Jak zaktualizować aplikacje na LG Smart TV

Telewizory inteligentne zmieniły zasady gry i są teraz nieodzowną częścią wielu naszych salonów. Nie tylko wyświetlają telewizję w wysokiej rozdzielczości lub Ultra HD, ale mogą uzyskać dostęp do Internetu, przeglądać Internet, korzystać z aplikacji takich jak Netflix i Hulu, a niektórzy mogą nawet grać w gry. Inteligentne telewizory, podobnie jak większość inteligentnych urządzeń, będą wymagały aktualizacji, o czym jest ten samouczek. Jak zaktualizować aplikacje na inteligentnym telewizorze LG.

Jak zaktualizować aplikacje na LG Smart TV

Pokażę ci również, jak zaktualizować oprogramowanie telewizora i ustawić wszystko tak, aby samo sobie radziło, abyś nie musiał.

LG korzysta z platformy WebOS, która sprawia, że ​​tworzenie aplikacji i ich aktualność są bardzo szybkie. To niezawodna platforma, która działa na wielu typach telewizorów i jest kompatybilna z szeroką gamą aplikacji. Sklep LG App Store jest świadectwem tego, jak wielu programistów chce współpracować z LG!

Aby zaktualizować aplikacje na inteligentnym telewizorze LG, najpierw sprawdź dostępność nowego oprogramowania układowego, ponieważ aplikacje mogą nie działać poprawnie, jeśli zostały zaktualizowane pod kątem nowego oprogramowania układowego, ale jeszcze go nie masz.

Zaktualizuj oprogramowanie na telewizorze LG Smart TV

Oprogramowanie sprzętowe Smart TV jest okresowo publikowane w celu dodawania nowych funkcji, poprawiania istniejącego kodu, naprawiania błędów lub zwiększania stabilności lub bezpieczeństwa. Na przykład nie są one publikowane tak często, jak oprogramowanie telefonu, ale zgodnie z harmonogramem, który zna tylko LG.

Podobnie jak w przypadku aktualizacji telefonu, aplikacje mogą wymagać aktualizacji po aktualizacji oprogramowania układowego. Wiele zależy od tego, co zmieniło się w oprogramowaniu. Jeśli była to poważna zmiana, prawdopodobnie aplikacje LG będą musiały zostać zaktualizowane, aby zachować zgodność. Ponieważ aplikacje znajdują się w oprogramowaniu układowym, logiczne jest, aby najpierw je zaktualizować, a aplikacje później.

Aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe w telewizorze LG Smart TV:

 1. Zapisz numer modelu swojego telewizora na etykiecie z tyłu lub w instrukcji obsługi.
 2. Włącz telewizor i użyj pilota, aby uzyskać dostęp do domu.
 3. Przejdź do Konfiguracja i wsparcie.
 4. Dopasuj oprogramowanie układowe do modelu telewizora i wybierz Pobierz i zainstaluj.

Jeśli to nie zadziała, ale dostępna jest nowsza wersja oprogramowania układowego, możesz pobrać ją na swój komputer i załadować z dysku USB.

 1. Przejdź do witryny pomocy technicznej firmy LG.
 2. Wprowadź model swojego telewizora w polu Numer modelu.
 3. Wybierz wersję oprogramowania, którą chcesz pobrać i wybierz Pobierz ten plik.
 4. Skopiuj ten plik na dysk USB bez wprowadzania jakichkolwiek zmian.
 5. Włóż dysk USB do telewizora i pozwól mu wykryć dysk.
 6. Za pomocą pilota przejdź do opcji Konfiguracja i pomoc.
 7. Wybierz zainstaluj z pliku i skieruj telewizor na napęd USB.
 8. Zezwól na aktualizację telewizora.

Odczyt z USB zajmie kilka minut, ale telewizor powinien zainstalować nowe oprogramowanie, kilka razy uruchomić ponownie, a następnie załadować przy użyciu nowej instalacji.

Zaktualizuj aplikacje na inteligentnym telewizorze LG

Teraz oprogramowanie układowe jest aktualne, możesz bezpiecznie aktualizować swoje aplikacje. Aby to się stało, musisz załadować LG Content Store. Jeśli używasz nowszego telewizora Smart TV, aplikacje powinny aktualizować się automatycznie i nie musisz nic robić.

Jeśli aplikacje nie aktualizują się, otwórz każdą z nich, aby wyświetlić monit o sprawdzenie, a możesz zobaczyć powiadomienie o aktualizacji lub nie.

Aplikacje LG Smart TV zazwyczaj same się o siebie troszczą. Aktualizują się i automatycznie wykryją zmianę oprogramowania sprzętowego po zaktualizowaniu samego telewizora. To bardzo prosty system, który wymaga minimalnego zarządzania. Może się zdarzyć, że aplikacja nie zaktualizuje się, ale wystarczy ją odinstalować i ponownie zainstalować.

Skonfiguruj automatyczne aktualizacje na inteligentnym telewizorze LG

Smart TV mojego rodzica LG, którego używam w tym samouczku, miał już włączone automatyczne aktualizacje, ale wiem, że nie zawsze tak jest. Jeśli musisz go skonfigurować, aby sam się o siebie troszczył, co powinieneś, oto jak.

 1. Włącz telewizor i wybierz Dom na pilocie.
 2. Wybierz Ustawienia i Wszystkie ustawienia.
 3. Wybierz Ogólne i Informacje o tym telewizorze.
 4. Zaznacz pole obok opcji Zezwalaj na automatyczne aktualizacje.
 5. Możesz sprawdzić dostępność aktualizacji, gdy tam jesteś, jeśli nie zaktualizowałeś wszystkiego za pomocą tego samouczka.

Po skonfigurowaniu automatycznych aktualizacji telewizor sam zarządza. Za każdym razem, gdy go włączysz i ma połączenie bezprzewodowe, sprawdzi dostępność aktualizacji oprogramowania układowego i aplikacji. Teraz nie musisz nic robić, aby go aktualizować!