Jak zaktualizować oprogramowanie w urządzeniu Garmin

Garmin to międzynarodowa firma programistyczna założona ponad 30 lat temu. Od tego czasu wyspecjalizowali się w technologii GPS wykorzystywanej do map samochodowych, morskich i lotniczych, aktywności outdoorowych i sportowych, a dziś są najbardziej znani ze swoich zegarków.

Jak zaktualizować oprogramowanie w urządzeniu Garmin

Istnieje kilka sposobów aktualizacji oprogramowania Garmin, więc jeśli masz nieaktualną wersję lub chcesz dowiedzieć się, jak sprawdzić aktualną wersję, koniecznie przeczytaj ten przewodnik.

Jak zaktualizować oprogramowanie Garmin

Upewnienie się, że masz najnowszą wersję oprogramowania, jest ważne z kilku różnych powodów. Po pierwsze, mając najnowszą wersję, możesz mieć pewność, że Twoje urządzenie działa płynnie. Ponadto, aktualizując urządzenie, wiesz, że otrzymujesz wszystkie nowe narzędzia, które są dostarczane z różnymi aktualizacjami.

Jeśli chodzi o zegarki Garmin, w przeciwieństwie do innych systemów operacyjnych, takich jak iOS i Android, aktualizacje oprogramowania Garmin są unikalne dla każdego modelu. Oznacza to, że będziesz otrzymywać różne aktualizacje w zależności od modelu Twojego Garmina.

Jak sprawdzić aktualną wersję oprogramowania internetowego?

Sprawdzenie wersji oprogramowania w Garmin jest proste:

 1. Przejdź do "Ustawień" na swoim urządzeniu Garmin.
 2. Dotknij „O mnie”. Tutaj zobaczysz identyfikator urządzenia (numer seryjny) i aktualną wersję oprogramowania urządzenia Garmin.

Jeśli chcesz się upewnić, że masz najnowszą wersję, możesz przeprowadzić wyszukiwanie w Internecie, wpisując nazwę i model urządzenia – aktualizacje i pliki do pobrania, a także sprawdzić wyniki na oficjalnej stronie Garmin. Po znalezieniu możesz porównać te wyniki z wersją oprogramowania zainstalowaną na urządzeniu, aby ustalić, czy masz najnowszą wersję, czy też chcesz ją pobrać.

Konfigurowanie automatycznych aktualizacji oprogramowania

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, jest utworzenie konta Garmin, pobranie aplikacji Garmin Connect i sparowanie urządzenia ze smartfonem. Po połączeniu urządzenia z aplikacją Garmin Connect oprogramowanie powinno być domyślnie aktualizowane automatycznie. Oznacza to, że za każdym razem, gdy pojawi się nowa aktualizacja, zostanie ona automatycznie wysłana do Twojego urządzenia Garmin.

Jeśli jednak nie masz pewności, czy ta opcja jest włączona lub została wyłączona przez przypadek, wykonaj następujące kroki, aby ją skonfigurować:

 1. Przejdź do ustawień."
 2. Dotknij „Rozpocznij/zatrzymaj”.
 3. Dotknij "System".
 4. Dotknij „Aktualizacja oprogramowania” – będzie na samym dole.
 5. Włącz to.

Teraz ustawiłeś automatyczne aktualizacje oprogramowania. Od teraz za każdym razem, gdy pojawi się nowa aktualizacja dla Twojego urządzenia, zostanie ona automatycznie pobrana i wysłana na Twoje urządzenie. Najprawdopodobniej urządzenie uruchomi się ponownie po każdej aktualizacji. Jest to całkowicie normalne i nie musisz się tym martwić.

Ręczna aktualizacja oprogramowania

Jeśli chcesz ręcznie zaktualizować oprogramowanie, najpierw upewnij się, że wyłączyłeś automatyczne aktualizacje oprogramowania, ponieważ jest to ustawione domyślnie.

Gdy to zrobisz, możesz wykonać następujące czynności, aby ręcznie zaktualizować oprogramowanie w urządzeniu Garmin:

 1. Przejdź do ustawień."
 2. Dotknij „Rozpocznij/zatrzymaj”.
 3. Dotknij "System".
 4. Dotknij „Aktualizacja oprogramowania”.
 5. Jeśli jest dostępna nowa aktualizacja, zobaczysz ją tutaj. Będziesz mieć opcję „Zainstaluj teraz” i szacowany czas, jaki zajmie aktualizacja.
 6. Dotknij "Wybierz".

