Jak zaktualizować aplikacje w Kindle Fire

Nie da się ukryć, że smartfony i tablety z każdą sekundą odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. To dlatego rynek jest ich pełen, a nowi rywale pojawiają się i odchodzą, bo każdy chce mieć swój własny kawałek tortu.

Jak zaktualizować aplikacje w Kindle Fire

To prowadzi nas do Amazona. Niemal wszystko, czego dotknął Amazon, zamieniło się w złoto – telefon Fire to jeden z nielicznych wyjątków. Ale jeśli dodasz Fire do Kindle, zdecydowanie najpopularniejszego czytnika e-booków na świecie, wszystko musi być złote, prawda? Prawidłowy?

Cóż, wiesz o tym lepiej niż my, ponieważ prawdopodobnie posiadasz taki, jeśli czytasz ten artykuł. Wyjaśnimy tylko, jak aktualizować aplikacje na Kindle Fire. Ale zanim to nastąpi, przejdźmy do jednej rzeczy.

Jak zaktualizować aplikację po rozpaleniu ognia?Źródło obrazu: Amazon.com

Po co nawet aktualizować aplikacje?

Aby naprawić błędy, wymagane są częste aktualizacje. Żadna ilość testów wykonywanych przez programistę nie może pobić rzeczywistego użytkowania przez ludzi na całym świecie. Wielu z nich zgłasza napotkane błędy, a programista naprawia je w celu przyszłych aktualizacji.

Ponadto, aby wszystko było ciekawe, programiści od czasu do czasu wprowadzają nowe funkcje. Nie trzeba dodawać, że będziesz musiał zaktualizować, aby mieć do nich dostęp. Niektórzy twórcy aplikacji nawet czynią swoją aplikację przestarzałą, tak że użytkownicy nie będą mogli z niej korzystać, dopóki jej nie zaktualizuje.

Sposoby aktualizacji aplikacji

Istnieją dwa główne sposoby aktualizacji aplikacji na Kindle Fire: automatyczny i ręczny. Obie te opcje mają swoje mocne i słabe strony, które wyjaśnimy poniżej.

Automatyczny

Opcja Automatycznie może oszczędzić czas, ponieważ aktualizuje aplikacje, gdy tylko pojawią się nowe wersje. To świetnie, jeśli denerwują Cię te wszystkie powiadomienia informujące o dostępnej aktualizacji.

Jednak automatyczne aktualizowanie aplikacji może zużywać baterię i dane mobilne. Może to być szczególnie kłopotliwe, jeśli dużo podróżujesz. Jeśli masz dużo aplikacji, może to nie być najlepszy pomysł, ponieważ nowsze wersje zwykle zajmują coraz więcej miejsca.

W każdym razie automatyczne aktualizacje powinny być domyślnie włączone. Ale oto, co możesz zrobić, aby sprawdzić, czy tak jest, lub czy chcesz wyłączyć tę opcję:

 1. Przejdź do ustawień."
 2. Znajdź i stuknij przycisk „Aplikacje i gry”.
 3. Stuknij przycisk "Ustawienia aplikacji Amazon".
 4. Następnie dotknij przycisku „App Store”.
 5. Następnie dotknij "Aktualizacje automatyczne".
 6. Na koniec sprawdź, czy opcja o nazwie „Włącz automatyczne aktualizacje” jest włączona. Jeśli tak, zachowaj to w ten sposób, a Twoje aplikacje będą aktualizować się automatycznie lub wyłącz je, jeśli chcesz aktualizować ręcznie.

podręcznik

Aktualizacje ręczne mogą wymagać więcej pracy, ale jest to bardzo przydatna opcja, ponieważ możesz wybrać aplikacje do aktualizacji, a nie do aktualizacji. Oznacza to, że nie musisz aktualizować aplikacji, jeśli nie chcesz. Niektórzy użytkownicy wolą trzymać się starszej wersji aplikacji, do której się przyzwyczaili. Możliwe jest również, że nowa wersja nie będzie działać tak dobrze na ich urządzeniu.

zaktualizuj aplikacje na rozpaleniu ogniaŹródło obrazu: Amazon.com

Oto jak wyszukiwać i instalować aktualizacje w staromodny sposób:

 1. Znajdź kartę „Aplikacje” u góry ekranu.
 2. Stuknij przycisk "Sklep", aby uzyskać dostęp do sklepu z aplikacjami Amazon.
 3. Otwórz menu „Sklep”, naciskając przycisk w środkowej dolnej części ekranu.
 4. W wyświetlonym menu podręcznym dotknij "Aktualizacje aplikacji".
 5. Poczekaj, aż Kindle zakończy wyszukiwanie aplikacji, które wymagają aktualizacji. Może to chwilę potrwać.
 6. Jeśli lista pozostaje pusta, oznacza to, że wszystkie Twoje aplikacje są aktualne. W przeciwnym razie znajdź na liście aplikację, którą chcesz zaktualizować, i kliknij znajdujący się obok niej przycisk „Aktualizuj”.
 7. Powtórz dla wszystkich innych aplikacji, które chcesz zaktualizować.

Notatka: W rzadkich przypadkach może być konieczne ręczne odinstalowanie starszej wersji.

Często Zadawane Pytania

Zaktualizowałem swoją aplikację i teraz nie działa. Co się dzieje?

Czasami najnowsza wersja aplikacji nie jest zgodna z aktualnie używanym oprogramowaniem. Jeśli pomyślnie zaktualizowałeś aplikację, która nie otwiera się lub nie ładuje się poprawnie, zwykle jest to przyczyną.

Najlepiej jest zaktualizować oprogramowanie tabletu. Jeśli jednak nie jest to możliwe (zwłaszcza jeśli masz starsze urządzenie), całkowicie usuń aplikację i zainstaluj ją ponownie. Powinna pojawić się opcja z pytaniem, czy chcesz zainstalować starszą wersję.

Jak zaktualizować oprogramowanie Kindle?

Czasami aktualizacje aplikacji nie wystarczą, aby rozwiązać problem. Musisz również zaktualizować oprogramowanie Kindle. Najpierw upewnij się, że urządzenie jest podłączone do zasilania i połączone z Wi-Fi.

Teraz przejdź do Ustawień na tablecie Kindle i dotknij „Opcje urządzenia”. Stąd wybierz „Aktualizacje systemu”. Stuknij opcję „Sprawdź teraz”. Spowoduje to skanowanie w poszukiwaniu dostępnych aktualizacji. Jeśli jest dostępny, powinien się pojawić i możesz postępować zgodnie z instrukcjami, aby przeprowadzić aktualizację.

Rzeczy, na które należy zwracać uwagę

Możesz nie zauważyć znaczenia aktualizacji aplikacji od razu, ponieważ często aktualizacja może nie zawierać żadnych zmian estetycznych. Nawet jeśli istnieje poprawka błędu, niekoniecznie musi ona dotyczyć Ciebie. Stary błąd mógł dotyczyć tylko niektórych urządzeń lub wersji Androida.

Ogólnie dobrym pomysłem jest aktualizowanie aplikacji. Należy jednak pamiętać, że nie będzie można wstrzymać aktualizacji po zainicjowaniu. Albo się udaje, albo nie.

Daj nam znać, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Kindle Fire. Przewiń w dół, a zobaczysz sekcję komentarzy.