Jak zaktualizować Kodi na swoim Amazon Fire TV Stick?

Maksymalne wykorzystanie urządzenia do przesyłania strumieniowego zwykle wiąże się z instalacją aplikacji innych firm, a Amazon Firesticks nie jest wyjątkiem. Ponieważ platforma Amazon Fire TV działa na zmodyfikowanej wersji Androida, wraz z własnym Appstorem Amazon do pobierania treści, aplikacji i gier, wprowadzenie Kodi na urządzenie wymaga tylko połączenia z Internetem, cierpliwości i piętnastu minut czasu.

Oczywiście, jeśli trafiłeś na tę stronę, prawdopodobnie masz już Kodi na swoim urządzeniu i szukasz najłatwiejszego sposobu na aktualizację oprogramowania. Aktualizacje Kodi są dostępne w dwóch różnych rozmiarach: mniejsze aktualizacje przyrostowe, które naprawiają błędy i dodają funkcje oraz większe zmiany, które mogą wpływać na prawie każdy aspekt oprogramowania (oznaczane na przykład przejściem z wersji 18 do wersji 19, wraz z inną nazwą kodową ).

Rzućmy okiem na to, jak zaktualizować oprogramowanie Kodi specjalnie na karcie Fire Stick.

Przyrostowa aktualizacja Kodi (szybka instalacja)

Jeśli chcesz uaktualnić Kodi na swoim Fire Stick z jednej wersji do nowej aktualizacji w ramach tego samego numeru wersji (tj. Z wersji 19.1 do wersji 19.2), jest to przewodnik dla Ciebie. Chociaż zarówno ten przewodnik, jak i nasz przewodnik dotyczący głównych wersji, są zgodne z tą samą ogólną koncepcją, istnieje kilka ważnych kroków, jeśli chodzi o aktualizację wersji Kodi.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy stopniowym aktualizowaniu wersji Kodi, jest to, że jeśli po prostu przeskakujesz z jednej małej aktualizacji do następnej, nie musisz odinstalowywać Kodi z Fire Stick. Powinieneś być w stanie zachować obecny zestaw dodatków, instalacji kompilacji i wszystkiego innego, nie martwiąc się o utratę danych. Jeśli jednak instalacja nie powiedzie się lub nie zostanie zaktualizowana, zalecamy skorzystanie z dłuższego przewodnika instalacji poniżej.

Dla każdego, kto pamięta pierwszą instalację Kodi na swoim Fire Stick, poniższe kroki będą podobne do tego, co już zrobiłeś na swoim urządzeniu.

Najpierw musisz upewnić się, że aplikacje sideloading są włączone na Twoim urządzeniu. Musisz mieć to włączone, aby zainstalować Kodi w pierwszej kolejności, ale wiele osób wyłącza tę opcję po zainstalowaniu Kodi.

 1. Na stronie głównej przewiń i wybierz Ustawienia.
 2. Teraz przewiń menu i wybierz Urządzenie, może być wymieniony jako Mój ogień TV na Twoim urządzeniu.
 3. Teraz kliknij Opcje programistyczne, to drugi dół od góry, po O.
 4. Opcje programisty mają tylko dwa ustawienia w systemie Fire OS: Debugowanie ADB oraz Aplikacje z nieznanych źródeł. Debugowanie ADB służy do włączania połączeń ADB lub Android Debug Bridge w sieci. Nie będziemy musieli do tego używać ADB (narzędzia zawartego w Android Studio SDK), więc na razie możesz zostawić to ustawienie w spokoju. Zamiast tego przewiń w dół do Aplikacje z nieznanych źródeł. Umożliwi to Twojemu urządzeniu instalowanie aplikacji ze źródeł innych niż Amazon Appstore, co jest niezbędnym krokiem, jeśli zamierzamy przenieść Kodi na nasze urządzenie.
 5. Może pojawić się ostrzeżenie informujące, że pobieranie aplikacji ze źródeł zewnętrznych może być niebezpieczne. Kliknij ok po wyświetleniu monitu i kliknij przycisk Strona główna na pilocie, aby wrócić do ekranu głównego.

Po włączeniu możemy iść naprzód z aktualizacją Kodi. W naszych przewodnikach dotyczących instalacji Kodi zawsze używamy aplikacji Downloader do instalowania aplikacji ze źródeł zewnętrznych, ponieważ jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na zrobienie tego. Jeśli jeszcze nie pobrałeś tej aplikacji, pobierz ją z Amazon Appstore, wyszukując „Downloader”.