Teraz ręcznie zaktualizowałeś oprogramowanie Garmin. Jeśli nie ma obecnie dostępnych aktualizacji, nie zobaczysz niczego w sekcji „Aktualizacja oprogramowania”. Ponieważ firma Garmin okresowo publikuje aktualizacje oprogramowania, powinieneś sprawdzać dostępność aktualizacji co 3-4 miesiące, aby upewnić się, że masz najnowszą wersję na swoim urządzeniu.

Aktualizacja za pomocą Garmin Express

Korzystając z Garmin Connect, możesz bezprzewodowo aktualizować oprogramowanie w urządzeniu Garmin. Nie jest to jednak jedyna dostępna opcja. Możesz także użyć Garmin Express do aktualizacji urządzenia Garmin.

Jak to działa? Garmin Express to aplikacja, którą można pobrać i zainstalować na komputerze Mac lub Windows. Możesz podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB i zaktualizować je za pomocą kabla.

Oto kroki, które możesz wykonać:

 1. Jeśli nie masz jeszcze aplikacji Garmin Express na swoim komputerze, pobierz ją ze strony //www.garmin.com/en-US/software/express/windows/.
 2. Połącz urządzenie z komputerem za pomocą kabla do ładowania.
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby sparować urządzenie. Uwaga: będziesz musiał utworzyć swoje konto Garmin, jeśli jeszcze go nie masz.
 4. Ponieważ automatyczne aktualizacje oprogramowania są ustawione domyślnie, Garmin Express wyśle ​​je bezpośrednio do Twojego urządzenia, jeśli są dostępne.
 5. Jeśli zdecydowałeś się ręcznie zaktualizować oprogramowanie w urządzeniu Garmin, wszystkie dostępne aktualizacje będą wyświetlane na ekranie.

Jeśli aktualizacja oprogramowania przez Garmin Express nie działa, upewnij się, że historia aktywności została przesłana do aplikacji Garmin Connect, a następnie usunięta z urządzenia.

Wskazówka: Upewnij się, że urządzenie Garmin nie rozłącza się podczas procesu aktualizacji.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy aktualizacje Garmin Nuvi są bezpłatne?

Garmin Nüvi reprezentuje urządzenia z mapami GPS dla przemysłu motoryzacyjnego. Po raz pierwszy został wydany w 2005 roku, a obecnie jest jednym z najpopularniejszych systemów nawigacyjnych na świecie. Mogą być dostarczane z fabrycznie załadowanymi mapami dla różnych krajów i regionów. Niektóre z dzisiejszych funkcji obejmują aktualizacje ruchu drogowego w czasie rzeczywistym, aktualizacje dotyczące potencjalnych zagrożeń na drodze, kamery samochodowe itp.

Garmin Nüvi oferuje okresowe aktualizacje i chociaż niektóre z nich są bezpłatne, większość aktualizacji map trzeba kupić.

Na przykład, jeśli niedawno kupiłeś urządzenie Garmin, możesz kwalifikować się do bezpłatnej aktualizacji mapy. Ta opcja nosi nazwę nüMaps Guarantee™. Ponieważ Garmin chce, abyś był zadowolonym klientem, jeśli nowa aktualizacja mapy pojawi się w ciągu pierwszych 90 dni od zakupu, możesz ją otrzymać za darmo. Okres 90 dni rozpoczyna się, gdy urządzenie po raz pierwszy namierzy satelity.

Należy pamiętać, że nie dzieje się to automatycznie. Nadal będziesz musiał sprawdzać dostępność aktualizacji, nawet jeśli jesteś obecnie w okresie 90 dni.

