanie układowe w telewizorze Vizio.