 1. Po zakończeniu instalacji aplikacji naciśnij przycisk Otwórz na liście aplikacji, aby otworzyć Downloader na swoim urządzeniu.
 2. Klikaj różne wyskakujące komunikaty i alerty zawierające szczegółowe informacje o aktualizacjach aplikacji, aż dotrzesz do głównego ekranu. Downloader zawiera szereg narzędzi, wszystkie starannie opisane po lewej stronie aplikacji, w tym przeglądarkę, system plików, ustawienia i inne. To powiedziawszy, głównym aspektem aplikacji, której potrzebujemy, jest pole wprowadzania adresu URL, które zajmuje większość ekranu wewnątrz aplikacji.
 3. Użyj pola wprowadzania adresu URL, aby wprowadzić do aplikacji następujący adres URL: //bit.ly/techjunkiekodi. Adres URL automatycznie przeniesie Cię do pliku APK do pobrania.
 4. Po zainstalowaniu aplikacji monit z prośbą o instalację będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Zamiast prosić o pozwolenie na zainstalowanie aplikacji na Fire Stick, Fire OS wyświetli monit z możliwością aktualizacji istniejącej aplikacji. Strona zauważy, że Twoje dane nie zostaną utracone. Kliknij zainstalować u dołu ekranu i zezwól na zainstalowanie nowej wersji aplikacji.

Nie możemy wystarczająco podkreślić, że powinno to być używane tylko do aktualizacji przyrostowych, a jeśli chcesz przejść z jednej głównej wersji do następnej (tj. Kodi 18 do 19, powinieneś postępować zgodnie z poniższym przewodnikiem.

Wykonywanie pełnych aktualizacji w Kodi (czysta instalacja)

W większości kroki, aby wykonać czystą instalację Kodi, są stosunkowo takie same. Nadal będziesz korzystać z programu Downloader, aby pobrać zawartość na swoje urządzenie, nadal będziesz korzystać z linku z rzeczywistej witryny Kodi, którą jak zwykle zalecamy skrócenie, aby ułatwić pisanie za pomocą pilota Fire, oraz oczywiście zyskasz nowe funkcje po zaktualizowaniu wersji Kodi.

Jednak, gdy aktualizujesz jedną główną wersję Kodi do następnej, musisz wykonać tak zwaną „czystą instalację”. Podczas pracy na komputerze oznacza to zazwyczaj całkowite odinstalowanie i ponowne zainstalowanie programu lub systemu operacyjnego w celu zapewnienia, że ​​system plików może obsłużyć wszelkie otrzymywane zmiany. Ta sama zasada dotyczy Kodi na twoim Fire Stick.

Aby wykonać czystą instalację, musisz zacząć od całkowitego odinstalowania Kodi z urządzenia. Spowoduje to również usunięcie każdego dodatku lub kompilacji powiązanej z aplikacją Kodi na karcie Fire Stick, więc przygotuj się na konieczność ponownej instalacji oprogramowania na urządzeniu (warto również zauważyć, że niektóre ze starszych kompilacji lub dodatków mogą nie pracuj podczas aktualizacji głównych wersji Kodi, więc bądź przygotowany na możliwe przerwy w kompatybilności ulubionych aplikacji.

 1. Przytrzymaj przycisk Home na pilocie, aby otworzyć stronę szybkiego uruchamiania, a następnie wybierz bibliotekę aplikacji z listy opcji.
 2. Tutaj znajdziesz wszystkie swoje aplikacje i kanały zainstalowane na Fire Stick. Znajdź aplikację Kodi, a następnie kliknij ikonę menu na urządzeniu.
 3. Po odinstalowaniu aplikacji z urządzenia możesz teraz użyć Downloader, aby pobrać nową wersję Kodi. Ponieważ Kodi 19 Matrix jest już dostępny do pobrania, to idealny czas na aktualizację Fire Stick o najnowszą wersję Kodi. Użyj tego linku w Downloader, aby zakończyć zadanie: //bit.ly/tjkodi18

Za pomocą tego linku możesz ponownie zainstalować Kodi przy użyciu standardowej metody.

Firesticks i aktualizacja Kodi

Aktualizacji Kodi nie można wykonać w samej aplikacji, ale gdy już wiesz, jak zaktualizować nieoficjalnych klientów aplikacji innych firm, aktualizacja aplikacji jest szybka i łatwa. Niezależnie od tego, czy chcesz uaktualnić jedną mniejszą wersję do następnej, czy chcesz przeskoczyć z Kodi 18 do Kodi 19, ponieważ wsparcie dla Kodi v18 zostało wstrzymane, ważne jest, aby wiedzieć, jak zaktualizować swoją wersję aplikacji, więc kiedy Kodi informuje, że nie korzystasz już z najnowszej wersji, wiesz dokładnie, gdzie szukać.

Daj nam znać swoje ulubione aplikacje Kodi w komentarzach poniżej i trzymaj je zablokowane w TechJunkie dla wszystkich rzeczy związanych z Fire Stick.