Jak zaktualizować aplikacje na telewizorze JVC Smart TV

Dawno minęły czasy, kiedy jedyną rzeczą, jaką można było zrobić na ekranie telewizora, było oglądanie tego, czego chcieli od Ciebie operatorzy telewizji kablowej i nadawcy. Dziś Twój telewizor może służyć niemal każdemu celowi, tak samo jak smartfon czy tablet. Ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy producent wyposaży Twoje urządzenie we wszystkie niezbędne do tego narzędzia.

Jak zaktualizować aplikacje na telewizorze JVC Smart TV

Na przykład rozwiązania JVC nie mogą się tak naprawdę równać z rozwiązaniami niektórych liderów rynku, takich jak Samsung czy Sony. Jeśli chodzi o „inteligentny” aspekt rzeczy, istnieje mnóstwo zamieszania co do tego, jak wszystko działa. Mówiąc dokładniej, nie ma jasnych wytycznych dotyczących zarządzania aplikacjami na telewizorze inteligentnym JVC.

Tutaj zobaczysz, o co to całe zamieszanie i co możesz z tym zrobić.

Android czy nie?

Nie wszystkie telewizory inteligentne JVC są dostarczane z systemem operacyjnym Android. Zamiast tego oferują określone wersje najpopularniejszych aplikacji, takich jak YouTube i Netflix. Teraz robi się dość chaotycznie. Wielu użytkowników skarżyło się, że aplikacje nie działają i nie ma opcji aktualizacji. Nawet telewizory obsługujące Androida mogą mieć problemy z Usługami Google Play, które mogą uniemożliwić aktualizację aplikacji.

W takim przypadku aktualizacja oprogramowania byłaby w stanie rozwiązać problem i naprawić niedziałające usługi. Problem polega jednak na tym, że użytkownicy, którzy skontaktowali się z JVC z pytaniem o aktualizacje, otrzymali odpowiedź, że nie będzie ich w przyszłości. Z tego powodu nie można aktualizować aplikacji, ponieważ JVC również nie wydaje oddzielnych aktualizacji aplikacji.

Jak więc w pełni wykorzystać swój smart TV pomimo tych ograniczeń? Przyjrzyjmy się kilku dostępnym opcjom.

Aktualizowanie aplikacji na urządzeniach z systemem Android

Pod warunkiem, że Twój inteligentny telewizor JVC obsługuje Androida bez problemów, aktualizowanie aplikacji jest bardzo proste. Proces jest w dużej mierze taki sam jak w przypadku aktualizacji aplikacji na telefon z Androidem. Oto, co musisz zrobić:

  1. Upewnij się, że telewizor ma stabilne połączenie internetowe.
  2. Otwórz Sklep Google Play z menu.
  3. Wyszukaj aplikację, którą chcesz zaktualizować, i kliknij ją.
  4. Wybierać Aktualizacja obok otwarty

    Aktualizacja Netflix

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to pobrać .apk plik aplikacji, którą chcesz zaktualizować i zainstalować ją ręcznie. To świetna opcja w przypadku awarii Google Play. Oto, co musisz zrobić:

  1. Znaleźć .apk plik aplikacji, którą chcesz zaktualizować i upewnij się, że jest to najnowsza dostępna wersja.
  2. Przenieś plik na dysk flash USB i podłącz go do telewizora.
  3. Na telewizorze przejdź do Źródło >USB i zainstaluj najnowszą wersję aplikacji.

Powinieneś zobaczyć zaktualizowaną wersję w swoim Lista aplikacji menu.

Lista aplikacji

A co z telewizorami bez Androida?

O ile JVC nie wyda oprogramowania lub aktualizacji oprogramowania, utkniesz z tym, co masz. Nie oznacza to jednak, że nie możesz uzyskać dostępu do potrzebnych aplikacji.

Możesz otrzymać telewizor z Androidem, który zapewni Ci wszystkie funkcje, jakie mają inteligentne telewizory z systemem Android. W takim przypadku proces aktualizacji aplikacji będzie taki sam, jak opisany w poprzedniej sekcji. Inną opcją jest skorzystanie z urządzenia przesyłającego, takiego jak Chromecast Google. Pozwala wyświetlać ekrany urządzeń obsługujących przesyłanie na telewizor, umożliwiając korzystanie z aplikacji na telefonie lub tablecie na dużym ekranie.

Unikaj nieaktualnych aplikacji

Jak widać, JVC nie radzi sobie tak dobrze z aktualizacją aplikacji. Jeśli masz telewizor z systemem Android, masz szczęście, ponieważ nie powinieneś mieć problemów z aktualizacją aplikacji. Ale jeśli nie, być może będziesz musiał skorzystać z urządzenia z Androidem lub urządzeń do przesyłania, aby upewnić się, że możesz korzystać z ostatnich dostępnych wersji.

Chociaż te rozwiązania nie brzmią zbyt wygodnie, są jedynym sposobem na obejście ograniczeń JVC. Dobrą wiadomością jest to, że są one dość przystępne, więc w większości przypadków powinieneś uzyskać wartość swoich pieniędzy.

Jakie masz doświadczenia z interfejsem TV i aplikacjami JVC? Podziel się nimi z nami w komentarzach poniżej.