Możesz także wybrać jedną z następujących opcji: nüMaps Onetime™ lub nüMaps Lifetime™.

nüMaps Onetime™ umożliwia zakup jednorazowej aktualizacji map dla Twojego urządzenia. Możesz zdecydować, o której godzinie chcesz zaktualizować swoje urządzenie i po prostu kupić aktualizację.

nüMaps Lifetime™ oferuje do czterech aktualizacji map rocznie. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego, możesz mieć pewność, że Twoje urządzenie będzie zawsze otrzymywać nowe aktualizacje map i nie musisz się martwić, że ich nie otrzymasz lub będziesz musiał zapłacić dodatkowe pieniądze. Jeśli mieszkasz w szybko rozwijającym się obszarze miejskim, ta opcja może być dla Ciebie najlepsza.

Jeśli chcesz zaktualizować urządzenie Garmin Nüvi, wykonaj następujące proste czynności:

1. Połącz urządzenie Garmin Nüvi z komputerem za pomocą kabla ładującego.

2. Jeśli łączysz go po raz pierwszy, musisz zalogować się na swoje konto Garmin.

3. Upewnij się, że masz zainstalowaną aplikację Garmin Express na swoim komputerze. Jeśli nie, możesz go pobrać tutaj: //www.garmin.com/en-US/software/express/windows/.

4. Po zainstalowaniu i ustawieniu Garmin Express wyszuka aktualizacje dla Twojego urządzenia.

5. Możesz zdecydować się na zakup nüMaps Onetime™ lub nüMaps Lifetime™ w aplikacji.

6. Po zaktualizowaniu możesz bezpiecznie odłączyć urządzenie od komputera i umieścić je z powrotem w pojeździe.

Wskazówka: Ponieważ niektóre urządzenia Garmin mają już zainstalowane mapy USA, jeśli podróżujesz poza USA, pobierz odpowiednie mapy.

Czy mogę zaktualizować Garmin bez kabla USB?

Istnieje możliwość aktualizacji niektórych urządzeń Garmin za pomocą Wi-Fi. Jeśli Twoje urządzenie ma tę opcję i chcesz ją zaktualizować, wykonaj następujące czynności:

1. Połącz urządzenie z siecią Wi-Fi.

2. Wybierz „Ustawienia”.

3. Wybierz „Aktualizacje”. Urządzenie sprawdzi teraz, czy są dostępne aktualizacje oprogramowania lub map.

4. Możesz wybrać, co chcesz zaktualizować. Jeśli chcesz zainstalować wszystkie dostępne aktualizacje, dotknij „Zainstaluj wszystko”. Jeśli chcesz zainstalować tylko aktualizacje oprogramowania, wybierz „Oprogramowanie”, a następnie „Zainstaluj wszystko”. Jeśli chcesz zainstalować tylko aktualizacje map, dotknij "Mapa", a następnie "Zainstaluj wszystko".

Możesz także zdecydować się na aktualizację urządzenia GPS Garmin za pomocą satelity:

1. Przejdź do //www.garmin.com/en-US/.

2. Wyszukaj swoje urządzenie.

3. Wybierz aktualizację, którą chcesz zainstalować.

4. Zobaczysz opcję, która umożliwia aktualizację za pomocą satelity, wybierz ją.

5. Wpisz numer seryjny swojego urządzenia.

6. Poczekaj na zakończenie aktualizacji.

Jedną z opcji aktualizacji urządzenia Garmin bez użycia kabla USB jest aplikacja mobilna Garmin Connect. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to utworzyć konto Garmin, a następnie pobrać aplikację mobilną Garmin Connect. Po otwarciu upewnij się, że sparowałeś urządzenie ze smartfonem.

Gdy smartfon połączy się z urządzeniem przez Garmin Connect, za każdym razem, gdy pojawi się nowa aktualizacja, domyślnie wyśle ​​ją do urządzenia.

Aktualizacja oprogramowania Garmin nigdy nie była łatwiejsza!

Teraz wiesz, jak zaktualizować oprogramowanie Garmin. Firma Garmin oferuje różne sposoby aktualizacji oprogramowania, dzięki czemu możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Możesz zdecydować się na korzystanie z aplikacji Garmin Express, Wi-Fi lub aplikacji mobilnej Garmin Connect. Możesz także wybrać automatyczne lub ręczne pobieranie aktualizacji.

Jeśli nadal nie masz pewności, jak pobrać aktualizacje dla urządzenia Garmin, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Czy kiedykolwiek korzystałeś z urządzeń Garmin i jakiej opcji używasz do aktualizacji? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.